Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom Sydneybe szeretne...

A párom Sydneybe szeretne költözni, de én rettegek a pókoktól, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Régóta beszélgettünk arról, hogy máshol kellene szerencsét próbálni, mert már két éve nem találok munkát, hiába lett közben diplomám. Most lett egy konkrét ajánlat Sydneyhez közel. Az a probléma, hogy én kicsi korom óta szörnyen rettegek a pókoktól. Ha este látok egy nagyobbat a szobába, egész éjjel rémálmaim vannak és úgy riadok föl, hogy azt hiszem, hogy a takaró alatt van.

Már próbáltam leküzdeni, de semmi sem használt. Kérlek ne szóljatok le ezért. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Miattam vagyunk anyagilag rossz helyzetben, így nem akarom elrontani ezt a lehetőséget, de tudom, hogy ott rettegni fogok. Főleg, hogy csak olcsó szállásra fog telleni.


Kérlek, ha láttok értelmes megoldást, írjátok meg, mert én már most kivagyok és nem nagyon tudok gondolkodni.


25/l



2012. okt. 22. 23:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pókok miatt nem maradnék itt, az biztos. Bár tudom hogy ott hatalmas pókok vannak, de biztos lehet irtani őket valahogy. (Pókcsapdák, ilyesmik?)
2012. okt. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Sajnálom, így jártál.
2012. okt. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
nem tudom, ti hány km-rel lennétek "mellette", de Sydneyben nincsenek pókok. laktam ott egy évig, és eggyel sem találkoztam. extrém esetben előforduléhat, de még csak nem is ismerek olyat, akinek összejött a randevú :). kétségtelen, h kevésbé sűrűn lakott területen azért jónéhány pókfaj előfordul Ausztráliában, de ezért kár kihagyni egy ekkora lehetőséget. Én magyon szerettem ott élni, szerintem te is megszeretnéd hamar.
2012. okt. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél olyan fátyolra hasonlító szúnyoghálószerűséget az ágyadra mint amiket Afrikában használnak a szúnyogok ellen.
2012. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Perth-ben születtem ës ott vannak pókok, anyám mesélte! Vagyis szerintem sok helyen vannak
2012. okt. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

:)))

Miért, itthon nincsenek pókok?

Nézz csak be az ágyad alá gyorsan!


Sokkal nagyobb esélyed van rá, hogy békés hazánkban megtámad egy méhraj, szétmarcangol egy kutya, vagy leszúrnak a kisboltból kilépve, mint arra, hogy Sydneyben pont téged fog megmarni egy mérges pók. Nincs kiadva nekik, hogy minden ausztrálnak sorra kell kerülnie, húzzanak bele. :)))


Nagyjából annyi esélyed van ott is, mint Magyarországon, legfeljebb statisztikai, de nem valós, hétköznapi veszély, hogy mérges pókok grasszálnak a lakásban.

2012. okt. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni ultrahangos pókriasztót.
2012. okt. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#6: ott kicsit nagyobbak és a fóbia nem arról szól, hogy mérges-e a pók vagy sem
2012. okt. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

Itthon is vannak olyan pókok, amik bizony csípnek, és ha az nincs megfelelően kezelve akár el is fertőződhet aminek később súlyos szövődményei lehetnek. Bumm, lehet rettegni itthon is, nem kell ezért kenguruföldre menni


egy biológus :)

2012. okt. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Biológus, ahogy előtted írta a válaszoló, a fóbia irracionális félelem, tehát nem a csípéstől fél, hanem magától a pók látványától.
2012. okt. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!