Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonotok, ismerősöt...

Van olyan rokonotok, ismerősötök, aki 56-ban, vagy pár évvel utána emigrált Magyarországról? Ha igen, hova költöztek? Megtalálták a számításaikat? Később, a rendszerváltás után visszajöttek Magyarországra?

Figyelt kérdés

2012. okt. 23. 10:49
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
96%
Sógorom. A feleségem családjának több tagjával ment ki 19 évesen Kanadába, Torontóba. Tíz évig nem adott életjelt, aztán írt egy levelet. Feleségül vett egy odavalósi nőt. Attól született két fia, elvált. Hazajött, kivitt magával egy magyar nőt. Tőle született egy lánya. Esztergályos volt egy optikai műszereket gyártó üzemben. Golfőrült volt. Később gyakrabban hazajárt új családjával. Egész évben a hazautazásra gyűjtött, miközben otthon kilógott a segge a gatyából. Itthon előkelő szállodákban lakott, rázta a rongyot, a Gundelba járt, osztotta a kívülállók bölcs tanácsait.
2012. okt. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

Apukám egyik rokona Svájcba, a nagynénjéék Argentínába, nem tudom pontosan a történetet, de ott talán az apuka dolgozott korábban a követségen, vagy valami ilyesmi.


A svájci rokonok nem jöttek haza, egyszer csak látogatóba régen az "öreg János", az argentínai rokonok azonban igen, lakást is vettek Budapesten, és haza is járnak rendszeresen, a gyerekeik is.

2012. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
98%

A család nagyobbik része elmenekült 48-ban illetve 56-ban. Főleg Kanadába, de páran USÁ-ba, Nyugat-Európába. Haza senki nem jött. Változó anyagi helyzetben élnek, de vannak köztük multimilliomosok (hidroplán, a Karib-térségben átvészelt telek stb).

Magyarul van, ahol a második generáció sem tud már, van, ahol csak a harmadik nem.

Van, aki kuvaszokat tartott Kanadában, és nagyon magyarosra csináltatta a farmját.

Vannak, akik járnak Magyarországra, állampolgárságot is kértek, szeretnek itt lenni. Vannak, akik sosem voltak.


Sokszor elmélázok a sorsukon... Szétszakadt a család, sokszor testvérek soha többet nem látták egymást... Itthon koncepciós perek, börtön, kitelepítés, vagyonelkobzás, megfigyelés, karrier derékba törése... Megértem, hogy leléptek, de azt is, hogy a nagyszüleim maradtak... Mindkét döntés pokoli nehéz lehetett.


Aki elment, földönfutó menekült volt. Átszöktek a határon életük kockáztatásával. A semmiből kellett elindulniuk idegen földön, száműzöttként... Nekem beleszakadna a szívem, ha el kellene mennem a hazámból...

2012. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Nagynéném Ausztráliába ment, rendesen meggazdagodott, pedig csak takarított-bébiszitterkedett. Most nyugdíjas, egy hatalmas házban él.

Anyám féltestvérei Amerikába mentek, velük már nem nagyon tartjuk a kapcsolatot, de nagyon jól megvannak.

Mamám ismerősei és a távoli rokonok közül is többen Amerikába mentek, nekik nagyon megy ott a szekér, harmadunokatesóim most költöztek ki hozzájuk. Volt köztük vízvezetékszerelő és orvos is szóval vegyes társaság.

2012. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a keresztapám hagyta el kényszerből az országot.

A nullán kezdte, de néhány évtized alatt odáig jutott, hogy az USA akkori (Nixon) elnökével került nagyon jó barátságba.

Természetesen ekkorra, már elképesztően gazdag volt!!!

2012. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
Az én dédnagyapám (Argentínába), és az üknagyapám is kiment, de nem tudom ő hova. Mindketten hazatértek.
2012. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érdekes a neved, kérdező:)

Nekem az anyai nagypapám lépett le. 19 éves volt, és nyakába vette a világot, gyalog indult el, végül Belgiumban kötött ki. Amennyire én tudom, ez nem afféle "vissza se nézek" szökés volt, inkább csak világot akart látni, kalandokat keresett, nem hiszem, hogy egy kósza gondolaton kívül volt olyan terve, hogy ott fog maradni örökre. Bányában dolgozott, megtanult franciául (sajnos mára elfelejtett, pedig szívesen megtanulnék tőle), szerzett jó pár nyugati holmit, meghódított pár belga női szívet, majd hazaért. Hozzátenném, hogy igen jó pasi volt fiatalkorában, mint egy filmcsillag Hollywood fénykorából - egy (egyébként elég csinos) nőt annyira meghódított, hogy eljött volna vele Magyarországra (mekkora sokk lehetett volna szegénynek...). Végül aztán megismerkedett a nagymamámmal, összeházasodtak, gyerekük lett, aztán a gyereküknek is gyerekük, most pedig a dédunokájukat várják. Imádom, nagy azc az öreg<3

2012. dec. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
56-ban nagymamám nővére és az akkori "barátja" ugrottak fel egy Kanadába tartó teherautóra. Nagymamám maradt. A pár kint összeházasodott, két fiuk lett. Anyagi biztonságban élnek mindannyian. Nem kifejezetten gazdagok, de van elég pénzük. Ötévente jönnek, az öregek tökéletesen beszélnek még magyarul, a fiaik kevésbé.
2012. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám nagybátyja ment ki Bostonba (egyedül). Ott lett felesége, gyermeke. Évtizedeken keresztül, miután kiment, nem adott életjelet magáról... ha mégis írt akkor utána évekig semmi. Mostmár idős, és gondolkodik rajta, hogy hazajönne Magyarországra, persze ennyi idősen már nem fog hazajönni. Az utóbbi pár évben már gyakrabban felhívja a családot. Nem találta meg a számításait: lett valami kevésbé jó munkája, nem él túl jó anyagi körülmények között, az első felesége és a fia meghalt, a második felesége alkholista, a lánya összeállt egy bűnözővel.
2013. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélek egy történetet. Magyar orvos diszidált Ausztráliába. De nem fogadták el az orvosi diplomáját. Mit tett?

Beült az iskolapadba hogy ujra lediplomázzon.

Egy napon tartja a tanár az órát orvosi könybvől amit a kezében tart,

a diák megszólal:

- Elnézést tanárúr, de abban a könyben nem úgy van leirva az amit mond.

- Dehogynem, igy van.

- De nézze csak meg olvassa el ujra!

Tanár elolvassa, s meglepődik:

- Igaza van, tényleg elnéztem, na de honnan tudja ezt maga?

- Én irtam azt a könyvet...

2013. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!