Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonotok, ismerősöt...

Van olyan rokonotok, ismerősötök, aki 56-ban, vagy pár évvel utána emigrált Magyarországról? Ha igen, hova költöztek? Megtalálták a számításaikat? Később, a rendszerváltás után visszajöttek Magyarországra?

Figyelt kérdés

2012. okt. 23. 10:49
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy rokonom '56-ban ment ki New Yorkba, ahol építészként élt és dolgozott 40 évig, majd '96-ban hazajött.Nem találta meg a számításait, nem nősült meg és nem lett családja.Néhány barátot szerzett, a kint élő magyarok közül.Mindig kívülállónak érezte ott magát, és bár jól beszélte a nyelvet (akcentussal ugyan),nem találta a helyét.Mikor 40 év után hazajött megkérdeztük tőle, hogy mi hiányzik neki a kinti életéből?Ezt válaszolta:

"az égvilágon semmi, fiam".

2013. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Papám testvére ment ki 20 évesen Kanadába. Most 70 éves, éve 2x hazalátogat. Nem kérdeztem, de gyanítom, hogy megtalálta a számítását, mert járnak a feleségével hajóutakra (facebookra mindig tölti fel a képeket), és kb. 5 évvel ezelőtt felhúzott itthon egy házat, hogy ne a testvérei nyakára jöjjön, amikor jön.
2013. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám legkisebb húga 18 évesen szökött el akkori udvarlójával '56-ban. Akkor már a papám megnősült, a lány csak a mamámnak mondta el, mire készül, mert az apja bezárta volna.

Először tudtommal Ausztriában voltak egy ideig, majd ott lecserélte a fiúját és összejött egy szintén magyar és disszidáló fiúval, együtt mentek Kanadába.

Eleinte nagyon sokat dolgoztak a boldogulásukért, a férje kertész volt, ő talán bébiszitterkedett.

Aztán a Sors segített nekik, mikor karamboloztak egy kőgazdag emberrel, ő volt az okozó. Senki nem sérült meg komolyan, de hálából az úr beajánlotta őket előkelő körökbe, szóval biztosítva lett a megélhetésük.

Már régóta nyugdíjasok, folyton költözködnek, Torontoban élnek, Floridába járnak nyaralni. Két gyerekük van és két unokájuk, most már 13 éve nem jártak itthon, de mikor voltak, Herendi porcelánt vettek, meg egy csomó drága helyre mentek; minket is vittek magukkal éttermekbe. Hoztak egy halom játékot nekünk.

Nekik soha eszükben sem volt hazatérni...

2013. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
Engem ha itt beajánlanának gazdag körökbe eszembe se lenne diszidálni se.
2013. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Apám barátja, tehát nem rokon, de közeli ismerős.

'68-ban, Kanadába, nem lettek extra gazdagok, de egy középosztálybeli életvitel már akkor meglett nekik, amikor mi még kisdobosnyakkendőt kötöttünk.

Nem jöttek vissza és a válságban ott kint ők is hanyatlanak. (Ha nem is ennyire durván.)

2013. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Jelen! :)


A nagymamám szökött ki Amerikába. Először New Yorkban telepedett le a barátnőjével, majd átköltöztek Los Angelesbe rá 5 évre. Akkor már apukám megszületett. Amikor kiszöktek, akkor volt terhes, de erről még nem tudott. Állítása szerint akkor jött rá, hogy terhes, amikor rúgott a baba. Apukám már ott született. Időközben beleszeretett egy amerikai üzletemberbe. Ott is dolgozott a barátnőjével nála.

Amikor becsődölt az üzlet, akkor költöztek át LA-be. Kb. 20 évet voltak ott, majd Kanadába mentek.

Apukám a tanulmányait Svájcban végezte el, majd ott ismerkedett meg anyukámmal.

Én ott születtem. Amerikai-magyar-svájci állampolgár vagyok.

Apukám folyékonyan beszél magyarul és én is. Anyukám töri, de őt sosem érdekelte ez a nyelv. Elboldogul, ha itt vannak nálam.

Én itt lakom Magyarországon lassan 4 éve. Itt is dolgozom egy ausztriai vállalatnak az egyik egységét vezetem. A férjem magyar állampolgár. Egy éve házasodtunk össze. Őt itt ismertem meg.

Lemondhatnék a hármas állampolgárságról, de értelmét nem látom.

A férjem viszont valami miatt csak az egyiket vehette fel, így ő magyar-svájci állampolgár lett. Ha gyermekünk születik, akkor ők is magyar-svájci állampolgárok lesznek.


Egyenlőre még "tűröm" az országot, bár tény, hogy egyre rosszabb itt. Sokan megkérdezik, hogy miért maradunk itt, ha ennyi lehetőség van előttünk!?

Nos, én a kultúrába és a hagyományokba beleszerettem kicsi koromban.


Az már más kérdés, hogy hova vezeti az országot az éppen aktuális kormány.

2013. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagybátyám emigrált Kanadába. Nem lett milliomos, de azért az átlagnál jobban él. Egy cégnél vezető (nem a sajátja), lett egy lengyel felesége és van 3 gyerekük. Haza nem jönnek, mi megyünk ki nagy ritkán, megveszik nekünk a repülőjegyet. Én 3-szor voltam kint náluk, nagyon rendesek, az unokatesóimmal is jól kijövök, de sajnos alig beszélnek magyarul. Neten tartjuk velük a kapcsolatot. 26N
2013. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám testvére ment ki Ausztráliába. Gondolom, megtalálta a számítását, mert azóta sem jött haza, még látogatóban sem. Férjem rokonai szintén Ausztráliába mentek, nagyon gazdagok, azt tudom.
2013. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagypapám testvére ment ki Ausztráliába. Jól élnek, elvannak
2013. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Van, Ontarioba mentek ki. És úgy gondolom igen mert nem jöttek vissza.
2013. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!