Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok 45 évesen gyereket?

Vállalnátok 45 évesen gyereket?

Figyelt kérdés
Egészséges vagyok és a férjemmel azon gondolkodunk, hogy talán bevállalnánk egy gyermeket. Nekem már van egy 16 éves fiam, és attól félek, hogy mire a gyerek pár hónapos lenne, akkor érettségizne a fiam és nem tudna tanulni, pihenni, az ő életét semmiképp sem szeretném most megbonyolítani. De egy kislányra mindig is nagyon vágytam. Ti mit tennétek?
2012. okt. 23. 20:12
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
85%
Én nem. De nem azért, mert "késő" lenne, hanem mert nem bírnám feladni az éltem. A gyerekeim akkor már nagyobbak lesznek, nem bírnék bevállalni még egy babát ( megjegyzem, most sem akarok, pedig csak 36 vagyok ).
2012. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ő megszokta, hogy egyedül van nyugalomban és mikor kérdeztem a véleményét, akkor mondta, hogy nem akar tesót. De 2 év múlva meg már késő lenne:(
2012. okt. 23. 20:33
 13/47 anonim ***** válasza:
41%

Én 15 voltam mikor húgom született, eleinte nem volt gond, egész addig amíg anyum vissza nem ment dolgozni, így mindig rámhagyta húgomat, emiatt se tanulni nem tudtam, se szórakozni, se barátaim nem maradtak. Ez kikészít. Ráadásul már húgom nagyobb, de anyum nem bír vele, túl öreg hozzá, nem értik meg egymást sehogy sem, pedig anyum elég fiatalos ahhoz képest.

Szerintem ennyi idősen már ne vállalj gyereket. Veszélyes is lehet.

2012. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
77%
Én 38 évesen kerültem válaszút elé. Szívesen babáztam volna, de a születendő gyermek érdekeit figyelembe véve nem szültem, mert féltem, hogy vagy öreg szülei lesznek, vagy esetleg nem sokáig lesznek mellette a szülei. Sajnos részben már beigazolódott a félelmem. 10 éves körül félárva lett volna - akkor halt meg a férjem - és az akkori jómód helyett most az időközben munkanélkülivé vált anyukájával (velem) éldegélne .
2012. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 EagleHUN ***** válasza:
81%
Ha 45 lennék és csak a páromnak lenne 1 gyereke nekem meg 1 se tuti szeretnék.
2012. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
13-as, én is emiatt félek, annak örülök, hogy már felneveltem egy gyereket. A párommal azt beszéltük meg még anno, hogy nem szeretnék többet, ezt akkor elfogadta és most sincs ellenére. Esetleg még az örökbefogadáson is gondolkodunk, lehet, hogy ez jobb megoldás lenne mindhármunknak.
2012. okt. 23. 20:42
 17/47 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem, ezt kettőtöknek kell eldönteni, leendő szülőknek+orvos is kell, hogy nyugtázza, a kor miatt.. (a fiad tanulása fontos, de önzésből nem akarja, nem akadályozná az annyira.. könyvtárban is lehet tanulni, meg megoldhatnátok úgy, külön szobája legyen...sokan tanulnak így, hogy van egy kis műsor a szomszédban)
2012. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Mi mindenképp 3-an döntünk mindenről, hiszen egy család vagyunk, nem tartom normálisnak, mikor a gyermeket kihagyják egy ilyen olyan döntésből, ami az ő életét is befolyásolja. Szeretném a legjobbat mindenkinek.
2012. okt. 23. 20:52
 19/47 anonim ***** válasza:
69%
Hát igen, csak a fiad két év múlva elkerül az egyetemre és a koleszosok vidám életét fogja élni. Ha most lemondasz a babáról, akkor két év múlva dupla űr lesz a szívedben.
2012. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
80%
Igen, persze hárman döntötök, de a fiad azért már nem olyan sokáig lesz veletek egy háztartásban. Gondolom továbbtanul, egyetem, kollégium, utána meg lassan saját család vagy önálló élet. A kisebbik gyerek (ha vállaltok) fog azért tovább veletek maradni. Így aztán ez inkább a te döntésed kell, hogy legyen. Ha szervezeted engedi és a férjed is meg te is szeretnéd akkor vágjatok bele, ne a fiadra hárítsd a döntést. Olyan sok gondolkodási időd nincs. Nekem a válaszaidból úgy tűnik, hogy a fiad mögé bújsz inkább. Mire a kicsi akkora lenne, hogy őt zavarná lehet, hogy már nem is fog veletek élni.
2012. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!