Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok 45 évesen gyereket?

Vállalnátok 45 évesen gyereket?

Figyelt kérdés
Egészséges vagyok és a férjemmel azon gondolkodunk, hogy talán bevállalnánk egy gyermeket. Nekem már van egy 16 éves fiam, és attól félek, hogy mire a gyerek pár hónapos lenne, akkor érettségizne a fiam és nem tudna tanulni, pihenni, az ő életét semmiképp sem szeretném most megbonyolítani. De egy kislányra mindig is nagyon vágytam. Ti mit tennétek?
2012. okt. 23. 20:12
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
60%
Nem. lehet, hogy most még fiatalos meg temperamentumos vagy, de nem biztos, hogy tíz év múlva is az leszel. Aztán nevelheti majd a fiad.
2012. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
52%

Én simán vállalnám, a felmenőim közt rengetegszer előfordult és minden gyerek egészségesen született. A te felmenőid közt hogy volt? Mert a genetika sokat számít. A férjed mennyi idős? (ha sokkal idősebb nálad, akkor erős a rizikófaktor.)

A fiadat ez abszolút nem fogja akadályozni az érettségire tanulásban, hidd el.

2012. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
37%

Én nem.


Őszintén megmondom nagyon örülök, hogy nekem fiatalok a szüleim. Nem gyerekek voltak, amikor születtem, hanem fiatalok, 20on évesek.


Na most 45 évesen...nekem akármennyire is durva ezt leírni, égne a pofám, hogy a nagyanyámnak nézik anyámat.


Türelmetlenebb is az ember ilyenkor, rohadt nagy a generációs különbség, nem tud vele lépést tartani. Na meg mit adok én annak a gyereknek felnőtt korában, ha nyugdíjas leszek??


A betegségekről nem is beszélve, mert sajnos ilyen idős korában már nagyon is benne van a pakliban.


Szóval nem, meg sem fordulna a fejemben.

2012. okt. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként meg ne mondjátok már, hogy nem akadályoz egy kisbaba a tanulásban.

Ordít reggeltől estig, éjszaka is üvölt,ha éhes.

Én megőrülnék, ha anyám szülne egyet és nem tudnék aludni, emiatt az egész jövőm el lenne cseszve, ahogy illik.


Nem tudom találkozott-e ordítógép csecsemővel, aki szerint ez nem zavaró, de gyanítom nem. Nekem volt benne részem, egy életre elég volt, 2 hétig nem aludtam.

2012. okt. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem önző dolog ennyi idősen gyereket szülni. Annak a lehetséges kisbaba az esélyt sem kapja meg, hogy 20 szép évet az anyjával töltsön. Azért 60 felett már nagyon nehéz egy kamasszal bánni. Az előzővel egyetértek - az ordító kisbaba kérdésében. Akkor nem tartom ezt olyan rossz ötletnek, ha valakinek nincs gyereke ennyi idősen és már nagyon régóta akar.
2012. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
57%

Én örültem volna, ha anyám idősebb korában szül engem, nem 21 évesen, mert elég éretlen volt még, ezt ő maga is belátja.

Az átsírt éjszakák meg pár hónapig tartanak legfeljebb. Lehet, hogy ha most esik teherbe a kérdező, akkor az érettségiig rég túl lesz rajta, de az is lehet, hogy még csak akkor lesz terhes, amikor érettségizik ez a srác.

2012. okt. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
66%

Felnőtt fejjel ilyen indokot, hogy szégyellné, hogy öreg...


Persze ha megtanítod a gyereknek, hogy a fiatalság erény, az öregség pedig szégyen, akkor így fognak reagálni.

2012. okt. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
60%

Én nem. Örülök hogy 20 évesen 47 éves anyukám van és nem 65. Így is mindig aggódom hogy nehogy betegek legyenek vagy bármi rossz történjen :(


Viszont ha te szeretnél, szíved joga, valószínű nem te lesz az egyetlen 50 éves nő aki jön az oviba a gyerekért. A fiad miért nem tudna tanulni ha lenne egy kistesója? Nincs szobája? Nincs rajta ajtó? Mindenképp úgy oldjátok meg hogy ő el tudjon zárkózni a hangzavar/ stressz elől. Esetleg ha tudtok, kompromisszumot köthettek hogy ha elfogadja hogy lesz egy tesója, kap egy nagyobb szobát/ új bútorokat/ hangszigetelést...

2012. okt. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem csak akkor vállalnék 45 évesen gyereket,ha még egy sem lenne,és minden vágyam egy baba lenne.

De,persze a ti életek.Erősnek érzitek magatokat még egy ember felneveléséhez?Alsó hangon 18 év.Beszéljétek át.De szerintem ne az itt kapott válaszok alapján dönts.

2012. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
37%

És ha fiú lesz?

Egyébként szerintem ilyen korban már nem egészséges.

2012. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!