Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok 45 évesen gyereket?

Vállalnátok 45 évesen gyereket?

Figyelt kérdés
Egészséges vagyok és a férjemmel azon gondolkodunk, hogy talán bevállalnánk egy gyermeket. Nekem már van egy 16 éves fiam, és attól félek, hogy mire a gyerek pár hónapos lenne, akkor érettségizne a fiam és nem tudna tanulni, pihenni, az ő életét semmiképp sem szeretném most megbonyolítani. De egy kislányra mindig is nagyon vágytam. Ti mit tennétek?
2012. okt. 23. 20:12
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
42%

Nem érdekel mit gondolsz, én szégyellném. És nem az idős emberekkel van bajom, mert a nagymama, dédnagymama csodálatos dolog (fiatal szülők gyermekének többnyire ez is megadatik, 24 vagyok, de még él dédimamám és több dédszülőmet ismertem).

Én azt szégyellném, hogy az anyám az, akit a nagyanyámnak néznek.

2012. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
62%

Nem vállalnék.


De most az én véleményemtől elvonatkoztatva azt szeretném mondani, hogy ha úgy döntesz hogy jöhet a baba, akkor is mielőtt bevállalod, jó lenne elmenned egy teljes kivizsgálásra és megbizonyosodni afelől hogy jó karban vagy. Mert lehet, hogy érzésre nincs gond, de valami lappangó betegség már lehet ilyen korban. Ha van valami, akkor kicsit önző dolog vállalni a babát.


A fiad helyében én se örülnék a kistesónak, nem csak az érettségi miatt (az még 2 év, messze van még) hanem úgy általában, egy 16 éves gyerek ritkán akar új jövevényt. Én anyukám is gondolkozott ezen amikor én kb ennyi idős voltam, bár ő nem kérdezte a véleményemet, de nem akartam volna.

Viszont az jó hogy azért nem veszed teljesen semmibe a fiad véleményét, még ha az ő indokai önzőek is most. Ő ebben a korban van, meg kell érteni.


Majd írd meg, ha döntöttél, remélem sikerül mindenki számára jó megoldást találni!

2012. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
61%

"Én azt szégyellném, hogy az anyám az, akit a nagyanyámnak néznek."


És jobban érdekelne pár felszínes senki véleménye, mint az anyukád szeretete?


A húgom barátnőjének az anyukája már 30 évesen teljesen ősz volt. Hófehér volt a haja. A barátnő most 22 éves, és ő is őszül. Vannak ilyen genetikai gebaszok. De minket soha nem érdekelt, hogy nézett ki, mert tök édes nő.


Tehát ha mondjuk valaki szerencsétlenül öregszik, és ha nem is ősz a haja, de csupa ránc, akkor ne is szaporodjon, mert mit fog pár alsó osztályos gyerek gondolni? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

2012. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
54%

Annyira szerencsétlenül nem lehet öregedni, hogy valaki 65-nek nézzen ki, mikor 20 vagyok.


És szó sincs róla, hogy nem szeretném az anyámat, szeretném, de ettől még szégyellném, hogy a nagyanyámnak nézik.


És azzal is számolni kell, hogy talán mire a gyerek 25 éves lesz, a szülők ápolásra szorulnak, ami egy csodálatos és önzetlen tett, de akkor az a 25 éves felnőtt hogyan indul el az életben?

2012. okt. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
51%

Mekkora parasztok vannak itt.Mi a fenéért lettem leszavazva?Elárulnátok?Semmi rosszat nem írtam,csak annyit hogy én vszeg nem vállalnék ennyi idősen gyereket.

Mi bajotok van nektek?...

2012. okt. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Eltűnt a kérdező!
2012. okt. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
27%
45-ös, nyugi, engem is lepontoztak pedig szerintem teljesen építő jellegű, nem személyeskedő választ írtam, de ezen az oldalon ez megszokott, nem érdemes idegesíteni magunkat rajta :)
2012. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!