Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok 45 évesen gyereket?

Vállalnátok 45 évesen gyereket?

Figyelt kérdés
Egészséges vagyok és a férjemmel azon gondolkodunk, hogy talán bevállalnánk egy gyermeket. Nekem már van egy 16 éves fiam, és attól félek, hogy mire a gyerek pár hónapos lenne, akkor érettségizne a fiam és nem tudna tanulni, pihenni, az ő életét semmiképp sem szeretném most megbonyolítani. De egy kislányra mindig is nagyon vágytam. Ti mit tennétek?
2012. okt. 23. 20:12
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Ha felvennék az egyetemre, sem kollégiumba menne, hiszen Budapesten élünk, nálunk a kollégium opció ki van lőve.
2012. okt. 23. 21:00
 22/47 anonim ***** válasza:
60%
Igazából te a fiadra kened, hogy nem vállalsz még egy gyereket. Pedig, hidd el, egyszer ő is elkerül otthonról függetlenül attól, hogy megy-e kollégiumba vagy nem.
2012. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
51%
Én 34 éves vagyok és már erősen gondolkodom, hogy a második babához nem vagyok-e idős, az elsőt 25 évesen szültem és energiabomba voltam, de már valahogy nem tudom újra akarnám-e az egészet elölről, de ha csak azért akarnál, mert kislányt szeretnél, hát lehet hogy fiú lesz, akkor mit csinálsz?
2012. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek 22-es, tényleg kezd kifogásnak hangzani a fiú érettségije, pedig nagyon jól elmagyaráztuk hogy menne így is a dolog volt aki példákat is hozott.
2012. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
51%
45 éves vagyok. Nem.
2012. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
50%

Nem vállalnék.

1.) Mire a gyerek 10 éves, én már 55 lennék, nagymamámnak ekkor már több unokája is volt.

2.) Van már egy fiad, akit még segíteni kell, főleg, ha esetleg orvos lesz.

3.) Nem lenne energiám babázni.

4.) Kínosan érezném magam a fiatalabb szülők között.

5.) Lehet, hogy nem kislányom születne.

6.) Nagy a kockázata, hogy beteg lesz.

2012. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
52%

én vállalnám ha meglenne hozzá az egészségem és külön szobát tudnék biztosítani a nagynak vagy legalább egy helyiséget hogy tudjon tanulni.

persze az aggasztana hogy élek-e addig míg felnőttként talpra áll, de mivel fiatalon is bármikor meghalhat valaki, így ez a tény, a korom önmagában nem befolyásolná a döntésem.

meg természetesen úgy vállalnám hogyha a férjem is szeretné.

2012. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
61%

Nem vállalnám.

Az idősebb gyerek miatt sem. Egy kamasz önmagban is elég súlyos eset, de ha még valami olyan történik körülötte, ami teljesen felforgatja az életét.. senki nem járna jól.


És sajnos még ha 45 évesen teljesen egészséges is vagy 50 felett mindenképp jönnek az öregedés jelei, a férjed a mai átlagéletkorral számolva alig érné meg a gyereke érettségijét. (ha egyidős veled)


Ebből a szempontból mindenképp jobb lenne egy idősebb gyerek örökbefogadása, bár gondolom a cél a közös gyerek lenne. :S

2012. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
85%
ketten vagyunk tesók, anyu 44, én 18, öcsi 14, és a szüleim gondolkodnak rajta:)
2012. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
64%

Nem vállalnám be. 38 évesen vállaltam a 2.-ik gyereket,majdnem beölehaltunk. Anyám engen 42 évesen szült,hugomat 45 évesen.Mire 5 éves lettem lerokkant,utánna szellemileg is épült lefele... 10 évesen nekem kellett a gyógyszereit rendezni,idöben kiiratni,stb.... Nem volt sem gyermek sem fiatal korom... 20 évesen menekültem otthonról,több éves psychoterápia van a hátam mögött,mire feldolgoztam..

41N

2012. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!