Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek 20 eves kora folott...

Akinek 20 eves kora folott volt az elso parkapcsolata. "Megbantad", hogy nem volt elotte?

Figyelt kérdés
A megbanast azert tettem idezojelbe, mert nyilvan nem csak egy ember donti el, hogy mikor van parkapcsolat.
2012. okt. 25. 21:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is most lett normális párkapcsolatom 23 éves fejjel.Előtte is voltak dolgok,de azokat nem nevezném rendes párkapcsolatnak.Jó ez így.
2012. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

21 évesen lett normális párkapcsolatom. Azt a 3-4 napig tartó valamit nem számolom 18 évesen, csak 1-2 csók történt, semmi több.

Páromnak 26 éves koráig csak 1-2 hetes kapcsolata volt, szex nélkül, szintén komolytalan valami. Nem, nem bántuk meg, egymásnak lettünk kitalálva. Ha nem sodorja úgy az élet, soha nem ismerjük meg egymást, mert ő pár éve még az ország másik végén élt.

2012. okt. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 28 évesen volt először, és nem érzem, hogy megbántam volna, van egy olyan érzésem, hogy kevésbé lennék a mostani önmagam, ha a kapcsolataim alakítottak volna. Azt hiszem, önállóbb is vagyok az átlagnál, és nem esek kétségbe az egyedülléttől sem, akkor se, ha épp egyedülálló vagyok vagy ha munka miatt hosszabb ideig nem látom a párom.


Ellenben meglep, hogy sok előző válaszoló a 20 éves kor előtti párkapcsolatot a "kiéléssel" azonosítja. Én se akartam soha kiélt lenni, taszít is az ilyesmi, de nem gondolom, hogy akinek 16 éves korától vannak komoly, érzelmeken alapuló párkapcsolatai, az bármiben is "kiéltebb" lenne, mint én. Ne a két végletben gondolkodjatok.

2012. okt. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is fura, hogy ennyire szélsőségesen gondolkodtok! Ezekszerint szerintetek, akinek 20 éves kora előtt kapcsolata van, esetleg- szentséges ég: (több kapcsolata)az már virágról virágra repked sz.ajha meg stb??? Szerintem még ha relatív sok kapcsolata is volt valakinek 20 éves kora előtt és rövid ideig tartottak ezek, akkor se kellene leminősíteni az illetőt. Miből gondoljátok, hogy nem úgy kezdett bele ezekbe a kapcsolatokba, hogy hosszú ideig boldogítják majd egymást, netán örökre? Vagy tehet arról az illető, hogy pár hét hónap után csalódik, és nem akar egy életen át beleragadni egy rossz kapcsolatba? Van ilyen barátnőm, tényleg nem tudnám megmondani pontosan mennyi kapcsolata volt 20 éves kora előtt, de semmi esetre se mondanám őt sz.jhának. Mindegyik kapcsolatába nagy lelkesedéssel vágott bele, és neki fájt a legjobban, hogy kiderült nem a megfelelő emberrel van. Nekem 20 éves korom előtt 3 kapcsolatom volt: egy nyolc hónapos, egy 3 éves, meg egy pár hetes... És szerintem ez teljesen normális. SŐt több olyan huszonévest is ismerek, akinek még soha nem volt párkapcsolata: mindegyiken azt látom , hogy nagyon szenvednek, zavarja őket, sőt arra gondolnak az évek során egyre kisebb az esélyük, hogy párt találjanak... Szóval azt elhiszem, hogy most úgy érzitek, hogy nem bánjátok, hogy nem volt kapcsolatotok, de hogy akkor nem volt nektek rossz, azt nem! Egyébként a kamaszkorhoz ez is hozzátartozik, hogy a párkapcsolatok terén is tapasztalatokat szerzel, ugyanolyan fontos életfeladat, mint a hozzádvaló foglalkozás megtalálása. Hozzátartozik a felnőtt identitás kialakulásához. Úgyhogy szerintem semmi esetre se normális, ha nincs valakinek 20 éves kora előtt párkapcsolata vagy legalább próbálkozása. DE ez nem privát véleményem, hanem a főiskolán pszichológiából is ezt mondta egy oktatóm. Ha 20 éves kor előtt az illető még csak nem is törekszik arra, hogy bármilyen szexuális kapcsolatot (ebbe most az ölelés, csók is beleérthető, nem feltétlen a szex) kialakítson- sőt mereven elzárkózik ettől, akkor ott bizony valami nincs rendben (ha csak nem olyan elvei vannak, hogy apáca, szerzetes lesz... tehát 20 éves alattiak kevesebb mint 1%a talán felmentést kap...) A többiek esetében meg komolyabb pszichológiai problémák húzódnak meg pl.: gátlásosság, tisztázatlan vonzódás az azonos nemhez, nem mer felnőni, szexualitástól való félelem stb... Ez most sokotoknak nem fog tetszeni, de bizony így van! És hangsúlyozom, nem az a probléma, hogy valakinek 20 éves kora előtt nem volt párkapcsolata: mert attól még lehet, hogy próbálkozott, csak nem találta meg a hozzáillő partnert, akivel egyáltalán bármilyen kapcsolat kialakult volna. De mondjuk azért randizott, ismerkedett stb... Viszont ha mereven elzárkózik attól, hogy bárkije is legyen, otthon kuksol, ha bepróbálkoznak nála undok, lekezelő lesz, és ilyeneket mond, hogy nem baj, ha nincs is kapcsolata, mert ő bizony nem lesz sz.jha, akkor ott azért határozottan baj van. És mondom sok ilyen ismerősöm van, akinek az életéből kimaradtak a kamaszkori együttjárások, határozottan nem úgy élik meg, hogy "jajdejó". Csak éppen túl zárkózottak ahhoz, hogy emberek közé menjenek, beszélgessenek stb...
2012. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Előző, hosszan hozzászóló!

Én vagyok, aki azt írta, hogy én nem voltam az a kóstolgatós típus. Szerintem nincs leminősítve itt az, akinek több kapcsolata volt. Én legalábbis semmi olyan leminősítőt nem olvastam a hozzászólásokban,( és az enyémben sem volt) hogy akinek 20 éves kora előtt volt 100 kapcsolata az milyen egy rongyember, fúj. Úgyhogy kicsit eltúlzod. A kérdés az volt, hogy megbánta-e az, akinek nem volt. Nyilván, ha valakinek volt az sem baj, mindenki a maga életének a kovácsa, de azért vannak olyanok, akik csak szórakozásból váltogatják a partnerüket. Egészen konkrétan a bátyám volt ilyen meg az aktuális, két agysejtű barátnői. Mert ilyen is van. egy hétig együtt jártak, vagy kettőig, esetleg egy hónapig, az már nagy szám volt, oh, milyen nagy szerelem, esetleg le is feküdtek, aztán szevasz, Isten veled, szakítottak. Én ezt hívom virágról virágra röppenésnek, nem mondhatod, hogy ez egészséges. Mert szerintem sem testileg sem lelkileg nem az, megviseli mindkét felet, a bátyámat is tönkre tette ez az életmód lelkileg, pláne, hogy egy gyereket belőle, és még szerencse, hogy nem valami komolyabb betegséget. Persze felhagyott vele, és megházasodott később és azóta vannak gyerekei a feleségétől, de azért még mindig vannak nyomai ennek az életnek és sokszor mondta már, hogy sok mindent megbánt és van amit nem kellett volna. Tudom, hogy a bátyám a kapcsolatainak a háromnegyedét nem úgy kezdte, hogy ebből majd lesz valami komolyabb, hanem "ez milyen jó csaj, tiszta szerelmes vagyok... és majd viríthatok vele a haverok előtt is". És nagyon sok ilyen fiatal van, aki így gondolkodik. Nem azt mondom, hogy az összes, és forduljon föl, aki nem akar egyből házasodni 16 évesen, mert nem, és lehet normálisan is csinálni, hogy az ember komolyan gondolja, és próbálkozik, mert ilyen is van. De mint már mondtam, én a bátyám példájára gondoltam mikor azt mondtam, hogy én nem vagyok ilyen típus. Mindenki másmilyen, és abban meg teljesen igazad van, hogy nem szabad otthon ülve a négy fal közt várni, hogy majd besuhan a nagy ő az ablakon, mert az meg a másik véglet. Az egyik barátnőm is így volt ezzel, várta a nagy őt a szobájában. És csodálkozott, hogy nem jött el. Aztán amikor meg végre megunta, és rávettük, hogy kidugja az orrát, láss csodát, össze is szedte a mostani barátját. Úgyhogy szerintem egyik véglet sem jó. Lehet próbálkozni, csak ésszel.

2012. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
Folyamatosan bántam és azóta is bánom. 24 évesen volt az első és nagyon nagy szerencse és kitartás kellett hozzá. belőlem már nem lehet normális ember és családom sem lesz.
2012. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is elmúltam már bőven 20 az első komoly kapcsolatomnál,és egyáltalán nem bántam meg.Nem tudom milyen lett volna,ha "kiélem" magam tizenévesen,de nem is érdekel.Boldog vagyok így.
2012. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%

Nekem szarul esik, amikor emberek megbélyegeznek azért, mert 20 évesen volt az első kapcsolatom.


Én sem ítélkezek mások felett. De rám rögtön rám sütik a bélyeget, hogy lelki nyomorék vagyok. Hát köszönöm szépen a kedves jelzőket és szavakat. És ahogy egy "általánosan megállapított sablont" nem lehet minden emberre ráhúzni, úgy rám se.


Nem készültem apácának, sem vesta szűznek. Minden férfi (4) aki próbálkozott nálam, az vagy idős volt (14évesen 47 éves papsas) vagy csak dugni akart egy jót.


Én pedig egy normális kapcsolatot akartam és nem egy pót apukát és nem egy szexpartnert. Egy igazi normális kapcsolatot. És pont 20

2012. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

évesen találkoztam azzal az emberrel aki tárnak tekintet. Nem pedig puncinak.


Hogy bánom-e? Nem, nem, és még inkább nem.


Nem érdekel ki hány évesen vesztette el a szüzességét, nem érdekel ki mikor kezdett el csajozni, én örülök, hogy találtam egy olyan embert aki tudd értékelni, és még inkább: meg tud becsülni.


És akinek ez fáj... az jajgasson ;)

2012. okt. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg. Azt bántam meg, hogy 20 éves korom után belementem egy kapcsolatba, csak azért, mert már "öregnek" éreztem magam, és féltem, hogy örök életemre egyedül maradok. Elvesztegettem egy évet az életemből egy olyan emberre, aki minden lehető módon kihasznált, csak mert azt hittem, nekem ennél nem jár jobb...
2012. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!