Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszégettem a szüleimmel az...

Beszégettem a szüleimmel az álláskeresésről, és a következő volt a beszélgetés dióhéjban, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Hazafelé jöttünk épp, a kocsiban beszélgettünk. December 1-től már nem dolgozom ott, ahol eddig. Van egy nő, aki abba a szakmában dolgozik, amire nekem végzettségem van. Kérdezte anyukám tőlem, hogy dolgoznám-e azt, ha úgy adódna. Azt mondtam, nem tudom, mert a célom a következő: olyan munkát találni, amit szeretek csinálni. Tovább beszélgetve mondtam, hogy de a hely, ahol a nő dolgozik, kicsit messze van, ez télen jelent leginkább gondot, mert bicajjal ugye nem lehet jégen menni (próbáltam, higgyétek el de em lett jó vége), meg hóban sem.. tömegközlekedés azért nem jó, mert azt nem fizeti a munkáltató, és sok megy rá. És mondom tovább, hogy ha olyan a munka, amit nem szeretek, akkor kín lesz a vele járó áldozat is (pl a kisebb bér elfogadása, vagy az ide-oda utazás, stb). És akkor mondták, hogy de ez az élet, nem könnyű és ezt el kell fogadni. Ám nem konkrét erre a munkára értettem, csak próbáltam rámutatni, hogy kb mik az elvárásaim. Az első, hogy szeressem, és akkor nem lesz teher a vele járó teher, és a nehézségek, ha adódnak. Mit gondoltok?
2012. okt. 28. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Abba igazuk van hogy ez az élet, mert ugye most örülni kell annak hogy dolgozhass. Én sem szeretem a munkámat, egy raktár helyiségbe dolgozok többnyire én pakolok le mindent a kocsiról vagy fel a kocsira pár társammal együtt, meg az én dolgom ezeknek az elkönyvelése a számítógépbe ami egy szomszédos konténer "irodában" van és ott kell rögzítenem mindent ott valamivel melegebb van de ott is hűvös az idő főleg ilyenkor, nyáron meg meglehetett ott rohadni a raktárba meg főleg. És persze nekem is sok utazással jár ez mert 20 km-ert kell buszoznom és a bérletemnek csak a felét fizetik, igaz az is valami de én nem tehetem meg azt hogy akár télen akár nyáron bicajjal vagy motorral menjek be. Sajnos ez van ezt kell szeretni valamit csinálni kell mert az sem jó ha otthon ül az ember. Szerintem sokan nem csinálják azt amit szeretnének, de ha nincs más akkor azt is el kell fogadni amit nem szeretnének csinálni plusz azt is amiért nem fizetnek valami sokat mert az is több mint a semmi. Plusz az adott munkakörbe tapasztalat ami a későbbiekbe jól jöhet.
2012. okt. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideális világban ez így lenne, ám nem abban élünk. Sajnos ha rá vagytok szorulva (mivel a szüleiddel laksz, és dolgozó korban vagy, te is felelős vagy a közös háztartásért) akkor úgy gondolom, el kell olyat is vállalnod amit esetleg mégsem szeretsz, hogy ne haljatok éhen. Ha viszont nincsenek anyagi gondjaitok akkor persze belefér szerintem is, hogy tovább keresel egy jobb állást.


Azt azért tartsd észben, hogy a mai magyar viszonyok szerint ilyet elég nehéz találni, szóval lehet hogy amúgy is lejjebb kéne adnod, különben még jó sokáig nem lesz semmi, ha lesz egyáltalán...

2012. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Én még a szarpucolást is elvállalom, majd jön jobb is. Irigyellek, h válogathatsz! Nem cserélünk?
2012. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon nagyon kevés ember mondhatja el hogy a munkája a hobbija is és szereti is a munkáját.

Ha mindent figyelembe vennénk amiről te beszélsz akkor még többen nem dolgoznának.

Én azt szoktam mondani, hogy amíg engem eltartanak addig ne legyenek olyan extra kívánságaim hogy szeressem a munkát, meg közel legyen.

Én sem szeretem a munkámat. Én minden áldott nap gyalog megyek esőben, hóban a melóhelyemre oda vissza 1 órát gyalogolok. De megyek, és csinálom mert legalább dolgozom. Majd ha lesz jobb akkor válogathatok..


A szüleidnek igazuk van. Hacsak nem vagy gazdag hogy megengedhesd magadnak az ilyen kívánságokat.

2012. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hm, a sz.rpucolás időszaka is megvolt az életemben. Eddig egyik munkahelyem sem volt olyan, hogy szerettem volna, de csináltam, ami jött, soha nem válogattam. Csak most kezdem úgy érezni, hogy már nem elég sodródni az árral, a hajót kormányozni is lehet.. az is lehet, hogy elrontottam, hogy felmondtam, de már nem bírtam tovább, július óta várom, hogy csak jobb lesz, de nem lett.
2012. okt. 28. 21:25
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nyilván igazuk van, és szégyellem is magam, amiért válogatok, de szeretnék nekik is segíteni,ez az egyik. A másik pedig, hogy 60.000 alatti fizetéssel nem tudok semmiképp sem önállósulni, de ez az egyik célom 24 évesen.. és nekik sem tudom úgy besegíteni, hogy azt meg is érezzük.
2012. okt. 28. 21:29
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
csinálhatod amit szeretsz, de addig csinálhatsz mást is, ami pénzt hoz, és nem csak ingyenélsz.
2012. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged válogatni, akkor tedd, ne érdekeljen senki!
2012. okt. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Jégtánc ***** válasza:
84%
Miért nem munka mellett keresel egy olyan állást amit szeretnél?Még mindig jobb mint munka nélkül lenni.
2012. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én részben megértelek, hogy olyan munkát akarsz ami a hobbid is, de muszáj lenne reálisan dolgozni. Az emberek 90%a nem azért dolgozik, mert egyébként is szereti ezt a tevékenységet is csinálni, sőt örül is, hogy megélhet belőle, hanem azért, hogy pénze legyen. Az emberek 90%anak nyűg a munkája. Ez van. Ahhoz, hogy megtehesd hogy igazán válogass valami nagyon magasszintű és ritka végzettséggel kell rendelkezni (amit amúgy meg szenvedélyesen szeretszt) + olyan helyen kell laknod, ahol egyáltalán igény van erre a munkára. Amúgy ez a biciklivel télen nehéz lenne dolgozni járni, kicsit röhes is... Mármint tudom, hogy iszonyatos hidegben biciklizni, de megint az emberek jórésze így jár dolgozni. Kevés az olyan munkaadó, ahol kifizetik a tömegközlekedést. Még ott a gyaloglás, van akinek az jobban bejön, vagy tömegközlekedés amit kifizetsz a saját szakálladra- mondván kevesebb lesz a pénzed, de ha gyalogolsz, biciklizel akkor pedig megfázol és gyógyszerre költesz! Esetleg ez motiválhatna, hogy megcsináld a jogsit és vegyél egy olcsóbb kocsit, sok mindent megkönnyítene. Amúgy szerintem örül az ember, ha bármi munkája akad, és az emberek jó része nem teheti meg, hogy válogasson. Főleg úgy nem, hogy "ezt nem szeretném", "ez meg messze van". Esetleg költözz közelebb ahhoz a munkahelyhez, ha más nem kiveszel egy szobát.
2012. okt. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!