Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszégettem a szüleimmel az...

Beszégettem a szüleimmel az álláskeresésről, és a következő volt a beszélgetés dióhéjban, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Hazafelé jöttünk épp, a kocsiban beszélgettünk. December 1-től már nem dolgozom ott, ahol eddig. Van egy nő, aki abba a szakmában dolgozik, amire nekem végzettségem van. Kérdezte anyukám tőlem, hogy dolgoznám-e azt, ha úgy adódna. Azt mondtam, nem tudom, mert a célom a következő: olyan munkát találni, amit szeretek csinálni. Tovább beszélgetve mondtam, hogy de a hely, ahol a nő dolgozik, kicsit messze van, ez télen jelent leginkább gondot, mert bicajjal ugye nem lehet jégen menni (próbáltam, higgyétek el de em lett jó vége), meg hóban sem.. tömegközlekedés azért nem jó, mert azt nem fizeti a munkáltató, és sok megy rá. És mondom tovább, hogy ha olyan a munka, amit nem szeretek, akkor kín lesz a vele járó áldozat is (pl a kisebb bér elfogadása, vagy az ide-oda utazás, stb). És akkor mondták, hogy de ez az élet, nem könnyű és ezt el kell fogadni. Ám nem konkrét erre a munkára értettem, csak próbáltam rámutatni, hogy kb mik az elvárásaim. Az első, hogy szeressem, és akkor nem lesz teher a vele járó teher, és a nehézségek, ha adódnak. Mit gondoltok?
2012. okt. 28. 21:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Alapvetően igazad van, csak sajnos ha ez így működne, már éhen halt volna az ország háromnegyede.
2012. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, el ne hidd ezt a sok hazugságot. Tudod mikor pucolják a WC-ket az emberek. Csak ide röffentenek valamit névtelenül. Le merem fogadni, hogy az első pár hozzászóló semmit nem csinál, csak ücsörög az irodában. Tudod sok embernek (kb 70%) már a megmozdulás is fárasztó.

Válogass, de ne szűkítsd le egy szakmára a keresést. De válogass. Ha nem vagy drodos vagy alkoholista, akkor válogass picit.

2012. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Jégtánc ***** válasza:
Már miért lenne hazugság? Ha van valakinek állása,szerintem sokkal kevesebb nyomás alatt van,hogy keresgéljen olyat ami tetszik.Mert ha nem talál még mindig van állása.Maradjon inkább otthon? 3 hónap után mit csinál majd ha nem kap munkanélküli segélyt? Elmegy közmunkára?
2012. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Persze, mert munka mellett lehet állást keresni. Menj el gyárba 3 műszakozni (tudom, voltál már, mellette megváltottad a világot és elláttad a családodat is, sőt, még mellékest is bevállaltál, ráadásul két egyetemet is nyomsz mellé..itt a gyakorin szuperképességű emberek vannak), aztán megnézem hogy keresel másik melót.
2012. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Jégtánc ***** válasza:
100%
Azért mert neked ilyen a melód,attól még a keserűséged nem kell kivetíteni másokra:))
2012. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Na sejtettem, hogy te nem dolgozod így, ergo bizonyítottad, hogy az magyaráz, aki át sem éli azt, amit mond. Lásd a politikusokat, eges közéleti embereket és bizony sok közembert (de hülye fogalom) is.

Csak tudnám miért az ad tanácsot munkaügyben (bármit, bármi áron el kell fogadni és kuss a neve, nincs igény), aki sosem dolgozott (tanul államin, anyuci eltartja) vagy éppen apuci vállalkozásában dolgozgat, mikor kedve van.

2012. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Jégtánc ***** válasza:
Te miből gondolod amit írsz?:) Mártírka? Hogy tudd,most épp itthon vagyok Gyed-en.Mondjuk közöd abszolút nincs hozzá.15 éves korom óta dolgozom,most vagyok 38 éves.Számolj utána....Jah iskola mellett kezdtem anno.Mielőtt még azt gondolnád hogy hülye lennék.Jelentem diplomám nincs,Kereskedelmit végeztem.Szóval nagyon jól tudom mi az hogy munka.Nagyon oda lehetsz ,komolyan.....Akarsz beszélgetni?:)
2012. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nezd, alapvetoen igazad van, de a szuleidet is meg lehet erteni h aggodnak. A mai vilagban nem konnyu munkat talalni sehol sem, nem pedig olyat talalni amit szeretsz is csinalni hosszu tavon meg meg kozel is legyen es jol is fizessek. Masik meg amihez kedved van ma, nem biztos h 10 ev mulva is keved lesz. A sajat esetemet tudnam felhozni, mikor 7.5 eve elkezdtem a jelenlegi cegemnel dolgozni azt hittem megfogtam az almaim allasat, ez igy is volt mindaddig mig egyedulallo voltam es nem volt csaladom (gyerek es ferj), meg gazdasagi valsag elott minden mas volt. Jelenleg a piac lapos a cegnek nem ugy megy ahogy kellene, es mindenki stresszel, emberek felnek h elvesztik az allasukat, a ceg is valtozott sokban. Es ma 7.5 evvel kesobb kifejezett utalom amit csinalok, ugy erzem h hasztalan. De csinalom. Talan anyagilag nem kellene, mert ha osszeb huznank magunkat megelnenk akkor is, De nem tudnam biztositani a kislanyomnak a kulon orakat, utazasokat stb. Mikor faradt vagyok jobban ram tor, h inkabb sajat business-ben dolgoznek, aztan hallok hireket, h ilyen nagy a munkanerlkuliseg meg haz emberek elkeseredettek es akkor um fenekbe rugdosom magam, h oruljek h van allasom ami tok jol fizet. Talan ez az ami motival minden reggel. Tehat egyaltalan nem biztos amit ma szeretsz csinalni igy lesz akar 5 ev mulva. Dolgok annyit valtoznak es kozben te is sokat valtozol.
2012. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!