Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy terhes vagyok, ha nem akarom, hogy tudja, kitől?

Figyelt kérdés
16 èves vagyok.

2012. okt. 31. 17:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
8%

""Párját védi" Persze, hogy aztán tönkremenjen az élete - se érettségi, se továbbtanulás, se munka, se semmi!" - miért is következne mindez be azért, mert a lánynak 16 évesen van egy terhesség-megszakítása? Az szerintem ehhez képest valójában max 1-2 nap mulasztás az iskolából.


"Meg ne haragudj már, de milyen "pár", férfi az, aki sz*rban hagyja a csajt, akit felcsinált?" - te láttál a kérdezőtől bármilyen olyan megnyilatkozást, ami ezt támasztja alá? Mert én eddig nem.

2012. nov. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
39%

Egyébként meg, ha valaki számára nem lenne egyértelmű az álláspontom, és annak az oka, gondolkozzon már el légyszi a nemrég (pár éve) újra címoldalakon futott Polanski - Samantha Greimer eseten... hogy ott ki is tette tönkre a lány életét hosszútávra, a Polanski, aki elkövette vele szemben a megrontás vétségét, vagy az önjáróvá vált "csak jót akaró" anyucika, aki miatt a lány egész életében a "nézd, ott megy, akit a Polanski felcsinált"- tá vált...mert szerintem egyértelműen az utóbbi, miatta nem lesz túl soha az egészen, és nem véletlen, hogy a lány is évtizedig jobban neheztelt a saját anyjára, mint a megrontóra.

Az itt tárgyalt kérdésben meg még bűncselekmény, erőszak sincs, itt önjáróvá váló "csak jót akaró" szülő nélkül van egy művi abortusz, a lehetséges következményeivel. Ez ugye akkor is van, ha anyuci "önjár" - tehát azonos az egyenlet mindkét felén - csak pluszban még drámák, széteső család, évtizedes gyűlöletek, esetleg bűncselekmények, akármi...

Kinek kell ez és miért?

2012. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem k*rvára egyértelmű, hogy a pasi még csak a lány felé sem nézett, mióta terhes lett. Ez egy olyan dolog, amit megemlített volna, ha megtörtént volna (hogy felé néz).


Elképesztő ez a liberális agymosás, amit végeznek már egy ideje itthon...

2012. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted anyukád nem rakja össze, hogy onnan van pénzed rá, hogy az idősebb férfi kifizeti?
2012. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
7%

"Szerintem k*rvára egyértelmű, hogy a pasi még csak a lány felé sem nézett, mióta terhes lett." - bocsi, de számomra egyáltalán nem egyértelmű... ha így lenne, ha rosszul bánna vele, szerintem eszében nem lenne a lánynak ilyen szinten védeni.


"Elképesztő ez a liberális agymosás, amit végeznek már egy ideje itthon..." - mihez képest, ahhoz, hogy ahogy írtam az imént, sem Ausztriában, sem Romániában még a terhesség tényéről sem kellene tudnia a szülőnek, a lány simán bemenne a megfelelő szakrendelőbe, és elvégeznék az abortuszt? Ahhoz képest, hogy még az egyébként vaskalapos konzevatív USA tagállami egy részében is? Szerintem inkább az itt tomboló vaskalapos konzervativizmus az elképesztő, nem véletlen, hogy egyre több fiatal szavaz a lábával és menekül el...

(és ez akkor is így van, ha minden ilyen fórumon akadnak, akik azzal élik ki a propagandista hajlamaikat, hogy minden paleokonzi, rendpárti választ felértékelnek, és és minden, az illetőt a jogairól felvilágosítót le)

2012. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
100%
#64, szerintem azzal semmi baj, ha az anyuka azt tudja, hogy a férfi fizeti, ezt nyilván tudni fogja, Kérdező nyilván közli vele, hogy az anyagi rész megoldott. Kellemetlenség ilyen szituban csak abból lehet, ha a konkrét személyt tudja, és meggondolatlanul, zsigerből cselekedni kezd, a lánya szándékai ellenében.
2012. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
100%

"ha rosszul bánna vele, szerintem eszében nem lenne a lánynak ilyen szinten védeni. "


Vagy csak szégyelli a lány és azért nem akarja elmondani.

2012. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
64%
Előző, ezt a kérdező már megválaszolta, ld #49 alja.
2012. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: az apa tudja, hogy terhes lettél?

Hogyan lettél terhes? Nem védekeztetek, vagy baki történt?

2012. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem miért bántjátok ennyire. Nem mondta h nem védekeztek és egyébként is rengeteg olyan kiírás is van itt, amiben az azerepel , h tabi mellet, spirállal, v gumival csináltuk, még is terhes lettem.

Plusz, elég csak beleolvasnotok a szex témába. Ott rengeteg kis 13-14 éves hangoztatja h otthon nem tudják, h x idelye barátja van és h szexelnek is. Balesetek bárkivel megeshetnek.

Ha a pasi nem foglalkozna a kérdezővel, nyilván nem fizetné az abortuszt. Simán letagadná a dolgot.

Egyébként írtátok azt is, h tönkre tenné az életeét stb.... Egy abortusszal? Miért? Nem inkább a gyerekszüléssel?


Íme egy példa a környezetemből:

A szomszéd 15 éves lányának volt/van egy 20éves barátja. A fiú és a szülei "vallásosak". Alig 14 volt a lány, amikor összejöttek. Kivsivel később a lány oda is költözött. (!) 15 évesen kiderült h terhes. Eltitkolták, amíg már direkt túl késő volt. A fiú és családja nem engedte elvetetni a babát. Mert h az "ajj, gyilkosság", hívő ilyet nem tesz. (Arra ugyan már egyik sem tudott válaszolni, h hol volt a hite, amikor teherbe ejtette a 15 évest.) Mind egy. 9 hónap mulva megszült a leányzó. Otthagyta a sulit. Mivel a szüléssel megszűnt a 18 éves koráig érvényes tankötelezettsége. A srácnak is csak 8 osztálya van. Hol dolgozik, hol nem. A rokonokat létogatják körbe kölcsönért. Mindenki le van fogyva. A gyerekkel állandóan a kórházat járják. Mindig beteg, mert az anyatejben semmi tápanyag, semmi vitamin.

Inkább ezt/ilyesmit csináljon a kérdező?


Kérdező, kérdésedre válaszolva:

Anya, terhes vagyok. Pedig védekeztünk. (Akkor is így mond ha nem.) Egy kicsit idősebb a férfi, ezért nem akarom megnevezni. Nem volt komoly a dolog. A felelősséget válallja. Ugyan névtelenül. Fizeti az abortuszt. Ezután megszakítunk minden kapcsolatot egymással.

Számíts rá h anyukád nem fogja annyiban hagyni a dolgot. Már csak azért sem, nehogy újból akarjaiban köss ki. Számíts az ordenáré hisztire is. És legfőképpen arra, h ezentúl minden lélegzetvételedet ellenőrizni fogja.

Sok szerencsét! Kitartás! Máskor okosabban.

2012. nov. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!