Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem volt kamaszkorom, emiatt...

Nem volt kamaszkorom, emiatt milyen problémáim lehetnek később?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves vagyok és utoljára 14 éves koromból vannak emlékeim, amikor még voltak barátaim, eljártam ide-oda, első barát stb. Aztán gimibe kerültem és mindennap ingáztam elég sokat suli meg az otthonom közt, mindig csak tanultam, alig voltam jóban valakivel és kb sehova nem mentem. 4 év alatt 2-szer voltam bulizni és fiúkkal sem ismerkedtem.

Most már kiöregedettnek érzem magam, de agyilag még mindig 14-nek. Hiányzik az, hogy randizgassak kamaszként, azt mondják, hogy "te még kiskorú vagy" stb. Tudom, ezek hülyeségek, de a mai kamaszokat látva tök sajnálom, hogy tőlem meg már mindenki felnőtt életet vár el és utálom, hogy pont a legjobb éveim mentek el a semmire..emiatt lehet, hogy sosem fogok felnőni agyilag? Ha majd felnőtt leszek és mondjuk lesz gyerekem, semmit nem fogok tudni mesélni a kamaszkoromból, hogy ezt meg azt csináltam, mert tényleg semmit nem csináltam:( Valaki érzett már így?


2012. nov. 2. 00:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
18 vagy, még bőven kamasz, simán lehetnek még jó élményeid. Az életed még csak most kezdődik...
2012. nov. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A kiöregedést úgy értem egyébként, hogy lelkileg úgy érzem, már felnőttként kéne viselkednem, de agyilag még néha tök gyerekes vagyok, na meg szörnyen tapasztalatlan. És az is zavar, hogy most már mindig idősebb pasasok próbálkoznak nálam, nekem meg ez nem hiányzik, mindig arra gondolok, jó lett volna megélni azt a rendes kamaszkort, amikor randizgatunk, hülyülünk, jönnek a kamaszdrámák és lefekszem azzal a fiúval, akit szeretek. Ehhez képest semmi..mindenki azt hiszi, volt már sok fiúm és biztos kiéltem magam, de ez egyáltalán nincs így, csak nagyon szégyellem.
2012. nov. 2. 00:11
 3/24 anonim ***** válasza:
49%
Én pont forditva érzem a dolgot magamnál:) Csajoztam buliztam ezerrel és kb semmit nem tanultam és most már bánom! Dehogy baj, hogy kimaradtak ezek a dolgok nem leszel hátrányos helyzetű és fősulin vagy egyetemen ezt majd bepótolod hidd el;) Ja és a sok tanulás meghozza gyümölcsét úgy hogy hajrá
2012. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%

Egymásnak vagyunk teremtve, csak én srácként vagyok így

20/F

2012. nov. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Én például most érzek így!

15/L vagyok és én egyáltalán nem vagyok ez a a maga mutogató kis ribi fiúk kedvence stb...de azért csúnyának se mondanám magam olyan átlag. Elnyomva érzem magam a többiek között.

Nagyon félek attól én is, hogy nem fogom kiélvezni ezeket az éveket de manapság mit lehet élvezni?! azt hogy nem mersz elmenni egy szórakozóhelyre sem mert bármi megtörténhet? drogot tesznek az ember poharába anélkül, hogy tudna róla?...kérdéses, hogy a buliból is hogy megy haza.

2012. nov. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
És az a legszörnyebb, hogy míg az ember a tapasztalatok során bölcsebb lesz, én leragadtam egy 14 éves szinten. Úgy értem, persze nem hisztizek, meg hasonlók, csak bennem van ez a gyermeki én. Olyan, mintha 4 év alatt semmi nem történt volna, csak mondjuk aludtam volna, elmentem gimibe, végig tanultam a 4 évet, mindig itthon voltam és 0 életem volt. Most meg már nagyon sajnálom, hogy hirtelen 18 éves lettem.
2012. nov. 2. 00:13
 7/24 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy 18 évesen nem bulizgatsz ezerrel hiszen ott vannak még a húszas éveid:) nem kell annyira előre rohanni mint ahogy azt jópáran teszik. Számomra az is megdöbbentő, hogy 15 éves osztálytársaim holt részegen állítanak be egy szórakozó helyre...no mindegy ők tudják
2012. nov. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%

" .... a legjobb éveim mentek el a semmire ...." Micsoda?

Szerinted jobb, ha egy 14 éves bulizni jár, pasizik, lázad, éli életét, flegmul, de nem tanul semmit, és bukdácsol? Mi lesz belőle? Útszéli kiélt ... ? Valószínű. Vagy munkanélküli. És mit csinál a 20-as, 30-as, 40-es, 50-es, 60-as éveiben? Próbálja összekaparni a mindennapi betevőjét. Nyomorog. Meghúzza magát. És valószínűleg átkozza a lázadó tiniéletét.


És mit csinálsz majd/csinálhatsz te?

Mivel végigtanultad a középsulis életed - ahogy mindenkinek illő lenne -, találsz egy megfelelő szakmát, kitanulod, keresel egy jó pasit, hozzámész, és, ami talán a te szempontodból a legfontosabb, hogy bulizhatsz! Egész 20-as éveidben! Elmehetsz világot látni (tanulás -> sikeres munka -> pénz), mehetsz koncertekre, és még amire szükséged van! És mindezt úgy, hogy nem kell majd nyomorognod, éhezned, átkoznod a kamaszéveidet mert te tanultál, lesz egy jó szakmád, egy jó pasid, és klappol minden. ;D


Ébredj fel! Még csak 18 vagy! :) Kamasz!

Kamasz, vagy talán egy kis "hölgyike". Egy olyan "hölgyike", aki még csak most csöppent bele ebbe a nagy világba ....

2012. nov. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként annyira érdekelne, miért hiszed ezt, mert nem vagy egyedül. Sokan vannak itt és tesznek fel hasonló kérdéseket. Azt hiszik 14-18 közt van az "élet". (Miért? Akkor nem csinálhatsz semmit.) Meg az a rengeteg ember, aki reszketve kérdi, hogy 23 (!!!) évesen öreg-e az újrakezdéshez, mert szerinte vége az életének, nem csinált semmit.
2012. nov. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A mostani életem sem a legjobb, mert olyan szakon vagyok az egyetemen, ami nem is tetszik, nincsenek fiúk és tele van lányokkal. Én meg csak tengődöm és azon gondolkodom sokszor, hogy basszus, mikor gimibe mentem, mennyi álmom volt, hogy majd így, meg úgy élem az életemet, ehhez képest semmi nem történt.

Most meg oké, elmegyek szórakozni, meg barátkozom, de úgy érzem, nem a megfelelő emberekkel és nekik már volt millió pasijuk, nekem meg minden olyan újdonság, mintha 14 lennék. Lehet, hogy fiatalabbakkal kéne járnom, de az meg baromi gáz, mert már én se kislánynak nézek ki, meg amúgy is.

2012. nov. 2. 00:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!