Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt apukám.13 éves vagyok,...

Meghalt apukám.13 éves vagyok, hogy tudnám könnyebben feldolgozni?

Figyelt kérdés

Viszonylag röviden leírnám az előzményeket tömören, előre köszönöm ha végig olvassátok!

Apukám és Anyukám (apu haláláig) 1 hónapja már elváltak. Apukám nem volt az a minta apa, mindennap megkaptam tőle hogy patkány vagyok...A lényeg, hogy depressziós és bipoláris zavaros volt. Nehezen viselte, gyenge volt lelkileg ahhoz hogy felépüljön. Egyik nap apu anyukája (mamám) benyitott apu lakásába, és aput egy matracon látta fekve, vért hörögve. Még élt. A mentők bevitték a kórházba, gyógyszer túladagolás. Nem akart meghalni, mert akkor bezárta volna a lakása ajtaját. Ránk (anya, én, öcsi) akart ijeszteni, hogy vegyük észre. Sikerült. Azt tudni kell, hogy apunak nagyon erős szervezete volt, mindent túl élt. Úgy volt, hogy felépül, amellett hogy a kórházban kiderült: lázas, tüdőgyulladása van, az agyalapi mirigyén egy daganat található és van érelmeszesedése. Ez megdöbbentett mindenkit, apu soha nem törődött az egészségével. Úgyvolt, felépül, szinte csoda volt az orvosoknak is, másnap már kinyitotta a szemét. 3. nap akartam menni én és öcsém is a kórházba megnézni aput, mivel nem akartam őt csövekre kötve látni. És mikor már a kocsiban ültünk, megszólalt anyu telefonja, mamám volt az. Tudtam a hangokból hogy apu meghalt. Tüdőembóliában. Elvileg, de azóta sok minden kiderült, lényegtelen.. A történet: apa megtudta hogy aznap látna engem és öcsit is, ezért megakart fürdeni. Természetesen ezt nem szabadott volna, de ő nem akarta hogy koszosan lássuk. Kiment katéterrel a zuhanyzókhoz, ott sokott kapott, 30 percig élesztették újra, de kész. Itt hagyott engem mint a 13 éves lányát, öcsémet aki csak 8 éves, 8 évig ismerte az apját. Én hálás vagyok hogy legalább 13 év emlékem van apuról. Többségében rossz, de ha ezeket leírom hogy mik történtek velem, nagyon hosszú lett volna. A temetésen 400 ember volt ott, olyan fájdalmat, mint ott még addig soha nem éreztem. Nem láttam a sírástól, hörögtem, majd mikor meglehetett aput nézni, megláttam az arcát, és összeestem. 3 hónap telt el, de hetente egyszer sírok és tartok egy megemlékezést magamban, így egy hétre jobban leszek. Segítsetek kérlek, bűntudatom van, múltkor majdnem megvágtam a karomat.. Anyu egyedül van, engem és anyut az egész család (apa felőli) utál. R*bancoznak, mindennek elhordanak. Nekem ez sok. Nem bírom ki így félárván. Ha belegondolok hogy öcsi csak 8 éves, sírás közbe elkezdek fuldokolni. Járok kineziológushoz már 6 hónapja. De havonta egyszer. Ez kevés. Mit tudnék tenni.. Akik ezt átérzik, segítsenek hogy dolgozzam fel, hogy gondolkodjak. Ha valaki nem érti a történetet írja meg itt, és hozzászólásba kifejtem. Bocsánat ha vannak benne hibák, de ezt nagyon nehéz volt nekem leírni. 13L



2012. nov. 4. 01:43
1 2
 11/14 Skywalker33 ***** válasza:
53%

Halihó,


van néhány axióma amit ha elfelejtünk akkor az életünk rossz irányt vehet:

Végtelenül értékes az életed minden perce

Rengeteg időbe és energiába tellik hogy egy ember megszülethet, felnő és megtapasztalhat új dolgokat

NINCS HALÁL: csak a fizikai test enyészik el, az itteni problémáid nem szűnnek meg a halállal csak nagyobbak lesznek

Ne vedd túl komolyan magadat és az életet sem mert tényleg játék felerészben.


Szóval apa él, ha ez a sűrű massza lejön rólatok akkor meglátod hogy milyen értékes fénylő gyémánt vagy!

Ne tartogass magadban szennyes gondolatokat és érzéseket, megválasztahatod mit érzel és gondolsz, ebben van a szabadságod! Ez tartós boldogsághoz vezet és minden elrendeződik tőle kívül és belül...bár évekig is tarthat de nincs könnyebb út.

Ja és ne hidd el a fenti axiómákat hanem kutasd ki magad igazak-e!

T :)

2012. nov. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Sokat segítettek, és értelmesek voltak. Köszönöm!:)
2012. nov. 5. 22:26
 13/14 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem nagypapám volt az,aki mikor meghalt, nagyon magam alatt voltam. Már 5 éve,hogy ez történt, de még mindig nem vagyok túl rajta teljesen. Meg ez egy olyan dolog, amin nem is lehet túltenni magad, max elfogadod a történteket. Hidd el, eljön az az idő,amikor már tudsz erről beszélni úgy,hogy nem kapsz sírógörcsöt. Ami nekem segített, az a cicám volt. :) Jó volt szeretgetni, meg a macskák valahogy elszívják a negatív dolgokat. Beszélgess sokat anyuddal meg a tesóddal, keress valami hobbit, sportolj, legyél emberek között, fess, rajzolj. A lényeg,hogy lekösd magad. És ne legyen bűntudatod. Erről nem tehet senki sem,hogy így alakult. Tiszta szívemből kívánok Neked és családodnak minden jót a jövőben, sok sok erőt, kitartást! :)
2012. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Sajnálom nagyon :( átérzem a helyzetedet,én 8 éves voltam,amikor apukám meghalt,rákos volt,fél év alatt elment. Most 16 vagyok. Közvetlenül utána,egy űrt éreztem magamban belül.A sírás ilyenkor természetes,sőt jót is tesz.Közhely,de igaz:az idő múlásával jobb lesz.A legfontosabb,hogy Ti hárman ott vagytok egymásnak,és át tudjátok érezni a másik fájdalmát.Gondolj apukádra szeretettel,idézd fel a szép emlékeiteket.Néha,ha valami rosszat csinálsz (például jönnek az ilyen rossz gondolatok,mint hogy kárt tegyél magadban,vagy esetleg ingerültebb vagy azzal,aki nem érdemli),akkor kérj Apudtól bocsánatot,hidd el,megnyugszol tőle..:)Sajnos ez egy nagy váltás egy ember életében,nem lehet teljesen megszokni,de elfogadni és belenyugodni képes leszel:)Ha ott van a szívedben,akkor csak a testét,a hangját,szóval a "külső"dolgait kell nélkülöznöd..;) Kitartás kívánok,a pszichológus nagyon jó ötlet,sokat segít,már csak az is,hogy el tudod mondani valakinek,kérlek írj még magadról,akár priviben is ha gondolod,sok erőt!
2013. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!