Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valami esélyem, hogy...

Van valami esélyem, hogy élhető életem legyen?

Figyelt kérdés
Előre szólok, hogy nem egyszerű eset.. 19 vagyok, fiú. Apámmal még soha nem találkoztam, 3 hónapos koromban elhagyott, semmit sem fizetett soha. Anyám "nevelt" fel.. 7 voltam amikor kilakoltattak a lakásunkból, albérletből, albérletbe költöztünk úgy fél-1 évenként (Soha nem tudta fizetni, bővebben lent). 9 évesen meghalt a nővérem. Amikor már akkora voltam hogy tudtam dolgozni segíteni akartam, és munkát vállaltam. Első munkám 12 évesen volt hajnalban a piacon kellett a zöldséges rekeszeket kipakolnom a kamionról. Azóta dolgoztam már mindenhol. A fizetésemet SOHA nem tartottam meg, még csak ruhákat sem vettem belőle, finoman szólva úgy néztem ki, mint egy jobbsorsú hajléktalan, ami miatt csúfoltak is.. Sokszor nem tudtunk másik albérletet keresni, amikor kitettek minket, és ismerősöknél kellett meghúzni magunkat, ami nagyon kellemetlen volt, és megalázó.. 17 évesen végleg ott kellett hagynom az iskolát (Számítástechnikai középiskola, programozó szak), ami nagyon fájt, mert imádtam a programozást és a matekot.. Erre azért került sor, mert túl sokat hiányoztam az elvállalt munkák miatt, és osztályozhatatlan lettem (Hiába nem álltam semmiből bukásra).. Anyám aki soha nem volt a "munka hőse", többek között ezért nem volt soha stabil életünk, végképp nem akart dolgozni, és úgy döntöttem nem ismétlek évet otthagyom az iskolát, hogy ne haljunk éhen. Állandó munkát vállaltam 18 évesen, viszont a kapcsolatom anyámmal egyre csak romlott.. Soha nem volt elég amit kerestem, mindig azt mondta, hogy nem vagyok a fia, kár volt megszületnem, ha még csak segíteni sem tudok neki. Folyamatosan megalázott, és terrorizált. Ezek miatt folytonos pszichológiai problémáim voltak, sokszor akartam öngyilkos lenni.. Nem úgy mint általában a tizenévesek, figyelemfelkeltésből. Nekem nem volt kinek a figyelmét felkeltenem.. Kisétáltam a vonat sínekhez, a város határában, és vártam. Soha senkinek nem szóltam ezekről. De nem mertem megtenni..mindig volt egy kis remény bennem, hogy hátha megváltozhat. Folyamatos kibolulásaim voltak, dühkitőrések. A problémáim miatt felkerültem a psichiátriára. 3 hónapja azt mondtam elég, és elköltöztem. A baj csak az, hogy egy hónapja kirúgtak, és éppen csak annyi pénzt tudtam összeszedni alkalmi munkákból, hogy a lakást és a számlákat éppen kifizetem. Senkire nem számíthatok. Anyám fel se hívott azóta, hogy elköltöztem. Tegnap kértem tőle telefonon egy kis kenyeret, de azt mondta, hogy nem ad, mert cserbehagytam. Van valami esélyem szerintetek, hogy ebből valahogy kimásszak? Olyan érzések kavarognak bennem, az életem miatt, amiket átéltem, és amik mély nyomokat hagytak bennem, hogy úgy érzem, soha nem lehetek már teljes ember.. Szeretnék még tanulni, és nem azon aggódni, hogy mikor fogok éhen halni..

2012. nov. 7. 19:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem pont a lányra gondoltam, hanem a családjára.. nyilván, ha a menyasszonyod, akkor ismered a szüleit, akik eltartják.. Mellesleg én is nappali tagozaton tanulok mégis van diákmelóból pénzem.. És ha lenne egy barátom, aki ilyen helyzetben van, ha nem lenne a vőlegényem, akkor is legalább azt felajánlanám, hogy gyere adunk kaját. (mi sem vagyunk jó helyzetben de még egy embert, ha az igyekszik és elvállal minden vacak munkát is talán tudnánk etetni, ha összedobunk) Azt sem hinném, hogy megtiltanák, hogy ott aludj.. ha tényleg így áll a helyzet én elaludnék egy hálózsákban is.. Ha pedig egyéb oka van annak, hogy nem akarsz odamenni, bár ha a menyasszonyod, ahogy mondod, akkor még mindig nem értem mi lehet, ami miatt nem lakhatnátok együtt ilyen vészhelyzetben.. Akkor én is a helyedben most tenném pénzzé mindenek, keresnék a neten valamit, mert 1000% hogy van valahol a környéketeken valami munkás szálló, vagy akármi ahol olcsóbban meghúzhatja magát az ember és most kezdenék el válogatás nélkül bármi munkát elfogadni szinte.. Van egy hapsi Pesten aki pl "munkát szeretnék, bármit elvállalok" táblával áll kinn az utcán.. többször is láttam, hogy odamennek emberek..stb..
2012. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem láttam sehol sem (lehet vak voltam) Hogy hány éves vagy.. Pontosan nem tudom hogy hány éves korig lehet tanulni nappalin, de ha beíratkozol, tudsz kérni egyéni tanrendet-középsuliban nem tudom..- és ha az meg van lesz diákigazolványod.. Ha van diákigazolványod vállalhatsz diákmunkát.. Persze nem a legtöbb pénz, de abból fent tudnád tartani magad egy ideig.. amíg nem találsz egy olyan állást ami teljesen megfelel neked!
2012. nov. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Na tisztázódott minden?
2013. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Igen úgy tűnik helyrerázódnak a dolgok. A barátnőmmel szakítottam, januárban megcsalt. Aztán megismerkedtem egy másik lánnyal, aki nem sokra rá felhozta, hogy költözzek hozzá, azóta együtt élünk, ha kicsit szerényen is. Ő egyetemista, de van egy lakótársunk, aki fizet neki lakbért (Mivel saját lakás), plusz Én is dolgozok már azóta, szóval nincs okom panaszra. Jövő év elején érettségi estin, aztán még az év szeptemberében SZTE Fizika. Anyámmal azóta se lett jobb a helyzet, de azért havonta felhívom, hogy mi van Vele.. Tehát összességében minden OK :)
2013. aug. 13. 23:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!