Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valószínűleg anyám volt...

Valószínűleg anyám volt pasija bemászkál a lakásba éjjel, mit tegyek?

Figyelt kérdés
a fazon tök kattant, majdnem 3 éve raktuk ki (végol rendőrrel kellett elvitetnem, mert nem akarta elhagyni a lakást...) a kulcsokat visszaadta, de attól tartok volt másolata. Azóta is folyton hivogatja anyám és nem szól bele, vagy lecsapja, csak ő lehet. Eddig nem is gyanakodtam, de mostanában többször volt, hogy nem úgy találtam otthon dolgokat ahogy hagytam (hetente többször alszom a péromnál, de anyukám sem alszik minden nap otthon), de betudtam annak, hogy szétszórt vagyok. Anyu meg mesélte, hogy nem rég volt olyan, hogy felébredt és egy kosztümje aki az előszobában volt este, a szobában az ebédlőasztal egyik szék'n volt és ki volt vágva belőle egy darab. Amint tudok, zárat cserélek, de nem tudom, mit tegyek, a rendőrségen körberöhögnének szerintem, nincs bizonyítékom, hogy ő volt, és többen mondták, hogy ilyen 'csip-csup' ügyekkel nem foglalkoznak, csak ha már vér folyik.

2012. nov. 8. 11:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
82%

Az értékeiteket a kellő gondossággal védjétek, egy zárcsere ebben az esetben tőletek is elvárható.


Egy zárat vagy zárbetétet már 2-3 ezer Ft-ért lehet venni:

[link]


A beszereléséhez szakember nem kell, férfiembernek ill. csavarhúzot már látott nőnek sem okozhat gondot.


Rendőrt, tűzoltót, mentőt tényleg pofátlanság csip-csup ügyben hívni, csak azért, hogy pár ezer Ft-ot megspórolj.

Pl. esetetekben összesen egy zár kell.


Pofátlanság tűzoltóval levágatni a ház udvarán a villanyvezetéket megközelítő fát is, erre jó a favágó is. Mentőt sem illik hívni azért mert pl. nehezen jár egy beteg, menjen taxival, vagy vigyék be rokonai.

2012. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
100%

30-as válaszoló.

Nem az a baj, hogy pénzt költ kamerára, hanem az, hogy bizonyíték nélkül nem foglalkoznak vele.

Mi van abban az esetben, tegyük fel, zárt cserél, ez az ember ettől még mérgesebb lesz és valami tragédia történik a bejárati ajtó előtt mikor valamelyikük kilép?

Én nem várnám meg és a legrosszabb dologgal is számolni kell ilyen esetben.

2012. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
66%
mióta itt rinyálsz és írogatsz, már elmehettél volna zárat venni és ki is cserélhetted volna. de inkább kamerázd be a házat, valóban, sokkal értelmesebb ötlet hagyni, hogy bemászkáljon és majd valóban kinyírjon titeket az éjjel közepén, mint meggátolni, hogy bejusson. Mert oké, be is törhet, de kicsit tovább tart és arra felkelnétek, illetve nyoma lenne, ha betörne.
2012. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 A kérdező kommentje:
nem ezt a pár ezer forintos zárat akarom megspórolni, hanem szeretném, ha számíthatna ez a félőrült valami retorzióra, és ehhez bizonyíték kell. ha kicserélem a zárat, attól még ugyan olyan elmebeteg marad, és próbálkozhat ezer más dologgal. csak ezért írtam ki a kérdést ide, hogy hátha van valami ötletetek, hogy mit tegyek. a árcsere egyértelmű, csak örülnék, ha találnék valami alternatív megoldást, hogy a továbbiakban ne kelljen ilyesmire számítani.
2012. nov. 8. 13:19
 35/72 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat. Zárat!
2012. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
75%

Nem fogja őket bántani, ha arra az egy éjszakára nem maradnak ott! És lesz bizonyíték is, felvétel , aztán lehet zárat cserélni és rendőrség segítségét kérni.

Ez azért egy kicsit komolyabb ügy, mint amit írt a válaszoló a tűzoltós és mentős példával.

2012. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
35%
Igazad van, ne cseréltesd ki, hadd mászkáljon be. Csak éppen lehet, hogy nem sikerül felvételt csinálnod róla, mert előbb vágja el valamelyikőtök torkát. Ki olyan agybeteg, hogy hagy inkább bemászkálni egy őrültet, hogy legyen ellene videofelvétele, ahelyett, hogy kizárná? Vagy tőlem aztán szerelj fel kamerát, de CSERÉLTESD KI AZT A K*RVA ZÁRAT!
2012. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
44%

37.

Te nem érted, hogy a rendőrség lesz@rja, ha anélkül oda áll és elmondja a problémáját??????

A zárcsere pillanatnyi probléma megoldás!!!!!

Miért nyírná ki őket, ha nem tartózkodnak ott??????????

2012. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
77%

De mit szar le a rendőrség? Ha betör, annak nyoma marad, észkombájn. Akkor már feljelentést tehetnek, hogy betörtek hozzájuk.

Hívogatja őket régóta, de annyi eszük nem volt, hogy feljelentsék érte. Pedig már pár alkalomnyi hívásért fel lehet bárkit, akár ismeretlent is jelenteni zaklatásért. De erre nem volt eszük. Ha betörne hozzájuk, máris lenne miért feljelenteni. De neki kulcsa van, b*ssza meg. Miért, mit tud csinálni? Ha betör és otthon vannak, kihívják a rendőrséget. Ha akkor tör be, mikor nincsenek otthon, lesz nyoma, muszáj lesz vizsgálódniuk a tettes után.

2012. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 A kérdező kommentje:
De értsd már meg, hogy az nem betörés, hogy kulccsal bejön a lakásba, nincs nyoma. És hogy bizonyítom be a rendőröknek, hogy ő vagdalt szét egy ruhát? Ez nem valami buta krimisorozat, hogy kijönnek 500 műszerrel, és megmondják hogy az elmúlt 15 évben kik és mikor jártak a lakásban.
2012. nov. 8. 13:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!