Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valószínűleg anyám volt...

Valószínűleg anyám volt pasija bemászkál a lakásba éjjel, mit tegyek?

Figyelt kérdés
a fazon tök kattant, majdnem 3 éve raktuk ki (végol rendőrrel kellett elvitetnem, mert nem akarta elhagyni a lakást...) a kulcsokat visszaadta, de attól tartok volt másolata. Azóta is folyton hivogatja anyám és nem szól bele, vagy lecsapja, csak ő lehet. Eddig nem is gyanakodtam, de mostanában többször volt, hogy nem úgy találtam otthon dolgokat ahogy hagytam (hetente többször alszom a péromnál, de anyukám sem alszik minden nap otthon), de betudtam annak, hogy szétszórt vagyok. Anyu meg mesélte, hogy nem rég volt olyan, hogy felébredt és egy kosztümje aki az előszobában volt este, a szobában az ebédlőasztal egyik szék'n volt és ki volt vágva belőle egy darab. Amint tudok, zárat cserélek, de nem tudom, mit tegyek, a rendőrségen körberöhögnének szerintem, nincs bizonyítékom, hogy ő volt, és többen mondták, hogy ilyen 'csip-csup' ügyekkel nem foglalkoznak, csak ha már vér folyik.

2012. nov. 8. 11:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom a legtöbb válaszoló még sosem hallott ilyen őrült, elmebeteg emberrel.

Hiába cseréli ki a zárat, a következő az lesz, hogy betöri az ablakot, vagy bárhogy máshogy tesz kárt ellenük.

Amikor meg már rácsot tesznek az ablakra mondjuk, jön a fizikai erőszak, elkapja őket kutyasétáltatás közben, bármi történhet.


Itt nem megoldás a zárcsere.


A megoldás nagyon veszélyes, kérdés, hogy a kérdező bevállalja-e... Be kell kamerázni a legtöbb helyiséget éjszakára (vagy akár nappalra is, ki tudja, mikor megy át..), majd visszanézni. De nem csak 1 éjszakára kell ezt csinálni, lehet, hogy nem minden nap megy be...


Na a felvétellel már mehetsz a rendőrségre, de arra figyelj, hogy ahonnan felveszi a kamera, látható legyen az arca. Csinálj próbát, sétálj be az ajtón, nézd vissza, ha felismerhető vagy, akkor tökéletes.


Más megoldás hirtelen nem jut eszembe. Ezekkel nem szabad úgy bánni, hogy kicserélteted a zárat, mert még jobban bekattannak és embert is ölhetnek.. Nem a vakvilágba beszélek, van belelátásom a dolgokba.

2012. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
100%

Elmebeteg, őrült, pszichopata, embert ölhet. Hirtelen ennyi - ennek az embernek akar egy nő csapdát állítani. Kamikaze akció.


Nézzük csak, mit lehet kezdeni egy használható videófelvétellel. Rendőrség, feljelentés, jobb esetben kap egy évet, leüli. Rosszabb esetben megússza. És aztán mi történik? Ugyan az, ami most van, csak pepitában, annyi hozadékkal, hogy esetleg még bosszút is akar állni.


Lehet mérlegelni, megéri-e.

2012. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
100%

zárakat egyelőre én nem cserélném, rakj ki medvecsapdát a bejárati ajtó elé, akár fillérekből is össze lehet eszkábálni, neten találsz segítséget hozzá


aztán ha belelépett, hívd rá a rendőröket

2012. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
100%
Cseréltesd ki a zárat, szerelj fel kamerákat, ezek után ha betör, lesz oka vizsgálódnia a rendőrségnek.
2012. nov. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
39%

Nekem sántít ez a történet.


1. Amikor rendőrök vitték el, még megfenyegette a nővéredet, mégsem cseréltetek zárat?


2. Anyukád volt barátja, és ő nem tesz semmit? Ahogy olvasom, ő a családfő, mégsem tesz semmit?


3. Eddig nem jutott eszedbe a zárcsere, a cuccok lefényképezése?


4. Nem hiszem el, hogy nem kelsz fel éjszaka arra, hogy valaki bejön az ajtón, mászkál, pakolászik, majd kimegy. Pláne, hogy erre gyanakszol. Normális ember nem tudna nyugodtan aludni ilyen körülmények mellett.


Ehhez nem kell gy.k. józan paraszti ésszel is rájöhetnél, hogy a legjobb a ZÁRCSERE. Pár száz forint egy új betét, beszerelni meg pofonegyszerű. De ott a hevederzár, azon biztos nem jut át.


Mondom, valami nem stimmel a kis sztoridban, szerintem te nagyon unatkozol.

2012. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
79%

Sokeszű emberek, igen, ne cseréltesse ki a zárat, hadd mászkáljon be, amikor akar. Nyilván ha őrült is, az persze baromi jó megoldás, ha bármikor bejuthat. Igen, tisztában vagyok vele, hogy egy zárcsere nem garancia semmire, de könyörgöm: ha felszerel 5 kamerát, akkor nem tudják őket az utcán kinyírni? De igen.

Viszont szerintem kár ennyire sötéten látni dolgokat. Könnyen lehet, ha már nem juthatna be kénye-kedvére a házba, mert le lett cserélve a zár, feladná. Ha mégsem, ismétlem: attól kutyaf*szát sem lesz jobb, hogy nem lett zár cserélve.

2012. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim válasza:
100%
én vennék egy légpisztolyt és mikor jönne pic$án lőném és kész :D vagy egy bazi nagy késsel elkapnám vagy mint előttem szóló : agyonverni baseball ütő vagy sodrófa. könnyű megoldás. ennyi jahh meg zárcsere :DD
2012. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:

Még a saját lakásukban sem bántalmazhatnák. Nyugodtan vegyetek példát az idős bácsiról, aki pár cm-s villanykerítéssel kerítette körbe az udvara közepén álló veteményest. Még ő volt a gonosz. Pedig nem az utcai kerítésbe vezette.

Akkor mit kapna a kérdező és anyja, ha leütnék? Nem, nem volna önvédelem...

2012. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:

Leírod, hogy azóta mi történt?

Engem érdekel, hogy megoldódtak-e a dolgok?! Remélem..

2012. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 A kérdező kommentje:
persze :) anyu sem volt otthon és én sem, csak kíváncsi voltam, milyen gyakran mászkál oda. raktam az ajtó elé belül egy kis műanyagflakont, hogy ha kinyitják, látszik, hogy megváltozott a helye. Nem volt semmi, ezért azt a következtetést szűrtem le, hogy vagy nem mászkál oda heti rendszerességgel, vagy kifigyeli, hogy csak anyu legyen otthon. Ja minap a nővéremnél voltam vidéken és megkérdeztem rendőr ismerősét, azt mondta, hogy ez gáz meg minden, de a rendőrök nem tehetnek semmit, és ezer ilyen családi perpatvar miatt hívják ki őket, azért sem veszik komolyan. Azt mondta, hogy zárcsere és reménykedjünk, hogy akkor feladja, ha nem akkor rendőrség újfent. Ja és azt mondta, úgy kiépíteni egy kamerás rendszert, hogy le tudjuk buktatni iszonyú költséges, szóval azt feladtam. Magyarul zárcsere és figyelek nagyon. Ha otthon vagyok, akkor a párommal, vagy barátnőmmel, mert egyedül elég félelmetes.
2012. nov. 17. 11:19
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!