Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a férjemmel kettesb...

Nem akarok a férjemmel kettesben megöregedni, nekem kell gyerek. Ezért rossz feleség vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan 30 leszek, a férjem 44. Persze tisztában voltam a korkülönbséggel, mikor évekkel ezelőtt egymásba szerettünk és én tényleg mindent megtettem, hogy jól működjön a házasságunk, de egyre több barátomnak lesz gyermeke és gyakran ezzel is álmodom, hogy mennyire szeretnék én is.


Mikor még úgymond nem érezte öregnek magát egy gyerekhez, akkor én voltam túl fiatal. Most viszont már mindketten elértük, amit szerettünk volna és nekem nagyon hiányzik egy gyerek, mert természetes, hogy egy nő életében eljön ez az idő.


Arra hivatkozik, hogy fáradt és sosem tudna annyi időt szentelni a gyereknek, hogy elég legyen. És hogy miért nem elég Ő nekem, mikor jól elvagyunk? Egyre többször fordul meg a fejemben, hogy bármennyire is jól érzem magam vele, nem akarom, hogy gyerek nélkül öregedjünk meg és hogy ő beletemetkezzen a munkába előbb-utóbb és 10 év múlva egy befásult házaspár legyünk.

Emiatt rossz ember vagyok?


2012. nov. 14. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
54%
A házassági esküvel ne foglalkozz... Itt most a boldogságodról van szó. Ahogy írod is, nagyon-nagyon fogod bánni, ha nem szülsz gyereket. És, ha nem most, akkor ez a kapcsolat később úgyis tönkre megy ez miatt. Neked kell eldöntened, hogy mit akarsz. A fáradságról meg annyit, hogy te még egy élettel teli 29éves nő vagy. A férjed meg pár év és egy befásult férfi lesz.
2012. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
100%
A hozzászólásodat olvasva, nem is tudom, mit mondjak. Nagyon érthető a gyerek utáni vágyad. Csak hát azt is tudod nagyon jól, hogy azért egy gyerek nem olyan, mint egy új autó, vagy egy nyaralás, hogy csak úgy rá lehessen beszélni a partnerünket, ha nem akarja és ahogy én értelmezem a leírtakat, a párod egyre kevésbé akarja még úgy is, hogy gondolom, ő is látja az ismerőseiteket, akiknek már született babájuk, de még ettől sem kapott kedvet az apasághoz.
2012. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
58%

Én megértelek,azt is,hogy téged nagy valószínűséggel

ez boldoggá tett volna,de(már elnézést)a férjed eléggé

leszarja hogy mit szeretnél,ő úgy gondolja,ez nektek nem kell,és kész.

Egész idő alatt arra törekedtél,hogy jó legyen a kapcsolatotok,boldog legyen,az álmaidat meg a "majd később foglalkozom velük" dobozban tároltad.

Most megtaláltad a kulcsát,kinyitottad,és csodálkozol,hogy mennyi mindent találtál.

2012. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
51%
Talán még van esélyed,de nem pároddal.
2012. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
75%

El kell, hogy keserítselek, bizony a férjeddel fogsz kettesben megöregedni.

Miután kirepül a gyerek, a férjed képét kell nézned minden este.. Ne egy gyerekkel próbáld visszahozni az izgalmat a házasságotokba. Egy gyerek nem egy új fehérnemű, amivel ideig-óráig visszatér a másik iránti érdeklődés!!

2012. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:

A férjem nagyon jó ember, gyerekekkel és fiatalokkal is foglalkozik munkája révén és az embereket inspirálja. Nem arról van szó, hogy ne szeretné a gyerekeket, de neki ott beteljesedik az élete, hogy van egy szerető felesége, egy mozgalmas munkája és egy harmóniát árasztó otthona.

Ha a gyerek és közte kell választanom, őt választom. Talán marad ez az opció, nem tudom, később hogy fogok érezni, de ha arra gondolok, hogy ezért elválni és aztán más emberrel újrakezdeni..én annyira szeretem, hogy nem tudom elképzelni, hogy ne legyen mellettem.

És pocsékul érzem magam, hogy "kibeszélem" most idegeneknek.

2012. nov. 14. 19:42
 17/68 betlindis ***** válasza:
86%
ha tényleg ennyire szereted a férjed, akkor maradj vele, de szerintem ha ő ennyire nem akar gyereket, akkor neki ne szülj, tehát akkor mondj le a gyerekről. neked kell érezned, hogy mit akarsz, és mit bírsz. és ne érezd magad rosszul, nem tudjuk, kik vagytok.
2012. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
76%

Tudod, mi zavar engem, de hidd el, hogy nem akarlak megbántani: lehet, hogy csak rosszul fogalmaztál, de minden érved ÉN. Én fiatal voltam, az én barátaim gyereket vállaltak,én most gyereket akarok, én nem akarok kettesben megöregedni, én, én, én. Nos, ebből nem egy anyaságra áhítozó nőt látni, hanem az akaratos kishercegnőt. Egyszer nem említetted, hogy hol lenne a baba helye az életedben.


Ami biztos, hogy ebben az ügyben nincs kompromisszum. Azt gondold át, hogy miről mondasz le nehezebben: mindarról, amit idáig közösen elértetek, vagy egy gyerekről? Lelkileg készen állsz felrúgni egy szerelmet, egy házasságot, belevetni magadat a randizásba, hogy megfelelő apajelöltre bukkanj, kockáztatva azt, hogy esetleg kifogsz egy kevésbé megbízható férfit, és végül egyedül kell nevelned azt a babát? Nagyon súlyos döntések ezek, először saját magaddal lenne érdemes tisztázni, hogy milyen árat vagy hajlandó fizetni, de bárhogyan is döntesz, az már nemcsak a te sorsodat befolyásolja. Én azt mondom, hogy bármelyik utat választod, rossz ember nem vagy. Drukkolok neked, hogy a számodra valódi boldogságot hozó döntésedet soha ne kelljen megbánnod.

2012. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:

Itt nem az izgalomról van szó, vagy a házasságbeli problémákról. Nagyon harmonikus és szeretetteljes a kapcsolatunk, tiszteljük egymást és csak jókat tudok róla mondani.

Egy kisbaba mosolya, az édes hajacskája, a kis esetlen mozgása..aztán egy kisgyerek fejlődése, ahogy okosodik, megismeri a világot, később kamaszként az őszinte beszélgetések, felnőttként támogatás, mikor problémákba ütközik. Ezek azok, amiért egy ember vágyik gyerekre, nem azért, hogy bármire is felhasználja.

Mindenesetre valószínűleg le fogok mondani róla.

2012. nov. 14. 19:51
 20/68 anonim ***** válasza:
88%
Te tudod. Ha egy nőben felmerül a babát szeretnék dolog, azt csak elfojtani lehet, eltüntetni nem... Én a helyedben inkább most hoznék meg egy fájdalmas döntést, mint később, mikor már úgyis mindegy. Kérdés, hogy meddig lesz működőképes ez a kapcsolat.
2012. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!