Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a férjemmel kettesb...

Nem akarok a férjemmel kettesben megöregedni, nekem kell gyerek. Ezért rossz feleség vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan 30 leszek, a férjem 44. Persze tisztában voltam a korkülönbséggel, mikor évekkel ezelőtt egymásba szerettünk és én tényleg mindent megtettem, hogy jól működjön a házasságunk, de egyre több barátomnak lesz gyermeke és gyakran ezzel is álmodom, hogy mennyire szeretnék én is.


Mikor még úgymond nem érezte öregnek magát egy gyerekhez, akkor én voltam túl fiatal. Most viszont már mindketten elértük, amit szerettünk volna és nekem nagyon hiányzik egy gyerek, mert természetes, hogy egy nő életében eljön ez az idő.


Arra hivatkozik, hogy fáradt és sosem tudna annyi időt szentelni a gyereknek, hogy elég legyen. És hogy miért nem elég Ő nekem, mikor jól elvagyunk? Egyre többször fordul meg a fejemben, hogy bármennyire is jól érzem magam vele, nem akarom, hogy gyerek nélkül öregedjünk meg és hogy ő beletemetkezzen a munkába előbb-utóbb és 10 év múlva egy befásult házaspár legyünk.

Emiatt rossz ember vagyok?


2012. nov. 14. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
49%

A férjednek van saját gyermeke, vagy gyermekei?

Te fogsz lelkileg megbetegedni,ha nem lesz gyermeked,amikor ennyire vágysz rá.

Szerintem, ha a férjed nem akar gyermeket, és te vágyakozol utána,akkor nem is szeret igazán téged, csak magára gondol!

2012. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 A kérdező kommentje:

19-es, nem vettem bántásnak, sajnálom, hogy így tűnt, nem ez volt a szándékom. De mivel most én vagyok abban a helyzetben, hogy kérdést tettem fel, így csak a saját érzéseimről és gondolataimról tudok nyilatkozni.


Én úgy érzem, eddig megtettem a tőlem telhetőt, hogy a férjem jól érezze magát. Minden, amit tettem érte, az szívből jött, nem volt kényszer, de valahogy nekem ő több egy szerelemnél. Sosem gondoltam, hogy valaha is ennyire fontos lesz majd nekem egy ember, néha még magamnál is fontosabb, de mióta ismerem, felnézek rá és olyan, mint egy bástya, nekem hatalmas szükségem van az ő egész létére, a személyiségére és hálát adok az égnek, hogy egy ilyen emberrel kötöttem össze az életemet.

7 éve, 22 évesen ismertem meg, nagyon bizonytalan és álmodozótípus voltam, ő már tapasztalt, felnőtt ember, szinte rajongtam érte. És ez a rajongás nem múlt el, mióta házasok vagyunk, már nincs olyan számomra, hogy csak én, vagy csak ő, mindig úgy cselekszem, hogy neki (is) jó legyen.

Ez a gyerektéma pedig számomra egy fájdalom, talán pont azért, mert tudom, hogy ha az ő érdekeit és a házasság fennmaradását nézem, lemondok róla. Ez olyan, mint bárkinek valami nagy dolog, amit nem kaphat meg, mert ahhoz valami súlyosat fel is kéne adnia.

2012. nov. 14. 20:10
 23/68 anonim ***** válasza:
70%
amit leírtál, az alapján neki azért nem kell gyerek, mert gyakorlatilag te vagy a gyereke... ez a "felnézek rá", "sokkal tapasztaltabb, én meg bizonytalan" tipikusan egy apa-lánya kapcsolatban jellemző, nem egy házasságban, ahol egyenrangúak a felek. egyébként az ilyen kapcsolatokban a fiatalabb fél egy idő után felnő és nincs szüksége többé az irányításra, lassan te is elérsz ehhez...
2012. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
97%
Valamit tényleg tudhat, ha 37évesen leakasztott egy 22éves friss husit:D A leírtak alapján egyáltalán nem vagytok egyenrangú társak. Te mindent megtettél érte, te felnézel rá... Ő meg egy legyintéssel elintézi, hogy a gyerek nem nektek való. Ez olyan, mint a papucsférj dolog. Csak itt te vagy a papucs...
2012. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem, ha a férjed nem akar gyermeket, és te vágyakozol utána,akkor nem is szeret igazán téged, csak magára gondol!"


Na ezt ne!!

Ilyen elven belemagyarázhatnánk, hogy ha a nő nem mond le a gyerekről a kapcsolatért, nem is szereti a párját és csak egy donornak nézi a férfit- és még helytálló is lenne.

Szóval inkább az Okos Tónik álljanak le ezzel a "ha igazán szeretsz, ezt meg ezt csinálod" dumával, mert öngólt lőnek.


A másik meg: Most komolyan azért kellene gyereket vállalnia mert a felesége akar egyet?? Milyen lenne már ez a gyereknek? Van egy anyja, aki imádja és mindennél jobban akarta/akarja is és egy apja, aki vállrándítva rábólintott, hogy az asszony vele maradjon, de közben sz*rik a gyerekre és nem is akarja??

2012. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
76%

Akárhogy is döntesz, biztos fájdalmas lesz a döntés, mert ha a párod érzései nem változnak ezzel kapcsolatban, akkor döntened kell, hogy vagy a kapcsolatodat választod, vagy feladod, de akkor még van reményed arra, hogy gyereked legyen.

Mert ez egy olyan dolog, amit még csak nem is vállalhat be a párod a kedvedért. Sok olyan van, amit megtehet úgy is, hogy ő nem igazán akarja, de irántad való szeretetből, vagy azért, mert örömet akar szerezni, mégis megteszi. De a gyerekvállalás nem ilyen. Csak azért nem vállalhat gyereket, hogy neked jobb legyen, ha ő egyáltalán nem akar apa lenni. Szülőnek lenni szerintem nem olyan, hogy na jó, a párom kedvéért vállalom, aztán majdcsak kibírom.

2012. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 A kérdező kommentje:

"Ilyen elven belemagyarázhatnánk, hogy ha a nő nem mond le a gyerekről a kapcsolatért, nem is szereti a párját és csak egy donornak nézi a férfit- és még helytálló is lenne."


Ez sem lenne helytálló, mert mint említettem, egy normális nő nem azért akar gyereket, hogy csak legyen. Neked ezek szerint nincs, ami nem gond, de legalább ne beszélj bele olyanokat, amiket nem tudsz átérezni maximálisan.

2012. nov. 14. 20:33
 28/68 anonim ***** válasza:
75%

""Ilyen elven belemagyarázhatnánk, hogy ha a nő nem mond le a gyerekről a kapcsolatért, nem is szereti a párját és csak egy donornak nézi a férfit- és még helytálló is lenne."


Ez sem lenne helytálló, mert mint említettem, egy normális nő nem azért akar gyereket, hogy csak legyen. Neked ezek szerint nincs, ami nem gond, de legalább ne beszélj bele olyanokat, amiket nem tudsz átérezni maximálisan."


Egy normális nő nem kezd párkapcsolatba egy olyan emberrel, aki tisztán és érthetően a tudtára adta, hogy nem akar gyereket.. Erről ennyit.

A saját defektje, hogy meg akarja változtatni a párját (illetve annak véleményét), és mikor látja, hogy nem megy, duzzogva odébb áll, mint amit itt jópáran tanácsoltak. (E szerint a nézőpont szerint mi, ha nem donor?? Ezzel a "ha ő nem hajlandó gyereket csinálni nekem(mert itt nem arról van szó, hogy valóban akar-e, hanem hogy használatra bocsátja az ondóját), majd csinál más" hozzáállással, amit láthatóan a válaszolók többsége pártol csak ezt támasztják alá.

Valóban nincs gyerekem- még. De ha lesz, biztosan nem azért fogok szülni, mert egyébként unatkozom, a férjem elvan a saját világában, és egyszer az életben végre hasznosnak akarom magam érezni.

2012. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
67%

Még erre reagálnék:

"Egyre többször fordul meg a fejemben, hogy bármennyire is jól érzem magam vele, nem akarom, hogy gyerek nélkül öregedjünk meg és hogy ő beletemetkezzen a munkába előbb-utóbb és 10 év múlva egy befásult házaspár legyünk. "


Ebből én azt szűröm le, hogy a gyerek valóban csak a kapcsolat tartósítására szolgálna- mint már egyszer leírtam.

Egy gyerek mellett is beletemetkezhet a munkába és a gyerek mellett is lehettek befásultak-sőt! A gyereknevelés nem egy rózsaszín habcsókos mesefilm.

2012. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:

En is azt mondom!


Kérdezö itt csakis te dönthetsz, senki sem dönthet helyetted!

Remélem, hogy jó döntést hozol.

2012. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!