Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a férjemmel kettesb...

Nem akarok a férjemmel kettesben megöregedni, nekem kell gyerek. Ezért rossz feleség vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan 30 leszek, a férjem 44. Persze tisztában voltam a korkülönbséggel, mikor évekkel ezelőtt egymásba szerettünk és én tényleg mindent megtettem, hogy jól működjön a házasságunk, de egyre több barátomnak lesz gyermeke és gyakran ezzel is álmodom, hogy mennyire szeretnék én is.


Mikor még úgymond nem érezte öregnek magát egy gyerekhez, akkor én voltam túl fiatal. Most viszont már mindketten elértük, amit szerettünk volna és nekem nagyon hiányzik egy gyerek, mert természetes, hogy egy nő életében eljön ez az idő.


Arra hivatkozik, hogy fáradt és sosem tudna annyi időt szentelni a gyereknek, hogy elég legyen. És hogy miért nem elég Ő nekem, mikor jól elvagyunk? Egyre többször fordul meg a fejemben, hogy bármennyire is jól érzem magam vele, nem akarom, hogy gyerek nélkül öregedjünk meg és hogy ő beletemetkezzen a munkába előbb-utóbb és 10 év múlva egy befásult házaspár legyünk.

Emiatt rossz ember vagyok?


2012. nov. 14. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
Váljon el, váljon el... hát most mondta, hogy milyen különlegesnek érzi a férjét, szerelme, lelkitársa, biztos támasza. Most ha elválik, akkor rohanjon bele úgy egy új kapcsolatba, hogy közben még a volt férjére áhítozik? Meg aztán nem úgy megy, hogy leakaszt az almafáról egy másik férfit, aki rögtön nősülni és babázni szeretne...
2012. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
100%
És itt szerintem nem jöhet szóba a válás, mikor ennyire szeretik egymást, a kérdező sem tekinti azt az opciót elfogadhatónak, hogy emiatt elváljon.
2012. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
47%
De legalább lenne esélye egy gyerekre és boldogságra. Így meg mi lesz? Állandóan azon fog rágódni, hogy mi lett volna, ha...
2012. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
36%

Nem vagy rossz ember, igazad van!

Én is akarnék gyereket a helyedben.

A férjed miért halogatja, vagy hárítja?

Nem hiszem, hogy nem tudta, amikor elvett, hogy minden nő gyereket akar egyszer.

Ettől nincs joga megfosztani téged, szerintem, vagy, ha megfoszt, akkor nem szeret!

2012. nov. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:

Egy kulcsmondat felett elsiklottak a válaszadók.


Mikor még úgymond nem érezte öregnek magát egy gyerekhez, akkor én voltam túl fiatal.


Tehát ezek szerint volt egy időszak Mikor a féfinek volt megfelelő de a nőnek nem,most meg forditva van.


Nem hibáztatható egyik fél sem.


Ha megvan az ösztön azt csak elnyomni tudod magadban de elfelejteni nem lehet,beletörödni is elég nehéz,tudom benne voltam csak nálunk nem arról volt szó hogy nem akartuk a babat csupán nem lehetett.

2012. nov. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:

"Nem akarok a férjemmel kettesben megöregedni"


Ez egy erős kijelents,most viszont azt írod,valószínű,hogy

mégis lemondasz az egészről,mert nagyon nagyon szereted a férjedet.


Látod?

El vagy bizonytalanodva,valószínű hogy ezek után is lesz ilyen,hisz elmondásod szerint annyira akarsz(nem úgy írod h szeretnél)gyereket,de mégis meginogtál.

Valószínű hogy tényleg nem a férjedet kell hibáztatni,kissé öntésképtelen vagy,a gyerek,és a férjed között vacillálsz,hol ez van a sor elején,hol a másik.

2012. nov. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 A kérdező kommentje:

Nem, akkor sem volt konkrét téma, de úgy érezte, hogy 5 év múlva sem érzi majd magát öregnek, tehát mindketten jónak láttuk, ha majd várunk pár évet és akkor beszélgetünk róla. De én nem tudtam, hogy ő közben teljesen elvetette a témát, én pedig értelmetlenül gondolkodtam rajta, azt hittem, egy tudjuk majd beszélni és én is szerepelek valahol a történetben.


Erős bennem a vágy, de ha mégis döntenem kell, akkor a férjemet és a gyereknélküliséget választom. Bár én arra is gondoltam, hogy örökbe fogadnék egy kisgyereket és akkor én maradnék itthon vele, neki nem kéne lemondani semmiről, de arra meg azt mondja, hogy az nem saját gyerek és úgysem tudna alkalmazkodni hozzánk. A másik, hogy termékeny, egészséges nőnek nem adnak csak úgy egy "kész" kisgyereket, mikor sok meddő pár várakozik.


Nekem nem csak szimplán gyerek kellett volna, hanem egy közös gyerek, akit együtt nevelünk fel és tőlünk tanul. De ez már nem fog megvalósulni. Természetesen vele szeretnék megöregedni, de nem így értettem. A korunkbeli házaspároknál természetes, hogy a kapcsolatukból születik egy baba, akiről közösen gondoskodnak és családot alapítanak. Nekünk teljesen másképp fog alakulni az életünk, ami nem rossz, csak nem biztos, hogy teljes lesz valaha is.

2012. nov. 15. 11:42
 48/68 anonim ***** válasza:

termékeny,egészséges nőnek nem adnak gyereket!


Ebben meg tökéletesen igazad van,egy örökbefogadás hatalmas procedúra,nem úgy kell elképzelni,hogy bemész-kijössz egy gyerekkel.

2012. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 A kérdező kommentje:
Ugyanezt írtam.
2012. nov. 15. 12:19
 50/68 anonim ***** válasza:
68%
Másképp fog alakulni, az biztos. Gondolj bele... 15évvel idősebb a férjed. Mikor te 45 leszel, Ő már egy 60-as fószer lesz. Lehet, hogy most még nem gondolsz a jövőre. De nagy valószínűséggel ő fog hamarabb távozni az élők sorából(főleg, hogy a férfiak hamarabb halnak), te meg ott maradsz teljesen egyedül, gyerek nélkül, minden nélkül... Most még beletörődsz valahogyan a gyereknélküliségbe, de később ezt nagyon fogod majd sajnálni. Majd mikor már kezd ellaposodni a kapcsolatotok és jönnek a problémák... Azok alapján, amiket írsz, szerintem nagyrészt már csak megszokásból vagy vele. Fiatal voltál mikor összejöttetek, ő meg már egy tapasztalt férfi. Nem volt időd SAJÁT tapasztalatokat szerezni. Ha nyersen akarok fogalmazni, a saját szája íze szerint formált téged. A te életed, azt csinálsz amit akarsz. De inkább ma hozz meg egy fájdalmas döntést, mint később sajnáld, hogy mi minden maradt ki az életedből.
2012. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!