Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme így még a kapcsola...

Van értelme így még a kapcsolatunknak?

Figyelt kérdés

Már elkezdtük tervezgetni az esküvőnket, együtt élünk lassan másfél éve a párommal. Egyre inkább azt veszem észre, hogy bele fásulok a kapcsolatunkba. Titokzatos, elmegy, későn jön haza, iszogat a haverokkal, olyan is előfordult, hogy amikor elaludtam kiosont, remélvén hogy így elkerüli a vitát. Egy idióta haverja buktatta le, hogy partizott fél éjszaka... Komolyan mondom én már nem tudom ezt kezelni. Elmegyünk egymás mellett, nem érti meg nekem mi fáj, folyamatosan fájdalmat okoz, de nem érdekli, ha el akarom mondani az azzal kapcsolatos érzéseimet.

Ha rossz kedvem van, nem kérdez rá, hogy mi a baj, mi történt, ha elmondanám magamtól, akkor vagy leráz, vagy még mielőtt neki kezdenék kiakad, hogy már megint miatta vagyok kibukva és neki erre nincs szüksége... (ha tök más bánt, akkor is ez van)

Én úgy érzem már becsavarodok ettől az egésztől, nem tudom elmondani neki, hogy mi bánt és iszonyat távol vagyok már tőle lélekben. Nem tudunk beszélgetni és hiába erőltetjük, nem jutunk egyről a kettőre!

A héten rajzolódott ki bennem, hogy esküvő egyelőre egészen biztosan nem lesz, amíg nem rendeződnek a dolgaink, de mi a fenét lehet ilyenkor még tenni? Minden tanács jól jön. Szeretném visszakapni a régi énjét, amikor még figyelt rám, szeretett, a tenyerén hordozott és nem sumákolt, hazudott nekem!

Állítása szerint ő is szeretné helyrehozni, de így is elmegyünk egymás mellett... Nem tudunk már beszélgetni.

A jól megszokott "azonnal hagyd ott" jellegű válaszokat most hanyagoljuk légyszi.



2012. nov. 14. 23:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Lehet abban valami, hogy rátelepszem, de úgy érzem ennek is oka van, ami mellett egyszerűen nem tudok elsiklani. Mindketten végzős egyetemisták vagyunk, kevés óránk van már, mellette dolgozunk. Ő most éli a második tinédzser korát és rájött a mehetnék, az utóbbi pár hónapban előkerült már, hogy mennyire sajnálja, hogy kiköltözött a kollégiumból, mert ott mekkora bulik voltak és azóta is visszajár, vagy átjár a haverokhoz, alig alig van egy nyugis esténk kettesben otthon.

Nekem nem azzal van problémám, ha heti egy-két alkalommal összeül a haverokkal egy sör mellett lazítani, vagy egyszer elmegy bulizni. Én is beülök valahova heti egyszer a barátnőimmel.

Nekem az a problémám, hogy hajnalban tántorog haza és tesz magasról a kötelességeire, nem jár be egy ilyen éjszaka után sem dolgozni, sem suliba, mert olyan mocskos fáradt, hogy nem bír reggelente felkelni. Hétvégén meg azért nem lehetünk kettesben nyugiban, mert ő a héten ellógta a munkahelyét és valamikor pótolnia kell...

Ergo a hetünk mostmár úgy néz ki, hogy mire én 5-6 körül hazaérek, max egy-két óránk van együtt, utána ő már készülődik és megy a haverokhoz, ha kérdezem miért nem pihen, hogy holnap eltudjon menni suliba, akkor ő nem fáradt (mivel egész nap aludt). Elmegy itthonról, felébredek hajnalban arra, ahogy mászik haza, bűzlik az alkoholtól, már mellette aludni sincs kedvem ilyenkor. Hétvégén pedig, amikor én vagyok otthon, akkor ő dolgozik este 6-ig, hogy behozza a lemaradást és még így is én variálom a barátnős programjaimat, hogy legalább a szombat estét együtt tölthessük (ez volt a barátnős este).

Igen, kiverem a balhét miatta, mert ő nem ilyen ember volt, nem vele költöztem össze és fogalmam sincs mi ütött belé.

Egyértelműen azért oson ki, mert tudja, hogy balhézni fogok, vagy legalábbis kifejezem nem tetszésemet, de kérdem én akkor most ezzel minden meg van oldva? Sosem tudom meg, hogy hol járt éjjel, ez egy remek házasság kezdete... Egyre biztosabb vagyok abban, hogy nem csak az esküvő elnapolásán kellene gondolkodnom, én nem ilyen életre vágyom. :(

2012. nov. 15. 06:54
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
a3-ast és az 5-öst lepontoztátok pedig nagyon hasznos dolgokat írtak. a 3-as leírta az én kapcsolatomat: a párom mindig ellenőrizget, számonkér, ezért én is titokban szökök hazudok kerülöm őt stb. nem azért mert más kell, vagy bármi ilyesmi, egyszerűen belefáradtam a folytonos vitákba. mi kitaláltuk hogy előlről kezdünk mindent, javaslom ezt nektek is: járjatok el újra randizni, moziba, kirándulni stb mintha még csak járnátok. hátha ellazul ha újra úgy érzi semmi sem kötelező, újra önmaga lehet. hidd el megértelek, de ha így folytatod elveszíted őt ezért legyél nagyon türelmes és próbáljátok újrakezdeni. sok sikert.
2012. nov. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%

# 3/12 úgy látszik aki ezt a bejegyzést írta, hogy nem fogta fel, nem kisfiú már és egy párkapcsolat nem úgy működik, hogy oda megyek ahová akarok. Mit szólna a pasi, ha a barátnő is bulizni járna, és ha kérdőre vonnák kiakadna.


A kérdezőnek: Pasid már vissza táncolna, csak nem tudja hogyan. Hagyd ott. Rájött, hogy még nem kész felelősségteljes kapcsolatra. Még nem bulizta ki magát. Ne szomorkodj, keress felnőtt társat, mert az élettársad még gyerek

2012. nov. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Oké, nem írom, hogy hagyd ott. De ha van egy csöpp eszed akkor a házasságot jó pár évig elfelejted. Ez a fiúcska még bulizni meg lazulni vágyik, nem családalapításra. Ha mégis ráveszitek magatokat most a házasságra, pokol lesz, ez tuti.

Vagy vársz pár évet míg kiszórakozza magát és imádkozol, hogy nem keres mást közben.

Vagy pedig lépned kell, mert Ő most itt pár hónapon belül nem fog változni.

Tudom, hogy nincs esély rá, de szívesen elolvasnám úgy egy év múlva, hogy mi lett veletek. Remélem sikerül olyan megoldást találni, ami mindkettőtöknek jó.


24N

2012. nov. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Röviden a kérdésedre válaszoljak: Nincs.
2012. nov. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, azok az emberek, akik azt írják, hogy hagyja a pasit szabadabban, mit éreznének, ha a párjuk ugyanígy tenne velük is...

Nálunk mindenki mehet, ahova akar, DE TUDNI KELL a másik félnek, hogy hova ment és kb mikorra várja haza. Már csak azért is, hogy ha bármi baj van, akkor feleslegesen ne aggódjon és tudja hol keresni a másikat. Volt nálunk rá precedens, nem kívánom senkinek...

És ez nem lekötözés, mert nem az. Normális emberi viselkedés, hogy a másikra nem hozzuk a szívbajt, nem hazudunk neki, nem szökdösünk el. Ja és soha nem tudnék hazudni a páromnak arról, hogy hol vagyok és mikor megyek haza... nekem az úgy már nem kapcsolat, mert nincs meg a bizalom... amikor exemmel találkoztam (igen, jóban vagyunk,) akkor is elmondtam neki, hogy hova megyek, kivel megyek, kb mikor jövök, pedig féltékeny volt, mint a rosseb. De ha nem mondom el és kiderül, akkor bukott a bizalom.

Teljesen érthető, hogy a kérdező nem akar így élni. Márpedig hiába írtad, hogy nem akarod ott hagyni, ennek előbb-utóbb ez lesz a vége. Az a csávó téged nem becsül már annyira, hogy beavasson az életébe, csak annyira, hogy téged vág hanyatt, amikor hazamegy. Ez van sajnos, szomorú nagyon... remélem, megtalálod azt, aki tényleg neked való.

Hajrá, jöhetnek a piros kezek.

2012. nov. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16-os:


A számból vetted ki a szót! Gyűlöltem mikor az ex azt mondta, hogy megfojtom, meg elszámoltatom, de könyörgöm csak annyit kértem írjon egy sms-t mikor hazaért, hogy ne aggódjak, hogy részegen elüttette magát. Emellett szerintem heti 2 találkozásnál nem lehet megfojtani valakit. Egyes pasik keverik a szezont a fazonnal.

2012. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Alapvetően más világban éltek. A pasid bulizni akar. hogy minek nem tudom, de még abban a korban van amikor ez elmegy. Inni akar, és haverozni, meg koleszbulikat, meg akármi. A háta közepére se kíván egy élettársat aki folyton azzal nyaggatja hogy miért nem vagy velem, és miért fontosabbak a haverok. Nem a haverok fontosabbak, hanem az érzés hogy ő most ezt csinálja és tetszik neki.


valóban, ilyen pasinak pillanatnyilag nem való egy komoly kapcsolat, vagy csak olyan valakivel, aki nem akar vele lenni sokat. Akit nem zavar ha éjjel felébresztik mert részegen esnek be mellé az ágyba.


Itt jön a kérdés, mi a fenének vagy vele? Teljesen világos hogy mindketten mást akartok. Mégis miért kötelessége neki folyton alkalmazkodni hozzád? és teneked miért kell alkalmazkodnod őhozzá? Miért nem költözöl haza? Neki nincs rád szüksége, és neked se őrá, hiszen hasznavehetetlen. Ha elköltözöl, akkor még lesz remény arra, hogy pár hónap múlva megunja a bulizást és vissza akarja csinálni. Szerintem várd meg.


És azt se értem miért kell ezért ezt a szemére vetni? házasok vagytok? nem. hát akkor? Neki most ez a jó és pont. ha neked ez nem tetszik, akkor le kell lépni és lazítani a kapcsolaton. Ha heti 2szer találkoztok akkor az legalább minőségi lesz. más napokon meg mindketten csinájatok amit akartok.


34/N

2012. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem akarok vészmadár lenni, de az ilyen "élni akarok még" korszakokkal együtt jár a megcsalás is...
2012. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem hinnem hogy megcsalna. Hogy miert kerem szamon? Mert egyutt vagyunk 4 eve, amibol 3,5 ev tokeletes volt nagy szerelemmel, tele erzelmekkel es kalanddal. Azt hittuk mindketten tulvagyunk a bulizos, kotetlen korszakunkon es "megallapodtunk". Eltuk a nyugis szerelmesek eletet amig nala at nem kattant valami es azota borzaszto minden. En nem ezzel az emberrel terveztem a kozos jovot, nem ilyen volt es szerintem egy ilyen valtozas mindenkit megviselne.

Ha elakarom hagyni akkor megy a siras hogy ne tegyem, megvaltozik, igerget, nem enged ki az ajton. Aztan eltelik egy-ket het es kezdodik minden elorol. Szeretem, ilyen egyszeru a valasz arra hogy miert nem akarom elhagyni amig minden szal el nem szakad...

2012. nov. 15. 10:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!