Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan szerezhetnék egy kis...

Honnan szerezhetnék egy kis pénzt? Munkát nem kapok, de már ruhám sincs, se semmim, amit eladhatnék?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, suliba járok, több munkára is jelentkeztem, de nem vettek fel, angolul nem tudok, csak olaszul. Szó szerint nincs ruhám, két éve ugyanabban a tavaszi cipőben járok télen-nyáron, de már teljesen tönkrement, rögtön befolyik rajta a víz, A Nadrágom is már elég rossz állapotban van, télikabátom nincs, csak egy vékony átmeneti, abban fagyoskodok.

Max a régi könyveim vannak, amik "értéknek" számítanak, de hol tudnám őket eladni? Bár manapság nem igazán vesznek, mindenki eladni akar.

(A netet nem én fizetem, mielőtt valaki ebbe kötne bele)


2012. nov. 18. 12:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is a turi volt az első gondolatom. Ott fillérekért megkapsz mindent.
2012. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
24%

én is a hsználtruházatiból szedtem össze a legkedvesebb gönceimet, nagyon faja bőrdzsekszonokat találtunk ott, az egyiket kb 13 évig hordtam vásárlás után olyan jól bírta.

Na a melóról meg ugye, neked még elvileg van tanulói jogviszonyod, magyarán akármelyik diákmeló központba jelentkezhetsz munkáért, ott majd adnak, napi 3-4e ft-ot össze lehet szedni, és te döntöd el mikor mész, ha akarsz csak hétvégente, és szakközép mellett sokat csináltam ezt, rövid napokon délutáni műszak valami könnyebb munkával.

Aztán egy idő után lett csak elegem mikor már tűrhetetlenül kevésért hajtottak, addigra meg lehetett főállású munkám.

És nehogy angolt tanulj, mit akarsza azzal itt? talán a szomszéd állam anglia?! Németet nyomass mint a gép, és addigra vágd be használható szinten mire végzel az iskolával, aztán próbálj kimenni, de itthon is jóval nagyobb eséllyel indulsz mint az aki nem beszéli.

Olasznak meg mi értelme van? Kimész rúdtáncosnak Rómába?!

2012. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Olaszból középfokú nyelvvizsgám van, és nem azért, mert Rómába akartam rúdtáncosnak menni... Németből ötösre érettségiztem, angolt is tanultam, de arról semmi papírom nincs. Egyébként vidéki vagyok, és Pestre járok suliba, emiatt küldenek el sok helyről, mert az olyanokat részesítik előnyben, akik rögtön ugrani tudnak, ha telefonálnak, hogy "fél óra múlva legyél itt"

Azonkívül szinte csak oylan munka van, ahová nappalisokat keresnek, ami mellett egyszerűen nem tudnék bejárni a suliba (OKJ-s képzés), mert napi 4-5 hétköznap reggeltől kell menni.

Viszont valamennyit muszáj bejárnom a suliba, különben nem kapok diákot sem ugyebár (az még nincs is, csak ideiglenes)

Én sem akarok márkás cuccokat venni, nagy ritkán ha veszek, azt is az itteni ócó kínaiban (egyébként általában "továbbadós" cuccokat hordok, tehát ami rokontól jön, mert kinőtte, vagy már nem kell neki, stb.)

2012. nov. 18. 13:16
 14/35 A kérdező kommentje:
Ja, és a nagyobb probléma az az, hogy a havi bérlet nekem 5200 ft-ba kerül. (Eddig volt pár alkalmi munkám, meg nyáron is sikerült egy keveset összeszedni, abból fizettem, de már "elfogyott a félpénzem"....)
2012. nov. 18. 13:17
 15/35 anonim ***** válasza:
44%

Ha amúgysem vagy jóban a szüleiddel, akkor lépj ki az ő háztartásukból és élj önállóan. Akkor te fogod kapni a családit.

Az mindegy, hogy hazajársz-e, de a lényeg, hogy önfenntartó légy papíron, ha jól értem gyakorlatban is az vagy.

2012. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
mármint heti 4-5 hétköznap, nem napi :D
2012. nov. 18. 13:19
 17/35 A kérdező kommentje:

Mivel nincs pénzem, se munkám, ezért sajnos koránt sem vagyok önfenntartó. Otthon fürdök, mosok, kajálok...

És családi már nem jár utánam

2012. nov. 18. 13:47
 18/35 anonim ***** válasza:
87%

burgerbe vagy mekibe felvesznek melózni, ott kb csak diákok dolgoznak.

próbálkozz iskolaszövetkezetnél. nekem egy halom kollegám volt anno diákmelón, aki az agglomerációból járt be. amíg rendesen beért munkakezdésre, addig nem csesztették, h messze lakik. nem minden melóhoz kell angol.

2012. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
84%
ikeába is felvesznek, ott van előre időbeosztás is, nem baj ha vidéki vagy. A barátnőm is járt oda dolgozni nappali mellett.
2012. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
60%
tescoba se kell még 8 általános se. részmunkaidőre simán felvesznek. szerintem csak a kifogásokat keresed. Itt rengeteg lehetőséget leírtak neked. Ne válogass, hanem fogd meg az első alkalmat, ami megadatik.
2012. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!