Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántják egymást az...

Miért bántják egymást az emberek? Miért nem lehet normálisnak lenni?

Figyelt kérdés
Anyám minden baromságért ordítozik velem,már hosszú ideje egy kedves szava nincs hozzám,pedig semmit nem tettem ellene.Apám dettó.Meg vannak olyan emberek,akik direkt provokálnak,amikor tudják,hogy vannak bizonyos dolgok,amivel a sírásig ki tudnak borítani,de már csak azért is azt csinálják.Miért jó ez?Nekem miért nem jut eszembe soha sem így bántani valakit?Ez mindenhol így megy és csak én viselem nehezen,vagy csak körülöttem vannak ilyen minősíthetetlen emberek?

2012. nov. 29. 09:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyszer be fogok gurulni és mindenkinek egyenként visszaadom azt,amit ők adnak nekem.Az már biztos nem fog annyira tetszeni.
2012. nov. 29. 09:06
 2/16 anonim ***** válasza:
Azért csinálják, mert látják, hogy ki tudnak borítani.Egy erős, nyugodt emberrel nem csinálnák ezt, mert nem kapnak válaszreakciót, vagy egy jól irányzott visszaszólással le is rendezik.Tekints ilyenkor úgy rájuk, mint a hülyegyerekekre szokás, egyik füleden be a másikon ki, csináld a dolgod, ők meg hadd pattogjanak magukban tovább.Ő problémájuk, ha idegbetegek, nem a tied.
2012. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De én így képtelen vagyok megerősödni,hogy nincs egy szerető környezetem,ahol regenerálódhatnék.Amúgy mindig mindenkinek visszavágok,de ennyit ér.
2012. nov. 29. 09:14
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha valakit szeretünk,annak nem okozunk fájdalmat.Akkor engem most ki szeret?
2012. nov. 29. 09:14
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy a saját problémáik miatt cseszegetnek téged, mert úgymond te vagy kéznél.

Nehéz lenne azt mondani, hogy "de idióta vagyok, mert....", inkább okolnak téged, mint magukat.


Legalábbis én ezt tapasztaltam. Anyámnak, ha apámmal baja volt engem vert meg... ki érti..

2012. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy az a baromság amiért édesanyád kiabál veled neki fontos. Próbálj meg az elvárásainak (persze ha nem túl nagy a követelmény)minél jobban megfelelni. Felnőttnek lenni elég nehéz. Ezt a fiatalabbak még annyira nem érzik. Ha pedig megteszed a tőled telhetőt, akkor jogosan kérheted számon ha ezek után is kiabál. De ezt se visszakiabálva tedd hanem ülj le vele beszélgetni.

Én ha rákiabálok a gyerekemre ( van hogy ok nélkül csak pl. késébe vagyunk és ideges vagyok) higgadtan rám szól hogy "miért veszekszel erről nem én tehetek"? Pedig még csak 11 éves! Ilyenkor nagyon elszégyenlem magam és bocsánatot kérek tőle. Szerintem ezzel már korán megtanulja hogy a felnőttek is emberek ők is tévedhetnek.

Ha viszont a veszekedésemre hisztivel vagy kiabálással reagálna biztos csak idegesebb lennék. Így pont az ő nyugalma higgaszt le. Ezt neked is ajánlom.

2012. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok gyerek,beszélni meg nem lehet vele,mert mindenre kiabálással reagál.Bár ez gyerekkoromban is így volt.Szép is lenne,ha ilyen egyszerű lenne,mint nálatok.De úgy látszik,még azzal sem tudom jobb kedvre deríteni anyámat,hogy minden nap tiszta a lakás.De már nem is akarom,csak azt akarom,hogy ne baßogasson.
2012. nov. 29. 10:09
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha pedig nem vagy gyerek és nem tetszik az otthoni légkör miért nem költözöl el?
2012. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8 Hahaha ez jó vicc volt.
2012. nov. 29. 10:15
 10/16 A kérdező kommentje:
Munka nélkül hogy?
2012. nov. 29. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!