Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintem a fiam homoszexuális...

Szerintem a fiam homoszexuális, én elfogadom, de az apja folyamatosan bántja, meggyűlölik egymást. Én tehetek róla? Mit tegyek, hogy ő is elfogadja?

Figyelt kérdés

Most 11 éves, én elfogadtam, nem akarom megváltoztatni, de a férjem hol őt piszkálja hol velem veszekszik, hogy én rontottam el, miattam "ilyen".


Én tudom, hogy ez nem így működik, nem hinném hogy túlajnároztam volna, 1 nagyobb és 1 kisebb lányunk is van és mind a hármójukkal egyformán törődtünk, nem adtunk neki lányos dolgokat.


Fiús ruhákat és játékokat kapott, csak hát azok sose tetszettek neki és valamiért a család nőtagjait utánozza inkább (tesóit, lány unokatesóit, anyámat, anyósomat) és a férjemtől mindig is idegenkedett. Fiú barátai sincsenek, a lányokkal beszélget az iskolában.


Mit csináljak, hogy az apja is megbékéljen vele, ne piszkálja folyton érte?



2012. okt. 28. 13:31
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez még nem feltétlen jelenti az, hogy meleg a fiad, de ha igen, akkor sem te tehetsz róla. Még ha adtál is volna a kezébe lányos játékot, akkor sem ettől lesz valaki homoszexuális, ezt a génjeiben hordozza.


Viszont az apa-fia kapcsolaton javítani kéne, mert később nem csak a nemi identitását fogja eltitkolni, hanem sokkal súlyosabb problémákat is.

2012. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
94%
Nem biztos, hogy homokos, csak inkább sok körülötte a nő, így velük érti meg magát. Majd pár év múlva kiderül mi is a helyzet. Szerintem még kicsi, nem ehet kijelenteni, hogy meleg.
2012. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
85%
Lehet,nincs a közelében olyan férfi példakép, akire felnézhetne,csak a nőkre tud.Nem biztos,hogy meleg,ezt ennyi idősen még nem lehet kijelenteni.Akkor lehetne rá mondani,ha 20+ éves korára sem változna.
2012. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
11%
folyt De akkor is lehet lelki sérülés.Sokakat ismerek,akik melegnek hitték magukat,de amikor a pszichológus kiderítette,hogy mi történt gyerekkorukban,akkor érdekes módon heterok lettek.Ritka az,hogy valaki a génjeibe hordozza.Sokakon így csapódnak le a lelki sérülések,hogy inkább azonos neműeket választanak.De persze ezt ebben az abarrált világban senki sem fogja felismerni.
2012. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
15%
génjeiben
2012. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ezt többféleképpen meg lehet közelíteni.

Az első a konfliktuselemzés. A fiad olyan, amilyen, és a férjednek igaziból nincs joga hozzá, hogy ne fogadja el és ebből kiindulva meg zaklassa, mivel nem a tulajdona meg az alattvalója. Vagyis a konfliktus szempontjából a férjed egy autonóm agresszor, aki a kezdeményezője a dolognak. Egyébként nem kell ahhoz melegnek lenni, hogy valakinek a folyamatos zaklatását meg lehessen kapni. Az én családom gyakorlatilag semmit nem fogad el a személyiségemből.

A másik megközelítés a felelősség kérdése. Itt azt kell megnézned, hogy kiért vagy jobban felelős, vagyis kinek van rád jobban szüksége. A 11 éves fiadnak, vagy a felnőtt férjednek. Szerintem a 11 éves fiadnak. És törvényileg is kötelességed felnevelni.

A harmadik a hozzád fűződő viszony. Neked kivel van a több konfliktusod. A 11 éves fiaddal, aki vélhetően ezt az egészet még nem kommunikálja le sehogy, vagy a férjeddel aki folyamatosan próbál téged hergelni, vagy hibáztatni.

És végül a fenntarthatóság. Mennyiben árt a férjed viselkedése a családi életnek, és ez a viselkedés milyen károkat okozhat, figyelembe véve, hogy még minimum 10 évig mindenképpen családként funkcionáltok. Például mennyiben befolyásolhatja ez a fiad és a húgai közötti viszont később.

Mindent összevetve nekem az a véleményem, hogy vedd fel a kapcsolatot meleg szervezetekkel, és első körben az ő segítségük vagy útmutatásuk alapján próbáld meg a férjeddel megértetni, hogy így nem viselkedhet. Adj neki valamennyi időt, de véges időt hogy felfogja. Próbáld vele megértetni azt, hogy itt rajta kívül senkinek nincs választása máshogy viselkedni. Ha véges idő alatt, mondjuk fél, vagy egy év alatt nem látod, hogy a helyzet pozitív irányba halad, akkor viszont el kell válni azon az alapon, hogy a férjed viselkedése mérgezi a családot. Ugyanis a gyerekedet és a biztonságérzetét mindenképpen meg kell védened, különben nem lesz felvértezve az ellen, amit majd úgyis kap felnőtt korában. Nem hagyhatod, hogy felnőtt korában felvetődjön benne, hogy te igaziból hagytad hogy a férjed őt folyamatosan zaklassa, és erről azt gondolja, hogy valójában te őt nem is fogadod el, hanem egyetértesz a férjeddel, és ezért adtál teret az ő zaklatásának.

2012. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
13%
Mellesleg kedves első és második. Nem az volt a kérdés, hogy vajon meleg-e a gyerek. Mivel a kérdező megmondta, hogy őt ez nem zavarja, ezért nem kell itt azt sugallni, hogy ez valami olyasmi, amit el kellene hárítani.
2012. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
85%

Ti észen vagytok?


Egy 11 éves gyereket melegnek nevezni???


Csak azért utánozza a nőket, mert ők vannak többségben, lánytestvérei vannak. Azért utánozza őket, mert ők voltak a példák előtte.

És azért barátkozik lányokkal, mert két lánytestvére van és tudja, hogyan kell velük beszélni, tudja, hogy kell velük játszani.


Egyáltalán szó nincs róla, hogy meleg.


Én meg csak fiúkkal játszottam egész gyerekkoromban, a hugomat utáltam is, pedig nő vagyok én is. Fiús ruhákba jártam, egyetlen babát sem fogtam a kezemben csak addig, ameddig arrébb nem dobtam, nem sminkeltem. És teljesen heteroszexuális felnőtt nő lett belőlem, 17 éves koromban már nőnek is néztem ki :)

2012. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
44%
az előző a másodiknak és a harmadiknak szól.
2012. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
0%

Idiótának esetleg azt nevezd, aki rászolgált.


Tudod, ez éppenséggel detto megoldja a problémát, még ha a te agyad nem is lát összefüggéseket.


Ha a gyerek nem meleg, akkor nem cseszegetik és az anyának sincs mit elfogadni.


Világos? Eljutott a tudatodig, vagy inkább szótagoljam?

2012. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!