Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántják egymást az...

Miért bántják egymást az emberek? Miért nem lehet normálisnak lenni?

Figyelt kérdés
Anyám minden baromságért ordítozik velem,már hosszú ideje egy kedves szava nincs hozzám,pedig semmit nem tettem ellene.Apám dettó.Meg vannak olyan emberek,akik direkt provokálnak,amikor tudják,hogy vannak bizonyos dolgok,amivel a sírásig ki tudnak borítani,de már csak azért is azt csinálják.Miért jó ez?Nekem miért nem jut eszembe soha sem így bántani valakit?Ez mindenhol így megy és csak én viselem nehezen,vagy csak körülöttem vannak ilyen minősíthetetlen emberek?

2012. nov. 29. 09:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Tanulsz még? HÁÁÁT tudod van az a mondás hogy amíg az én kenyeremet eszed... Meg egy másik: vagy megszoksz vagy megszöksz.
2012. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom,amióta élek ezt hallgatom.
2012. nov. 29. 10:21
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Eredeti vastagon szedett kérdésedre a válaszom az, hogy megkeseredett világot élünk. Nézd meg a szär kormányunkat, milyen emberek vezetnek minket, nézd meg fizetésnapon az SMSt hogy mennyi fizetés érkezett a számládra. Nem csoda hogy ilyenek az emberek. Meg vannak ijedve. Ijedtek, hogy mi lesz velünk, félnek hogy lesz ezután, hova fajul ez. tele vagyunk gyötrő kérdésekkel: megcsal e a férjem, feleségem; elég szép vagyok e még, mi lesz a gyerekemből, rendes élete lesz e??

És mivel társas lények vagyunk, kiken kell megtorolni a félelmünket? Hát a másikon! Megy az élet az egyhangú gyárban, a szalag mellett, vagy éppen az íróasztal mögött. Monoton, a főnök hajszol és bäszogat mert kevesebb a teljesítmény, kisebb a pénz... Mindenkit bäszogatnak.

Én kereskedelemben dolgozom, a pult mögül szembesülök nap mint nap több száz ember keservével. Nekem elhiheted.

Nem te vagy az oka személyesen a szüleid szenvedésének, de akihez az ember a legközelebb áll, azon torolja meg. Speciel rajtad. Mert tudjuk hogy a családtagunk mindig is szeretni fog minket akármilyenek vagyunk, tehát megbocsájtja a viselkedésünket a másik, mert szeret. Ennek a tudatában bántanak téged is.

Remélem valamennyire kielégítő volt a válasz.

2012. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet,én recepciós vagyok,tapasztalom,hogy rossz a rendszer,akiknek meg az lenne a dolguk,hogy megjavítsák,szarnak rá,mi meg szívunk,mert rajtunk verik le...Viszont én azt gondolom,mivel te nem ordítoztál velük és normálisan beszélsz hozzájuk,az a MINIMUM elvárás,hogy ők is hasonlóképpen tiszteletben tartsanak!Én valahogy így vagyok,hogy normálisan állok másokhoz,de,ha látom,hogy ők nem,akkor bizony egy bunkó,szemét leszek.Mert senkinek nincs joga üvöltözni veled,ha nem tetszik valami,meg lehet mondani normálisan is.Ez az egész egyébként nagyon fárasztó,sokkal egyszerűbb és boldogabb lenne a világ,ha néhány barom magába szállna.És nem is értem miért csinálják,főleg azok,akiknek a legjobban kéne szeretniük.Szomorú ez...
2012. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11-eskének sem állna jól a szája, ha őt inzultálnák nap, mint nap otthon...
2012. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ha lesz fizetésem és saját lábra tudok állni,az lesz az első dolgom,hogy elhúzok innen jó messzire.
2012. nov. 29. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!