Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások (fiatalok) megbeszélnek...

Mások (fiatalok) megbeszélnek ilyeneket a szülőkkel (ellenkező neművel)? Csak nálunk nem szokás a szexualitásról beszélni? Mi az átlag?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, még fiatalok vagyunk. Én anyukámmal sem szoktam semmit megbeszélni. Nyilvánvaló, hogy élünk szexuális életet, de soha nem beszéltünk erről. Ők meg olyan nyíltan társalognak erről

Például:

Kért pénzt tőlük, az anyja mondta hogy nem ad, erre a párom: oké, de akkor nem húzok gumit

Vagy az orális szexről beszéltünk, hogy gyakoribb e vajon mostanában, mint régebben. Másnap pedig már arról beszélt, hogy megkérdezte erről a szüleit, az anyját is.

Nekem ez nagyon fura.



2012. nov. 30. 14:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nálunk sem tabu téma a családban a szex. Anyu annak idején többször is elmondta, hogy ha le akarok feküdni valakivel, szóljak és iratunk gyógyszert, vagy segít óvszert venni. Inkább mondjam el, mint, hogy terhes legyek.

A szexről általánosságban beszélünk, pl. amiket a barátod megkérdezett, az nálunk sem jelent problémát. Apukámmal is nagyon jó a kapcsolatom, néha még a gyógyszeremet is ő íratta fel.


Persze azért vannak olyan intim részletek, amikről nem beszélünk és szerintem csak a párra tartoznak. De ha valami kérdésem lenne, én megbízok a szüleimben és tudom, hogy nem hajtanak el.


Én szeretnék ilyen kapcsolatot a saját gyerekeimmel, hogy bármit el tudjanak nekem mondani, ne féljenek rákérdezni semmire, mert jobb ha nem a saját korosztályuktól tanulnak. Szerintem ebből lesznek a félreértések és a naiv elvárások.


Mindenesetre úgy gondolom, hogy a magyar családok többségében erről még nem szokás beszélni, félünk és idegenkedünk a témától, mert nagyon sokáig tabu volt. Nehéz ezt levetkőzni és megérteni az előnyeit olyannak, aki ebben nőtt fel. Én ezt teljesen megértem.

2012. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
En egyszulos csaladbol szarmazom, anyukammal mindig megbeszeltuk az ilyesmit. O termeszetesnek kezelte, igy nekem is az. A novereim se szegyenlosek. Mielott valaki felreertene, nincsenek erkolcsi problemaink, de nalunk otthon nem tabu a szex.
2012. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem volt terítéken úgy soha, nem volt tabu de senki nem hozta fel. De én amúgy Tesómmal szoktam megtárgyalni az ilyet. Anyámmal is néha, de vele kevésbé részletesen. Apám kb az utolsó, aki megtudja a részleteket, mert már akkor kétségbe esett amikor azt mondtam megyek randira. :D
2012. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Direkt sosem beszéltünk róla csak azért hogy erőltessük, de anyukámmal kb 19-20 éves korom óta általánosságban beszélünk ilyesmiről, ha szóba kerül. Szerintem egy pontig ez teljesen rendben van, azt már nem kellene kibeszélni hogy az én férjem vagy az övé mennyire jó az ágyban és miket csinálnak, az túlzás, de úgy általánosságban még jót is tesz szerintem a gyerek fejlődése szempontjából.

Apukámmal mondjuk sose beszéltem ilyenről, még a menstruációról sem, mert ő ilyen szégyenlősebb típus. De ha kérdeztem volna valamit, biztos válaszolt volna.

2012. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Soha nem volt tabutéma a sex.Volt hogy bevásároltunk és apu elvett egy doboz óvszert,megláttam és eszembejutott hogy nekünk is kell és odaszoltam neki hogy tegyen már be mégegy csomaggal mert nekünk is fogytán.

A férjem teljesen az ellentétünk és az ilyen akcióintól a hátán feláll a szőr(olyan mintha apu magától nem tudná hogy élünk nemi életet).Tiszteletben tartjuk milyen és előtte sosincs sex téma családi körben de amúgy szoktunk beszélni a témáról.

2012. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi sem beszéltünk róla, férjemék sem. Én mindent a nagynénémmel beszéltem meg, mert ő nem volt olyan merev, mint anyu.
2013. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!