Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy egyedülálló...

Szerintetek egy egyedülálló 30 év körüli fiatal elköltözzön a szüleitől?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 18:17
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nagy luxus lenne albérletet fizetni,ha megoldhatják úgy is,hogy együtt lakik a szüleivel. Ha őket nem zavarja,akkor miért ne? Nincs abban semmi a mai világban. Sokan még családdal,gyerekekkel is a szülőknél laknak,igy könnyebb a megélhetés. A párom jól keresett,1 kisfiunk van,mégis alig tudtuk fizetni az albérletet és az lett a vége,hogy a szüleimhez költöztünk. Nem értem,mi ebben a szégyen meg a ciki.
2012. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A szülőknek nagyon jó, h otthon lakik a fiatal, igazából az ő önállósága, későbbi élete miatt költözne.

2012. nov. 30. 19:05
 13/48 anonim ***** válasza:
76%
szerintem pénzkidobás az albérlet, 18 és 26 éves korom között rengeteg pénz ment el rá. Ha a szüleimmel laktam volna, félre tudtam volna tenni annyit, hogy most ne a hitelt nyögjük, legalábbis sokkal kevesebb lenne a törlesztő. Csak az önállóság kedvéért luxus szerintem a külön háztartás. Majd lesz, ha házasodsz.
2012. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
61%

NEM KELL elköltöznie, csak ha akar.


Olyan ismerősöm nincs is, aki 30 körüli, egyedülálló, egy városban dolgozik a szüleivel és ennek ellenére külön él (kivéve azt, akinek a szülei a hátsója alá toltak egy lakást).


Az összes ismerősöm vagy azért költözött el a szüleitől, mert más városban talált állást, és ezért muszáj volt (nem "bejárós" távolságra költözött).

Vagy azért, mert a párjával közös életet szeretett volna.


Én is itthon vagyok még, pedig mindjárt 30 leszek.


Úgy élek itthon, mintha máshol bérelnék szobát:

külön hűtőrész, mosok, főzök (=elvétve se főznek rám), takarítok (nem csak a saját vackomat, hanem a "közös" részeket is beosztás szerint), rezsihányadot fizetek,

DE az albérleti költséget megspórolom

-> ebből tudok félretenni, hogy nemsokára vehessek egy lakást hitelre.


Az igény bennem is megvan a különélésre, de ha most elköltöznék, sokkal később (vagy soha nem) jönne össze a saját lakás.

2012. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
42%
Azért 30 évesen veszettül ciki hogy a gyerekszobába kell hordani a barátot/barátnőt...
2012. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
38%

Ha akar, igen. Ha nem akar, nem.

Ha jó neki, maradjon. Ha nem jó neki, menjen.

Nehogy már mások mondják meg, hogy ki hol és hogyan éljen!!

2012. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
41%

30 évesen már nem nevezném fiatalnak.

Költözzön!!

2012. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
Nincs erre ököl szabály. Pl. nyilván nem lesz ilyen, de ha féltik az önállóságát az embernek, akkor tartsa el a saját szüleit. Mindjárt, mintha gyereke is lenne... Aszta:P Azért nagylakás és jó tűrőképesség előnyt jelent, meg persze szűkös lehetőségek szülnek még szükséget, amúgy meg csinálja azt az ember, ami neki és környezetének a legjobb.
2012. nov. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom elképzelni, hogy lehet így párkapcsolatot kialakítani... 30 éves embernek mondjuk 30 körüli párja van. Ott alszik, kimegy a konyhába vagy pisilni éjjel, szembetalálkozik apukával?.... Na ne. Ez kinyír minden kapcsolati próbálkozást szerintem.
2012. nov. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
40%
A kérdező leirta,hogy nincs kapcsolata! Akkor ki találkozna a szülökkel???! Majd ha lesz kapcsolata,ami nem csak egy kis futó kaland,akkor majd elköltözhet,ha akar. Amig nincs és nekik igy jó,akkor miért dobna ki az ablakon havi több tiz ezret???
2012. dec. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!