Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézi át a szemetemet az...

Miért nézi át a szemetemet az anyám? Miért kutat a szobámban? Mire számít? 16 éves lány vagyok.

Figyelt kérdés
mit gondol mit fog találni? nagyon bosszantó,hogy akármilyen személyes dolgom van, napló,tampon,egyes dolgozat..mindent kikutat
2012. dec. 2. 10:16
1 2 3
 1/21 B25 ***** válasza:
Ezt elsősorban vele kell majd megbeszélni. Ha te nem tudod akkor mi honnan tudnánk hiszen a te anyukád. Lehet h csak aggódik érted.
2012. dec. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Ez olyan, mintha egyfajta bizalmatlanság lenne részéről, vagy azt hiszi, nem mondasz el neki mindent. Anyám is ezt csinálta anno, kiegészítve azzal, hogy a füzeteimet, könyveimet is átnézte, nem -e lapul benne egy órai levelezéses cetli, átnézte a kabátom zsebét, nem-e talál benne cigerettát, így volt ez a táskámmal is. Aztán jött a szekrényem, majd annak a hátulja, nem-e dugdostam valamit. Ez volt szerintem az igazán beteges dolog, azóta se jó a kapcsolatunk, többek között ezért sem, borzasztó megalázónak éreztem, hogy ott voltam 18-20 éves, nem titkoltam semmit, és ő mégis ezt csinálta.
2012. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Drog, alkohol, cigaretta nyomait keresi. Hány eves vagy?
2012. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, atsiklottam a koros felett.
2012. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
Koros :D nem tudok írni. Tehát atsiklottam a korod felett. Félt, aggódik.
2012. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk ha az egyes dolgozatodat megmutatnád neki, végtére is az anyukád, akkor lehet, hogy nem kellene utána kutatnia. A dolgozataid nem személyes dolgaid, a szüleidnek köze van hozzá, hogy hogyan teljesítesz az iskolában. Én anyukád helyében úgy megbüntettelek volna az első eltitkolt kidobott 1-es dolgozatnál, hogy nem felejted el. Ha ezt csinálod ne csodálkozz, hogy nem bízik benned.
2012. dec. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

nem iszok,csak ritkán koktelokat,likoroket, de azt is alkalmankent.

nem cigizek/drogozok.ezt o is tudja.

komoly kapcsolatom meg nem volt,csak randik,de errol tud

2012. dec. 2. 10:44
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Beszéld meg vele. Mond el neki, hogy téged bánt és zavar, hogy nem bízik benned, pedig nincsenek előtte titkaid (már ha tényleg nincsenek). Ha kédése van veled kapcsolatban, akkor kérdezze meg tőled, te meg ne titkolózz előtte feleslegesen. Ezzel nem azt mondom, hogy mindent el kell neki mondanod, de pl az egyes dolgozat, az rá is tartozik. A naplód persze magánügyed. A bizalom minden kapcsolat alapja...
2012. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az ilyen szülőket, akik ennyire mániákusan kutatnak a gyerekük után. Szerintem ezzel nem sok mindent tudsz csinálni.....max próbálj meg vele beszélni. Kérdezd meg, hogy miért nem bízik benned?


(Anyám egy iszonyat konzervatív és valláson nő és mégis tiszteletben tartotta a magánszférámat/szobámat, pedig többször lebuktam cigivel meg piával. Neki lehetett volna oka kutakodni, de soha nem tette. Nagyon nem is mászkált be a szobámba, max a szennyesért és mindig kopogott ha bejött.)

2012. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Édes Istenem. Egy 16 éves lánynak már igazán lehet egy privát élete, amihez SENKINEK semmi köze. Nevetségesen viselkedik anyukád, még akkor is, ha csak félt, aggódik érted. Inkább beszélgetnie kéne akkor veled, de semmiképpen se kutatni a cuccaid között. Már rég nem azokat az időket éljük, hogy a gyereknek nincsenek jogai a családban, no meg eltűrje a szülő minden mozzanatát. Kénytelen leszel beszélni vele, hogy nem kell félnie, nem csinálsz semmi hülyeséget, és kérd, hogy bízzon benned, mert amit most csinál, az borzasztó gyerekes, és ezzel csak azt éri el, hogy később nem fogsz megbízni benne. Az egyest meg nyilván azért titkoltad, mert nem akarsz csalódást okozni, de hidd el, nincs olyan ember aki még nem kapott rossz jegyet legalább egyszer. Megtörtént, kész, lépj tovább, ki tudod javítani. :) Nem kell ebből akkora drámát csinálni, pláne nem agyonbüntetni a gyereket, ahogy egy kedves válaszoló írta...
2012. dec. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!