Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másoknál is ez a normális,...

Másoknál is ez a normális, vagy csak én komplikálom túl a helyzetet?

Figyelt kérdés

Tegnap délután az anyu megmondta hogy másnap mit kell csinálnom!Utána kimentem kicsit később értem haza, de a tesómmal jöttem(11-kor értünk haza).Másnap kitakarítottam a szobámat,ablakot mosta,feltöröltem, szóval ilyen kopmlett nagytarakítás!Délben hazajött az apum, kiabált velem hogy nem-e késő az e 11órai hazajárkálás(most fordult elő az egész szünet alatt először),meg szokásos duma!Délután elmentem a mamának segíteni takarítani, hazajöttem most, kitakarítottam az anyumék szobáját, a nappalit, a folyosót, a fürdőt!És aszt mondja az anyu hogy fél 9-re itthon akar látni engem meg a tesómat!!!Ja amúgy ő 20 éves!!!Unom már hogy úgy viselkednek velünk mint az ovisokkal!Szórakozni nem mehetek el, mondván hogy megerőszakolnak meg stb.Ám egy kis faluban lakunk oda mennék csak ki a barátokkal,de nem!!!Már tisztára unom az állandó megaláztatást, parancsolgatást,mert ők etetnek, öltöztetnek!Hát nem én akartam megszületni,köszönöm szépen!!!Mit tehetnék hogy legyenek engedékenyebbek?

Bocsi hogy hosszú lett egy picit!


2009. aug. 19. 17:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
nem írtad hány éves vagy,lehet hogy a szüleid korainak tartják hogy este kimaradj
2009. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Azt nem értem, hogy a mai fiatalok miért hiszik azt, hogy ha besegítenek otthon, akkor egyértelműen el kell engednie mindenhova.

Jobb, ha nem jössz nekik azzal, hogy "Hát nem én akartam megszületni,köszönöm szépen!!!" Ugyanis ilyen dolgokat a barátnőm 5 éves fia mond, ha nem enged neki az anyja valamit.

Légy türelmes, majd ha elég érettnek látnak hozzá, akkor el fognak engedni 11-ig is.

Inkább örülj, hogy 9-ig is kint lehetsz, hiszen az lenne az igazi szigor, ha el sem engednének.

2009. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem bocsi 17 éves vagyok!!!

Egyáltalán nem azért segítek hogy tovább kiengedjenek, hanem hogy megkönnyítsem az anyum dolgát!!De ha én adok akkor én is várok cserébe valamit!szerintem ez így fer!

2009. aug. 19. 17:33
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is fer lenne, ha engednének, főleg, hogy nem vagy egy rossz gyerek.

Valahol megértem őket, mert féltenek, de azért már 17 vagy, ami nem sok, de már elég ahhoz, hogy ne menj bele butaságokba. (legalábbis szerintem)

2009. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rossz gyerek, jól tanulok,megyek fősulira is!!!De hát...
2009. aug. 19. 17:48
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező,

már bocs, de mi az, hogy megkönnyíted édesanyád dolgát? Abban a háztartásban négyen éltek, ha jól értettem. Akkor miért csak az édesanyád dolga volna _négyetek_ után mindent elrendezni? Ha ő azt mondaná, hogy az ebédért cserébe elvárja, hogy otthon stoppold a zoknikat, akkor kiakadnál, nem? A házimunka négyetek feladata, tehát ne vedd úgy, mintha más munkáját végeznéd el. Egyébként az, hogy kitakarítottad a szobádat és az egész házat, az nagyon dicséretes. De ezt havonta hányszor csinálod meg? Na ugye, hogy nem naponta... Édesanyádnak hányszor volt "kimenője" idén? Hányszor volt az, hogy a szüleid ketten elmentek egy estére valahova, és ti otthon mindent elrendeztetek?


Mosogatás, főzés, vasalás, teregetés, ruhák kiválogatása a mosáshoz, mosás elindítása, virágok, háziállat stb. ez mind megosztódik, vagy édesanyád végzi egyedül? Azért ebbe is gondolj bele egy kicsit... Amíg ilyenekkel érvelsz, hogy nem akartál megszületni, addig ne várd el, hogy felnőttnek tekintsenek.

28/N

2009. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Drága utolsó...amit itt felsoroltál azt igen körülbelül mindent én csinálom nap mint nap!Mosogatok, felsöprök,teregetek-ezt nem minden nap de akkor is,öntözöm a virágait!Erre ő mit csinál itt ül a sz ámítógép előtt és myvipezik!!!Ja amúgy meg az utóbbi időben hetente többször is eljárnak esténként!!!Szóval igazán nem panaszkodhat...
2009. aug. 19. 18:10
 8/23 A kérdező kommentje:
Ja bocs főzni meg nem én főzök, hanem a tesóm hordja az étteremből ahol dolgozik!:)
2009. aug. 19. 18:15
 9/23 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem írod le, nincs honnan kitalálni... Ő napi hány órát ül a gép mellett? Mondd meg neki, hogy amennyi ő gépezik, annyit mehess te is ki.
2009. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Háromig dolgozik...utána vagy tévézik,ha én ülök a net előtt(pl.mint most)
2009. aug. 19. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!