Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi prűd szülő?...

Miért van ennyi prűd szülő? Ők nem voltak fiatalok, szerelmesek? Miért kell tiltani a gyereket a párjától? Ha akarnak, úgyis együtt lesznek! És itt nem a 10-13evesekre gondolok!

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 17:43
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
74%

akkor valami nagy gond lehet a szülő-gyerek kapcsolatban.

engem sosem tiltott anyum egyik barátomtól sem, mert nem álltam össze mindenféle bűnözővel.

de ami a vicc, h az extraprűdnek minősülő mostohatesóm apja is elengedte a lányát 17 évesen a barátjához aludni. tudta, h rendes srác, jó családból való, ismerte a fiú anyukáját is, tudta, h nem lesz gond.


a másik, h nem kell olyan korban szexelni, amikor még az ember nem érett rá. könyörgöm, még legalább 40 éved lesz arra, h szeretkezz a pááároddal, nem kell minden 2 hetes kapcsolatban szétteni a lábadat.


nekem 17 évesen volt először barátom, és 3 kemény hónapig kibírtam, h csak csókolóztunk, beszélgettünk, sétáltunk, és nem pedig az első randin kamatyoltunk.

2012. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
76%
16 évesen jöttem össze az akkor 24 éves barátommal. Nem tiltottak, nagyon megszerették a PÁROMAT, aki azóta a férjem. Pár hónap után le is feküdtem vele, elmondtam a szüleimnek, elvittek dokihoz fogamzásgátlót íratni, még fizették is. Csak hogy ilyen példa is legyen. Nem tettem szét a lábam minden jöttmentnek. Ilyen is van a fiatalok közt, hiába több a selejtes, ne általánosítsatok. 20/N
2012. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó,az én sztorim is hasonló.Én 17 évesen ismeretem meg a az akkori barátomat ő 26 volt már.Anyámék is nagyon szerették,és igen ők vittek el fogamzágátlóért(mindig mondták,ha lesz valaki komoly szóljak,megyünk gyógyserért,ez nálam a világ legtermészetesebb dolga volt),bár a barátom ragaszkodott hozzá,hogy ő fizesse,mivel már dolgozott.Házasság ugyan nem lett a dologból,de 6 évig voltunk együtt,ebből 4 évig együtt is laktunk.
2012. dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
27%

Itt nem a prűdségről van szó, Kérdező.

Hanem arról, hogy elég rákattintanod a "Szerelem/Szex kategóriára, és biztos, hogy az első 5 percben kiszúrja a szemed egy "Lehetek-e terhes" típusú kérdés. Csupa felelőtlen, buta 15-18 éves ír ide: mert ők megszakítással védekeztek; mert kiderült, hogy a pasija csak szexelni akart vele, mit tegyen; mert anyukája nem engedi, hogy 15 évesen a barátnőjénél aludjon hétfőtől-péntekig; mert ő most egy 37 éves férfival jár össze, akkor ugye ez már szerelem; mert hogy szedjen el valakitől valakit... ésatöbbi, csupa olyan kérdés, ami arról ad tanúbizonyságot, hogy mennyire felelőtlenek és buták a mai 15-18 évesek.


Nehogy már még a szülő legyen prűd, mert normális embert akar nevelni a gyerekből..

2012. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 éves vagyok engem nem tiltanak a barátomtól. Anyukám kifejezetten aranyos srácnak tarja barátomat,apának nincs róla véleménye ahogy ő fogalmazott "nekem mindegy ki tetszik neked, az a fontos te boldog légy". De nem mindig volt ez így...előző barátommal fél évig voltam együtt,3 hónap könyörgés után értem el hogy hazahozhassam. Aztán egyik napról a másikra kidobott és rá egy hétre már randiztam a mostani barátommal. Nem volt választásom elmondtam hogy kivel megyek és hova...meglepődtek de nem tudtak mit tenni. Egy hónap után hazahoztam őt,arra hivatkozva hogy hideg van és nem ülhetünk állandóan parkban meg kávézóban.

Szobában vagyunk ketten zárt ajtó mellet,mégse k.úrtunk még egyszer se. Nem értem miért kell rögtön a legrosszabbra gondolni.

Én örülök hogy jó fej szüleim vannak,anyának szinte mindent elmondok,egyszer se hazudtam neki. (Na jó a péntek esti elfogyasztott alkohol mennyiségéről igen,de arra mindig ügyeltem hogy mire hazaérjek kijózanodjak nagyjából )

Vannak kivételek azért.

2012. dec. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
75%
Ezek a szülők nagyon okosnak, felelősségteljesnek tartják magukat, de látszik, hogy közük sincs a gyerekek világához. Tiltásra lázadás a válasz, az együttműködés lenne a cél. Legfontosabb kérdés a védekezés, meg kell értetni velük, hogy mekkora felelősséggel jár egy gyerek stb. esetleg elkísérni nőgyógyászhoz a lányunkat ha barátja van, és mondjuk 15 éves. Ne legyünk álszentek, pontosan az ilyenek tiltásoknak szokott a vége lenni nemkívánt terhesség, rossz társaság és hasonlók. Akik arra hivatkoznak, hogy a csalódástól akarják megóvni a kamaszokat, azokat nem tudom megérteni. Ha üvegbura alatt tartjuk a gyereket, felnőttként fog sokkal nagyobbat koppanni. Igenis jót tesz a másik nemmel való ismerkedés, jó és rossz tapasztalatokat is lehet szerezni, hogy a későbbi komoly párválasztásnál már okosabb legyen. Csak azt kell megértetni velük, hogy az első szerelemet ne vegyék túl komolyan :)
2013. febr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen igazad van, kedves Kérdező.


Igenis rá kell venni a szülőket arra, hogy a tiltás helyett inkább támogassák a gyerekeiket. Ha egy 16 éves lány egy 26 éves férfibe szerelmes például akkor oké, legyen meg a rövid póráz. Ám a szexualitást akkor is meg kell tanítani neki, hagyni kell őket, ha szeretik egymást. És ha a hapi kihasználja, jó alaposan ki kell nyírni, hogy megbántotta a lányt.


Pszichológusok, szakemberek egyöntetűen mondják, hogy a fejlődés velejárója, hogy 16 évesen már beindulnak a hormonok. Mondhatják, hogy nem érettek egy kapcsolatra, de ha a szülő alaposan helyrerak mindent és nem fojt el, akkor egészséges személyisége lesz. Egy szexualitás nem jelent fertőző qrvaságot.


És ha a szülők is ilyen kapcsolatban voltak, akkor a gyerekeknek főleg nem tilthatják meg.

2015. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Nalunk 5 geyrek van ebbol negy lany.

Vannak szabalyok pl meg ma mindenki hazamegy

ASokan vagyunk kell a szabaly

ket nagylany mar onnaloan el sajat haztartasuk van de soha a kamaszevek alatt nem hobolgott egyik sem hogy nem elhet otthon nemi eletet.Hogyan is kepzeltek volna hiszen kozos szobaja volt 2-2 lanynak.

A 2 kamasz aki meg otthon lakik erti ismeri a szabalyt es nincs gond ezzel.

Egy kamasz a szulei lakasaban el a csalad szabalyai szerint es tiszteljen meg azzal hogy diszkreten el nemi eletet amig nem onnalo.

a lanyok fog gatlasat atbeszeltem veluk de nemi eletukrol nem akarok tudni foleg szem vagy fultanuja lenni

2015. dec. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!