Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet csinálni valamit egy...

Lehet csinálni valamit egy ilyen szomszéddal? Valami tipp? Feljelenteni becsületsértésért, hogy megijedjen?

Figyelt kérdés

Van egy nem normális nő a házban ahol élünk. Mindenkinek kavar, és már nehezen viseljük, hiába próbálunk nem foglalkozni vele. Most például kitalálta hogy a párom eltörte a fiam kezét. Mert látta hogy vitatkozunk - tényleg csak vitatkoztunk - a liftnél, csak mostoha apa, másnap a fiamat begipszelt kézzel látta. Összerakta a képet. És mindenkinek mondogatja, bár senki nem hisz neki :) Egy másik nénit azzal vádolt, hogy megölte a férjét, mert sokáig nem lehetett kint látni, betegen feküdt. A felső szomszédjai már lábujjhegyen járkálnak, mert felmegy, csenget a legkisebb neszre. Senki nem hallgatja már meg, de csak mondja. Liftnél állva elkap, és mondja. Nem baj hogy előző nap téged becsmérelt, most neked mondja a másikat.

Nem hiszem, hogy klinikai eset, bezáratni nem lehet :)

De nem lehet feljelenti ezekért? Hátha megijedne. Bár nem tudom.. Valami tipp esetleg?



2012. dec. 7. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint mindenkit megvádol és senki se veszi komolyan, akkor meg minek ennek ekkora feneket keríteni? Hadd csinálja csak, szava hihetetlen, tudják róla!
2012. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogjon össze az egész ház. Senki ne álljon vele szóba, de semmire. Vagy ha a liftnél elkezd dumálni, mondd, hogy asszonyom, nem érdekelnek a rosszmájú megjegyzései, törődjön a maga dolgával. Ha mindenki betartja, nem lesz kinek dumálnia...
2012. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Unatkozik, ennyi.

Ha mindenki lesz.rja, amit mond, akkor mit foglalkoztok vele?!

Senki se néz titeket gyerekbántalmazónak. Gondolom ti se nézitek a 90 éves öreg nénit baltás gyilkosnak, mert a férje hónapokig betegen feküdt az ágyukba.

Ne álljatok le beszélgetni és erős hanggal küldjétek el. Értessétek meg vele, hogy nem vagytok rá vevők.


Feljelentheted, de nem sok értelme lenne. Foglalkoznának vele, de évekig tologatják majd az aktát a rendőrségen.

2012. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán ne foglalkozz vele. Ne hagyd magad megállítani, ne nézz rá, ne szólj hozzá még akkor sem, ha ott van melletted. Ha eléd áll kerüld ki. Nézd levegőnek, a szó szoros értelmében. Majdcsak leszáll rólad.
2012. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet...sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni. Én úgy oldottam meg,hogy amikor egy hasonló nénike volt a szomszéd, hogy nem is figyeltem rá. Elkezdte mondani, mondtam neki ,hogy sietek és mentem tovább. Nem álltam le vele beszélgetni.

Meg lehet kérni szépen ,hogy ne beszéljen rólatok ilyen marhaságokat,de nem fog szerintem sokat érni, mert még azt is ki fogja forgatni.

2012. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elsősorban nem kellene vele foglalkozni, van hogy röhögünk rajta, de mikor olyan pillanatban kap el/hallok valamit, hát nem tudom úgy felfogni, hogy beszéljen, nem érdekel. Mert nagyon idegesítő egy idő után.
2012. dec. 7. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenki csoportosan levegőnek nézi, egy idő után talán majd észreveszi magát.
2012. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nevesd ki:) Vagy csinálj valami megdöbbentőt, mint a reklámban, hogy befogod a füled és mondogatod, hogy pamapampampampam.... Erre tuti nem tud majd mit reagálni és békén hagy, nyugodtan könyveljen el hülyének, úgyse hisz neki senki:)
2012. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelemre vágyik, mert egyedül van. Amíg megkapja, addig csinálja, mint a gyerekek. A szemébe mondanám meg, hogy állítsa le magát sürgősen, majd onnantól kezdve rá sem néznék. Ha jön, nem várom meg az ajtónál, ha ő van a liftben, rácsukom az ajtót és megyek gyalog lépcsőn. Megszűnne létezni számomra. Mással sem beszélnék róla, ha valaki mégis rákezd, megmondanám, hogy "ne haragudj, de hülyeségekkel nem foglalkozom". És kész. Nálunk is volt a régi lépcsőházunkban egy ilyen banya, már ajtót sem nyitottunk neki. Ha véletlenül mégis, megláttuk, és csuktuk is be. Aki ilyen rosszindulattal áll a családhoz, azon átnézünk. Ennyi. Aki meg hisz neki, csak beáll a láthatatlanok sorába. Mást nem tehetsz.
2012. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!