Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti folytatnátok ezt a kapcsola...

Ti folytatnátok ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

5 hónapja vagyok együtt egy férfival, szerelmes vagyok belé. Eddig minden klappolt, de most elmondta hogy van egy 3 éves lánya akit sosem látott, mert ő nem akarta és az anya az ő kérése ellenére tartotta meg.


Engem ez nagyon megijeszt és komolyan gondolkozom, hogy van-e így jövőnk. Most sem akar gyereket, szóval félek ha mégis teherbe esnék engem is otthagyna-e; nem beszélve a gyerekről.


2012. dec. 7. 15:46
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Igen, szeretném én is ezt hinni. Csak könnyű elkönyvelni hogy a nő a szemét/hazug/biztos félrequrt/nem volt hajlandó megbeszélni stb. De attól hogy szerelmes vagyok és ezt szeretném hinni még nem biztos, hogy így is van :-(


Az meg, hogy kiveszi időben... hát, 19 éves volt, előtte csak 1 kapcsolata volt, szóval nem volt olyan rutinos.

2012. dec. 7. 16:53
 12/31 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem beszélitek meg?


Na meg 19 évesen ki a fene akar gyereket?

Teljesen érthető volt a viselkedése. Ez nem azt jelenti, hogy később rossz apa, vagy férj válna belőle.

2012. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Kérdeztem, de nem válaszol :-(


De ha nem akar gyereket, miért nem védekezik?? Az, hogy felesleges mert majd a nő elveteti... hát, nekem ez kicsit furcsa hozzáállás.

2012. dec. 7. 16:56
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

Akik a megszakítás mellett kampányolnak:


A megszakítással védekezők 35-40%-ánál a nő terhes lesz egy éven belül (Pearl-index). Ez valódi statisztika. tudom, itt mindenki 10-20 éve használja, és sosem lett terhes, blabla, de szálljunk már le a földre. Természetesen ilyenkor sok múlik a nő szervezetén is - ha valaki már többször vetélt, akkor minimális az esély ilyen módon a terhességre. Valamint ha hőmérőzéssel és naptármódszerrel együtt alkalmazzák, akkor aránylag biztonságos (80% körül), de még így is messze kockázatosabb, mint az óvszer vagy a tabletta.


Kérdező: ilyen esetben igen, elhagynám. Nem azért, mert nem vállalta az apaságot, hanem azért, mert felnőtt fejjel nincs elég felelősségteljes ahhoz, hogy normálisan védekezzen, valamint azért, mert képtelen volt a párjával megbeszélni, hogy mi lesz, ha mégis besikerül (ha ilyen alacsony hatásfokú védekezést alkalmazunk, szerintem ez egy alapvető kérdés), hanem biztosra vette, hogy majd az ő akarata érvényesül.

2012. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
32%

Mert 19 éves.

És védekezett, csak nem jött be.


Ott cseszte el,hogy nem kérdezte meg a nőt, hogy mi lenne, ha terhes lenne.

Ha tudta volna, hogy apa lesz, nefélj 3 óvszert magára tuszkol.

Na meg az asszonyka miért nem védekezett? Neki is volt lehetősége.

2012. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
57%

Én nem mellette kampányolok, csak elmondtam a tényeket.


Akkor ha te láthatóan ennyire jól értesz ehhez elmondod nekem mi számít megszakításos közösülésből létrejövő terhességnek??

Mert elárulom neked, hogy az is, amikor nem vesztik ki időben.

Sőt, akik egyáltalán nem védekeznek hanem bíznak a szerencsében azok is azt mondják, hogy így védekeztek.

2012. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Én elgondolkoznék a továbbiakban.Nem azért de én már hallottam olyat nem egyszer,hogy megszakítással lett terhes a nő.Ezért a nő a hibás...nem mindketten hibásak meg a kommunikáció hiánya,én ezt hiszem ő meg azt.

Sokan jönnek azzal,hogy ő elvetette volna mert csak pár hónapos kapcsolat volt.Igen lehet ez lett volna az ésszerű de nem hiszem,hogy mi kívülállók tudtunk volna-e akkor így dönteni.Ebbe benne kell lenni!

Azt,hogy veled hogy viselkedne egy ilyen helyzetben nem tudhatjuk....ja de ha most sem védekeztek és véletlen összejön akkor a szitu ugyanaz!Gondolom te sem akarnád elvetetni.

Nekem csak az a furcsa,hogy eddig mért nem mondta el???

2012. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj, a statisztikába nyilván nem azok az esetek kerülnek bele, amikor a pasi barom és idő előtt elsül. Szerintem a szexológusok tisztában vannak vele, mi számít megszakításos védekezésből keletkező terhességnek, de ha nem hiszed el nekik, akkor légyszi világosítsd fel őket. A Pearl-index pedig jelenleg a világ legmegbízhatóbb és leghitelesebb statisztikája védelem szempontjából, így én inkább annak hiszek, mint neked, ha nem baj.


"Na meg az asszonyka miért nem védekezett? Neki is volt lehetősége."


A nő nyilván akarta a gyereket, ha megtartotta :D

2012. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
81%

Wtf ezt most komolyan gondoltad???


Szerinted amikor a nem kívánt terhességeket listázzák, akkor a legpontosabb körülményekre rámennek???


Ha én azt mondom így lettem terhes, akkor soha senki nem vonja kétségbe.

Ráadásul honnan tudná bárki? Senki nem állt ott jó esetben mellettük és regisztrálta az eseményeket.

2012. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
64%

Mert szerinted a hivatalos statisztikák hogy készülnek?:D Úgy, hogy valótlan adatokat vesznek bele?

Elárulom, nem.

2012. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!