Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha férjetek olasz nemzetiségű...

Ha férjetek olasz nemzetiségű volna, akkor ti ragaszkodnátok ahhoz, hogy a közös gyereketek univerzális nevet kapjon, vagy inkább választanátok egy szép olasz nevet a gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 18:53
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
èn ezèrt vàlasztottam olyan nevet smi jo itt is,ès ott is./èrtsd:olaszorszàg-magyarorszàg/mindenkèpp olysn nevet akartsm ami hasznàlhato.
2012. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik egy rakás név, amit csak ilyen elcseszett formában lehet magyarul adni, pl. Dzsindzser, most nem azt mondom, hogy Gingernek hívnám a gyereket, de egy rakás olyan nemzetközi név is szóba jöhetne, ami amúgy egy tök normális név, az egész világon képesek normálisan használni, bárki, aki 80 év alatti ki tudja mondani, de azért az MTA viccet csinált belőle nálunk.


De jó lenne!

2012. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Utolsònak: Ha valaki nem univerzålisan nevezi el a gyerekét,az årulkodik az IQ-ròl? XD

Értem a vålaszod,de ez a része egy kicsit szemet szùrt.

2012. dec. 10. 20:51
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Húgomnak francia férje van, Magyarországon élnek. A gyerek francia vezetéknevű, mellé a Dávid nevet választották. Ez a név franciául is ugyanígy van, csak ékezet nélkül, és hasonlóan is ejtik. Szerintem ez egy normális megoldás, én is így csinálnám.
2012. dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Én is értelmes megoldåsnak tartom,de miért szòljåk le az emberek azokat,akik Szerbiåban,szerb férfinak szülnek és szerb nevet adnak a gyereknek?

Nem birom belinkelni a délelötti kérdésem,de amiatt tettem fel ezt is.

2012. dec. 10. 21:04
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Arrol a delelotti kerdesrol (is): egyszeruen nem tudom megerteni, hogy miert kell az esetek 95%-aban a magyar anyanak vagy apanak asszimilalodni es a kulfoldi hazastarshoz alkalmazkodni??? Szamomra az, hogy vegyes hazassagban csaknem mindig a masik nemzetisegu szulo anyanyelven beiratni a gyereket az ovodaba/iskolaba, egyszeruen nem normalis es egyenlo az identitas feladasaval. Persze ez az en velemenyem, igyekszem senkinek nem mondani, nem erzekeltetni, hogy nem helyeslem, amit tesznek. Nem csak a mas nyelvu szulo a szulo, hanem a magyar is ugyanugy, hat a gyerek se legyen csak a masik nyelven megnevezheto normalisan...
2012. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nevet adnék neki, ami kapcsolódik a hozzánk, a szüleihez!
2012. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
59%
Nekem Édesapám olasz s pont ezért az Angéla nevet kaptam.
2012. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
36%

Bár nem olasz, de külföldi a férjem, itt élünk az ő országában. Korábban magyar keresztnevet akartam adni a gyerekemnek, hogy a nevében benne legyen mindkét nemzetisége, de aztán meggondoltam magam, és egy itteni nevet választottam.

Egyszerű az oka: ha a keresztneve magyar, a vezetékneve pedig külföldi, akkor mindkét országban meg kell magyarázni a nevét. Így viszont legalább itt nem kérdezik meg, hogy miért furcsa a neve. Nem kell magyarázkodnia, hogy ez magyar név, mert az anyám magyar...stb.

Mo.-n, meg tök mindegy, hogy az egész neve külföldi, vagy csak a vezetékneve - így is, úgy is rákérdeznek.


Szerintem kitolás a gyerekkel, ha vegyes nevet kapnak.

2012. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Ha nekem nagyon tetszene egy magyar név,akkor azt adnåm a gyereknek,de nekem a Vojislav tetszik.Ez nem identitås feladåsa.
2012. dec. 10. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!