Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondanád anyósodnak hogy...

Megmondanád anyósodnak hogy felejtse el az idős otthont mert vagy ő költözik majd hozzánk vagy mi hozzá?

Figyelt kérdés

Anyósom mióta ismerem azt mondja ha apósommal történne valami akkor ő menne az idősek otthonába.Mi a férjemmel már megbeszéltük ha úgy alakul hogy apósom megy el előbb akkor ki költöztessük hozzánk vagy esetleg mi költözünk be a városba hozzá(egyedül nem maradhat).

Hagyjuk ebben a hitben élni vagy világositsuk fel hogy mi fog történni ha ez a helyzet áll fenn.Nem tudom eldönteni melyik a jobb.Ha úgy alakul rögtön cselekedni kell.


2012. dec. 11. 14:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek olyan otthont, amihez elég a lakása vagy a nyugdíja. Ha helyi lakos, akkor lehet az önkormányzat is ad támogatást rá. Az elején még tényleg nem nehéz, amikor csak főzni kell rá, meg néha beszélgetni vele, de aztán fokozatosan egyre rosszabb és hirtelen csak azt veszed észre, h 24 órás felügyeletre van szüksége. Akkor pedig ott állsz majd a lehetőséggel hogy otthonba adod vagy felmondasz a munkahelyeden.... Amúgy ha intellektuálisan jó kondícióban van, akkor is jobb neki az otthon, mert nálatok egész nap mást se csinálna, csak titeket várna haza, és amikor ti hazaérve pihennétek, akkor még vele kell foglalkozni, beszélgetni stb... Ehelyett az otthonban egész nap elbeszélgethet a hasonló érdeklődésű barátnőivel, szerveznek neki programokat, foglalkozásokat, ami agyilag is fitten tartja, nem a tévét fogja nézni egész nap. Ráadásul ne úgy képzeld el, hogy beadjátok és nem látjátok többet, hanem haza lehet hozni látogatóba hétvégéken, ünnepnapokon stb... Az otthonnál a lényeg, hogy nagyon válogassátok meg, hova adjátok be és folyamatosan figyeljetek arra, h minden rendben van-e, tartsatok fenn jó kapcsolatot az ápolókkal stb...
2012. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%

Kövezzetek meg, még talán a saját anyámnál, nagyanyámnál kötelességemnek érezném, szívesebben csinálnám, mert ők neveltek fel babszemnyi korom óta, emlékszem, ahogy mosták a seggem, ahogy vitték ki a hányásom stb. De anyósom, tetszik nem tetszik, egy idegen, mert lehet, hogy felnevelte a férjemet, de én értem gyakorlatilag semmit se tett. Azért nem várhatja el senki TŐLEM, akár évtizedekig alárendeljem a saját életemet a gondozásának. Mert, ha hozzánk kerülne, akkor az hétszentség, hogy én csinálnék mindent, nem a fia. És nem fog idekerülni.


Én látom mivel jár egy ilyen, van aki 20 éve gondozza egyik szülőjét a családban, én ezt egy anyósért nem vállalom be.

2012. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék, hogy ilyen gondolkodású az anyósom!!!

Az sem megoldás, hogy házát/lakását stb. eladjátok, és abból veszitek meg neki az otthonban a helyet?

2012. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
En erre csak anyit tudok mondani hogy nagyon jol gondold at a dolgot es inkabb talaljatok olyan megoldast hogy kulon legyen az anyos mert nem is gondolnad hogy mennyi problema adodik, a nagyszuleimkoltoztek a szuleimhet lassan mar 3 eve azt hinne az ember hogy ennyi ido utan megszokjak az egyutletet es elviselhetobb de nem ahogy telik az ido annal kevesebb a turelem. En az anyosek cegenel dolgozom napi 8 orat toltok veluk es hidde el hogy nagyon nehez igy is pedig mi nem lakunk egyutt ..... Jol gondold mg a dolgokat mert sok esetben emiatt hidegulnek el egymastol a parok .
2012. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.Átgondolom a dolgokat.
2012. dec. 12. 14:26
 16/22 anonim ***** válasza:

Istenem, végre egy normális, jófej anyós!!!

Miért nem dönthet ő a sorsáról???

2012. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Utólsó,leirtam hogy mi a probléma.Nem egészen úgy mennek a dolgok ahogy ő képzeli.
2012. dec. 14. 09:13
 18/22 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
46%
Te hogy képzeled, hogy te fogsz dönteni az ő házáról? Amíg cselekvőképes vagyok, nehogy már az költözzön ide hozzám, akit én nem akarok. Jó, hogy a házat nem adnád el a feje fölül, úgy írsz róla, mint a hülye gyerekről. Azért, mert valaki idős, feledékeny és esetlen, még nem hülye. hagyd békén, éld a saját életedet, segíts neki, ha akarsz, de ne akard már még éltében kiforgatni a házából..
2015. aug. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Utolsó nem feledékeny csak szimplán mozgáskorlátozott,önmagát nem tudja ellátni.Nem adnám el a házát,ilyet nem irtam sehol.Pusztán ha netalán ugy alakulna akkor megoldást kellene találni arra hogy hogyan oldjuk meg az ellátását.Nem irtam róla tiszteletlenül,az viszont tény hogy foggalma sincs arról mennyibe kerülne egy idősek otthonába való ellátás,én is csak onnan tudom mert egyik ismerősünk bekerült,viszont neki nagyon erős nyugdijja volt igy megtehette.Akkor lennék szemtelen ha egyáltalán nem érdekelne mi lesz vele,érdekel,de amit ő elképzelt az megvalósithatatlan,sőt egyre rosszabb a helyzet(a hát körül is gondok vannak már).
2015. aug. 14. 23:19
 20/22 A kérdező kommentje:

hát helyet ház.

(amugy van saját házam külön élünk tőlük,nincs szükségem a házára,vagyonára)

2015. aug. 14. 23:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!