Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Idáig dolgoztam, összespóroltam kb. 4 millió forintot. Most ott állok, hogy nem tudom hogyan tovább... a munkahelyem pár hónapon belül megszűnik.


Íme az alternatíváim:


1. Szeptemberben elkezdem az egyetemet (idén felvettek államilag támogatottra, de kivettem a 2 passzív félévemet, hogy dolgozhasak tovább). 3 évig tart az alapképzés. Tehát elkezdem a sulit és közben felélem az összegyüjtött pénzt (a szüleim nem támogatnak).


2. Beiratkozom egy német szuperintenzív nyelvtanfolyamra és amint vége, megyek külföldre "szerencsét próbálni". (Angolul már tudok.) Itt Mo-on nincsen senkim /barát, barátnő, szerető család/ senkim aki miatt itt jól érezném magam.


3. Keresek egy másik munkahelyet, folytatom a spórolást amíg csak lehet, és veszek egy lakást és/vagy csinálok egy vállalkozást magamnak idehaza.


Te mit választanál a helyemben?


21/L


2012. dec. 11. 21:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem menne el 4 millió forint egy év alatt, bár attól függ, hogy melyik országban. Én külföldön csináltam a mesterképzést, és olyan 1,5-1,8 millióra jött ki az egész év tandíjjal együtt. Ez olyan 450-500 eurot jelentett havonta lakhatásra, ételre, jegyzetekre meg a legszükségesebb dolgokra. Nem mondom, hogy ebből a pénzből nagy lábon éltünk, de nem szenvedtünk hiányt semmiben, sőt még kétszer nyaralni is voltunk közben külföldön és haza is jöttünk vagy 3-szor. De azért eléggé igyekeztünk spórolni. Egy rövid ideig nyáron diákmunkát is csináltam, ami havi 1000 euro nettót fizetett napi 5 óra munkáért. Szóval egy ilyennél, ha csak heti 2-3 napot is vállalsz, már kb 100%-ban fedezi is a kiadásaidat. Szóval szerintem ne vesd el teljesen a külföldi egyetem gondolatát.
2012. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én biztosan kimennék külföldre, ahogyan írtan, nincs veszítenivalód.
2012. dec. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Én a helyedben elkezdeném az egyetemet Magyarországon,(ha már úgy is felvettek)De nem élném fel a 4 milliót,hanem befektetném,vagy valami kevésbé kockázatos vállalkozást csinálnék.
2012. dec. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

11-es:


450-500 euró lakhatásra, ételre és minden egyébre havonta? Ez még itt Mo-on is kevés lenne.. hol éltél? Anglia? Dánia?


13-as:


Milyen vállalkozásra gondoltál?

2012. dec. 12. 08:26
 15/17 anonim ***** válasza:

Tenyleg nem tudom, hogy hol eleg 450-500 euro lakhatasra es eletre, de szoljatok mert oda költözök :)

Kedves kerdezö,nyugatabb - delebb fele nem gondolkodtal? Nagyon sok orszagban nem kell szakmai tapasztalat vagy papir a szakmarol, pl.: vendeglatashoz, bolti munkahoz, irodai munkakhoz, stb. Es tavasszal, nyaron nagyon könnyen lehet talalni munkat üdülö területeken, ahol ha jol dolgozol akkor maradhatsz teli szezonra is, es mellette tanulhatsz is külföldi egyetemen, a levelezö nem annyira draga es egy normalis fizetesböl siman ki tudod fizetni azt is. Esetleg ez is egy alternativa.

2012. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki külföldön csinálta a mester képzést. Mint említettem nem szórtuk a pénzt, tipikus spórolós diákéletet éltünk.Az élelmiszerek egyébként ugyanolyan árban vannak vagy akár olcsóbbak mint Magyarországon, és egy kicsi 30 m2-es lakásban laktunk együtt a barátommal.Az, hogy ketten voltunk lényegesen lecsökkentette a költségeket, mert a lakhatás kb 270 euro per főre jött ki havonta. Ez olcsóbb volt mint egy kis lepukkant kollégiumi szoba, és nekünk egy szép kis nappalis, hálós lakáskánk volt. A könyveken, jegyzeteken is sokat spóroltunk, mert nem vettük meg a könyvet, mindig fénymásoltunk, azt is csak egy példányban és megosztottuk. Minden nap főztünk, nem étterembe jártunk enni szinte minden este mint a többi diák. Ruhát nem igen vettünk abban az évben, amit kicsit sajnáltam.

De mindez 100%-osan megérte, mert ahogy lediplomáztam pár hétre rá kaptam is munkát a szakmámban, úgyhogy nem hiába volt ez az egy év. Azóta nyilván megengedhetem magamnak, hogy többet költsek, mint diákként, de még a nagy, felszerelt lakásra meg az évi többszöri nyaralásra sem kell annyival többet szánnom. Szóval nem annyira drága az élet külföldön, mint ahogyan sokan beállítják, csak meg kell találni a jó ajánlatokat, az olcsóbb lakásokat, boltokat, akciókat.

2012. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem elég fontos tényező az, hogy milyen szakra is iratkoztál be, ezt megírnád? Vagy ha nem akarod konkrétan, akkor csak azt, hogy milyen képzési területre?
2012. dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!