Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltöznétek így a párotok...

Összeköltöznétek így a párotokkal?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, van egy 5 éves lányom. 3 éve váltunk el a férjemmel, azóta ismertem meg a mostani párommal akivel szóba került az összeköltözés.


Ő azt szeretné, hogy külön kassza legyen: rezsit és kaját felezzük, a maradék fizetését mindenki magára, illetve esetemben magamra és a lányomra költöm.


Úgy érzem, nem bízik bennem.


Ti mit gondoltok, mit tennétek?


2012. dec. 12. 15:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
72%

A párom amikor összejött az ex feleségével, annak már volt két gyereke. Ők közös kasszán voltak.

Mikor összejöttem a párommal, mi is rögtön közösködtünk. Mai napig így van. Ő közben még gyerektartást is fizetett a volt feleségének, mert idő közben közös gyerekük is lett.

Volt hogy neki jött be kevesebb, volt h nekem. Sosem volt belőle vagdalkózás. Hogy ki mit fizetett. Sőt! Minden hónapban a kezembe adja a fizuját. Én osztom be még a gyerekre is.

Igaz, h jelenleg munkanélküli vagyok. De amikor volt munkám és jól kerestem. Akkor sem tudtam volna elképzelni ezt az enyém-tiéd garasoskodást.

Hosszú távon szerintem nem kivitelezhető.

Ha lesz közös gyereketek esetleg akkor mi lesz? Terhesség alatt miből fizeted mindennek a felét? Ad neked kölcsön? A közösnek ha vesz mondjuk egy cipőt, akkor elkéri tőled a fele pénzt, a tiédnek meg vedd meg te?

Ne haragudj, de gyerekes gondolkodása van a kedves párodnak. Egy 5 éves gyereket megkapni, nem olyan mint egy 18 évest. Hogy van apja, vegyen neki az.

Én nem költöznék össze vele.

2012. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
37%

Összeköltöznék. Ha nem lenne gyereked, senkiben fel se merülne, hogy ez olyan nagy gond, sokan élnek külön kasszán. És valahol azt is meg tudom érteni, ha ő nem akarja eltartani a te lányod.

Végül is nem veszítesz vele, aztán ha úgy alakul, idővel közössé válhat a külön kassza.

2012. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%

"Így biztosan nem.

Kaja-rezsi felesben.És akkor nézi hogy a gyerek csak a 150Ft-os pudingot eszi meg,pedig jó a 60-as is?"


Barátnőméknél halál komolyan ez van, a pasi múltkor a kassza előtt elkezdte kiszámolni, hogy a joghurtok mennyibe kerülnek és szóvá tette, hogy amit a csaj tett oda, az többe kerül és ő most ezért vissza megy és hoz magának még többet az olcsóbb fajtából, mert mi az, hogy a közösből a csajnak több megy joghurtra?

2012. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy én a külön kasszát baromságnak tartom, mert az a legmesszemenőbb kihasználása a másiknak, a mai eltérő fizetési viszonyok között.

Már említett barátnőméknél a pasas 200 körül keres, a csaj 90 körül, a számlákra és kajára szánt pénz felezik, DE a pasi sokkal többet eszik ugyebár, a munkahelyére is a csaj által főzött előző napi kaja maradékát viszi be ebédre, a csaj meg a saját külön kasszájából veheti magának a munkahelyen a kaját, és a csajnak marad 40-45 ezre havonta a telefonszámlájára, kocsira, benzinre, hétköznapi munkahelyi kajára egyéb személyi kiadásokra, a pasasnak ugyanerre 150-155 ezre és akkor a kasszánál 20-30 forintos joghurt különbségeken problémázik, meg véletlen ha vesz egy női tusfürdőt, akkor azt a 300 forintot is számon kéri a csajon, hogy fizesse ki.

És nem ő az egyetlen, én egyszerűen elszörnyedek, hogy emberek így képesek élni, egy elvileg párkapcsolatban. Hát én egy utálatos kényszer-lakótárssal lennék így kb.

2012. dec. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
36%

És a lányodra jutó költségeket nem feleznétek? Rá nagy részben csak te költenél? o.O

Szerintem egy összeköltözésnél össze kellene tennetek amitek van, és abból gazdálkodni. Elbeszélgetnék vele a helyedben, hogy mért is akarja így, és hogy te hogy érzel ezzel a témával kapcsolatban, utána döntenék a válaszoktól függően.

2012. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%

Nem biztos, hogy ez a külön kassza téma ellened és a lányod ellen irányul, sok ember van, aki ezt így tartja jónak (nem foglaltam állást egyik mellett sem, szóval kérném a potenciális piroskézcsapkodókat, hogy tegyék magukat takarékra, mert rém unalmas már, hogy a véleményt sem lehet leírni "szankció" nélkül...)


Más kérdés továbbá a bizalom és az, hogy nem akarja a te gyerekedet ő nevelni. Szerintem a kettőnek nincs köze egymáshoz, ez nem bizalmi kérdés, hanem arról van szó, hogy ő elsősorban veled akar párkapcsolatban lenni, csakhogy arról mindketten megfeledkeztek, hogy van egy lányod. Elsősorban neki kellene eldönteni, hogy teljes mértékben elfogad-e téged a lányoddal és a vele járó költségekkel együtt, vagy akkor sehogysem.

Kérd meg, hogy őszintén válaszolja meg a külön kassza miértjét, és ha valójában a lányoddal van problémája, akkor kalap-kabát. Nem szemét ő attól, hogy neki egy ilyenfajta kötelezettség nemgyerebe, csak akkor nem kellett volna kapcsolatba kezdenie veled.

2012. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
25%

Mellesleg én magam mondanám azt a páromnak, hogy a lányom ellátását ÉN biztosítom, azaz nem csinálok "apát" abból, aki nem az. Legalábbis nekem úgy etikus. Aztán, hogy a férfi mit lép erre, az az ő döntése.

Ha már elfogad engem a lányommal együtt, tűri a gyerekzsivalyt és kapott mellém egy "pótkereket", akkor nem tetézem azzal a kötelezettségeit, hogy igényt tartok a pénzére is - mármint arra a részére, ami a lányom nevelésével jár együtt.

Persze, feltételezhetjük, hogy nagyfiú már, azért van velem, mert elfogad gyerekkel is, de ezzel nem élnék vissza. Senkinek nem kötelessége más gyerekét anyagilag támogatni, de akkor a kapcsolat jövőjéről szót kell ejteni, mert az, hogy szeret téged, még önmagában nem elég, különösen, ha hárman vagytok egy kapcsolatban.

2012. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs baj a külön pénzzel, de az egyik hozzászólás szemet szúrt. "Ha majd lesz közös gyereketek és vesztek neki cipőt, az árának felét majd elkérni Tőled, a másik gyereknek pedig vegyél csak Te?" Erről kéne beszélned a pároddal, hogy ez csak most van így vagy örökké így lesz mert, ha igen, abban az esetben én nem folytatnám vele a kapcsolatot.
2012. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
13%
Azért érdekesek a nők.. "én nem akarom kihasználni, de ha nem költi rám számolatlanul a pénzét, akkor össze sem költöznék vele"
2012. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
36%

mióta vagytok együtt?


Akkor csak azért költöznétek össze, hogy spóroljatok a rezsin, albérleten?


ha erről van szó, akkor oké, neked is jó, ha spórolsz

de mi van,ha az ő igénye kajába nagyobb

vagy ő mindennap húst eszik, te meg nem


de ha szerelemből, akkor én elfelejteném


milyen család az ilyen ahol elszámolások vannak

2012. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!