Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltöznétek így a párotok...

Összeköltöznétek így a párotokkal?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, van egy 5 éves lányom. 3 éve váltunk el a férjemmel, azóta ismertem meg a mostani párommal akivel szóba került az összeköltözés.


Ő azt szeretné, hogy külön kassza legyen: rezsit és kaját felezzük, a maradék fizetését mindenki magára, illetve esetemben magamra és a lányomra költöm.


Úgy érzem, nem bízik bennem.


Ti mit gondoltok, mit tennétek?


2012. dec. 12. 15:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%
Nem költöznék vele össze a helyedben, nem bízik benned, és semmibe nem tekint titeket a lányoddal.A család nem arról szól, hogy lakótársak+valaki mosson főzzön rá.Én az utsó fillérig letettem a fizum mindig ha valakivel együtt éltem.Szóba sem került ilyen.
2012. dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is ez van a barátommal, de teljesen működőképes. Rövid időn belül rájöttünk, hogy mennyi pénz szükséges nekünk a rezsire és a kajára egy hónapban. Ezt az összeget felesben elutaljuk a közös számlánkra, ahonnan a szolgáltatók levonják a díjakat, mi pedig ezt használjuk és a társkártyáját élelmiszer, tisztítószer, stb. vásárlásakor. A maradt pénzünket arra költjük, amire szeretnénk. Általában félre is teszünk belőle, de van, hogy az egészet elköltjük. Pláne most karácsonykor, én már novemberben is ajándékvásárlási lázban voltam, hó végére mondhatni egy forintom sem maradt. Nyaraláskor sincs gond. Kiválasztjuk az úticélt, kiszámoljuk a költségeket, és felesben kifizetjük. Ha szervezett út, akkor az irodának, ha magunknak szervezzük, akkor úgy, hogy pl. én fizetem a szállást, ő az utazást és a kaját. Nekem ez a természetes. Tudjuk egymásról, hogy ki mennyit keres, de nem tartunk igényt a másik fizetésére, illetve csak arra a részére, ami a megélhetéshez szükséges. 23/N
2012. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!


Nekem van egy ilyen házaspár ismerősöm...a hűtőbn fele-fele arányban oszlanak el a dolgok, alul a férfi kajája, fent a nőé. Itt mondjuk a gyerekek közösek, de mindent felesben fizetnek, ha egyik megszorul, a másik kölcsönt ad neki, de kamatostól kell visszafizesse a másik...


Ugye röhejesen hangzik?


A Tiétek sem sokkal fényesebb helyzet. Már előttem is mondták, én a kapcsolat folytatásán is elgondolkodnék, nem csak az összeköltözésen. Az a férfi nem társ, nem pár...legalábbis számodra nem....

Ez nem bizalom kérdés azt hiszem, ez több annál is...


Mi 18 éves korunk óta közösködünk a párommal, hol egyikünknek, hol másikunknak nem volt egy vasa sem, de mindig ott volt a másik.

Már együtt lakunk azóta eltelt jó néhány év, de a pénzből vita sosem volt.

Ő valamikor a tízszeresét fogja keresni mint én, akkor majd én krumplis tésztát eszek, Ő meg húsokat, sajtos kajákat? Nyaralni én az udvarra megyek, Ő meg Tahitire?


Sajnálom, de ez a kapcsolat meghalt...vagy nem is élt?!


22-L

2012. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Én a közös kassza híve vagyok.

Nem nagy a különbség a keresetünk között, én 250et kapok és cafetériát, ő 280at.


Gondolhatja hogy nem a lányomat akarom eltartatni, hiszen most albérletben élünk és így is mindene megvan.


Azt persze nem várom el hogy ő fizesse az ovis költségeket, a ruhákat, játékokat stb de azért így felezni meg nézegetni a boltban hogy a betét az enyém, a borotvahab az övé, a kakaó meg a lányomé mert csak ő issza - hát ez elég furcsa.


Még nem mondtam neki semmit, de majd leülünk és megbeszéljük. Tényleg nem akarom azt sem hogy kihasználva érezze magát, de én meg nem akarom azt érezni hogy nem bízik bennem :-(

2012. dec. 12. 20:33
 25/29 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Nem diákok vagytok hanem már érett felnőttek, úgyhogy így ilyen hozzállással nem költöznék vele össze. Olyan érzésem van, mintha nem fogadná el annyira a kislányodat és ez később egy fedél alatt komoly vitaforrás lenne amúgy is.

2012. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
24 válaszodat reagálva: Ez így tényleg nem jó. Azt helyeslem, hogy te fizeted a játékot/ruhát/ovis költségeket. Eddig azt hittem ez a problémád :) Mond el neki, hogy ezeket te szeretnéd fizetni, de a napi bevásárlással tényleg gondok lehetnek. Ő tud vásárolni menni, odaadja a blokkot, te meg kifizeted a gyerek joghurtját. Nem értem hogyan gondolja. Lehet ő sem ezekre gondolt
2012. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
22%

16:54

Nálad van a pont!!!


Itt mindenki a pasi pénzét osztja be magának!!


Amúgy az anyucinak, még jön a gyerektartás is az előző pasasától!!

Milyen dolog lenne, ha az ex pénzéből, az új pasit is finanszírozná?!

2012. dec. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha tényleg komolyan gondolja hogy ennyire aprólékosan nézni melyik apróság kié,akkor most dobd ki.


Voltam ilyen pasival,melóból együtt mentünk haza,ő fél órával hamarabb végzett,addig bevásárolt.Otthon tételesen kiszámolta és elérakta hogy mik az enyéim,a felvágott és hasonlók felét irta fel és kérte el.(aztán bezabálta az egészet)Persze amikor én fizettem,ő nem adta ide nekem amit neki vettem, 2 hónapig birtam ezt,ez nem kapcsolat.


Párommal viszonylagos közös-külön kasszán vagyunk,lakbér+rezsi nagyobb összeg,azt kb fele összeget teszünk bele,kp-ban kell adni,sima boltban bármit veszünk közös,csak a többezren felülei ruhákat,kütyüket fizeti az akié (ruha,telefon,saját géphez valami)

Működik jópár éve.Majd ha összeházasodunk,csináltatunk egy közös bankszámlát 2 kártyával és kész,onnantól minden közös.


Elvált szülők gyerekeként nőttem fel,anya hamar talált párt.sosem volt kérdés náluk,hogy nekem kinek a fizujából vegyenek bármit,vagy amikor a már közös gyerek,öcsém megszületett,akkor rám ki költsön vagy öcsémre többet költsenek-e.

Bár anya olyan pasival szerintem szóba sem állt volna aki nem velem együtt fogadja el...

2012. dec. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek végül, kérdező?
2013. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!