Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha az apám a nyakunkr...

Normális ha az apám a nyakunkra hozná a zabigyerekét? Nem lenne fura? Nem szólna be mindenki?

Figyelt kérdés

Apámnak volt egy félrelépése született egy gyerek belőle 10 éves (a húgom is egyébként szép kis család) Anyámmal együtt maradtak, megbocsátott, bár vannak veszekedéseik nem tudom hogy emiatt e, biztos benne van a pakliba. Eddig csak pénzzel támogatta, nemrég érdeklődött a gyerek utána, lelkiismeret furdalása van gondolom. Anyám nem túl boldog de azt mondta legyen, látogassa de most ide akarja hozni karácsonykor. Anyukám nem túl felvillanyozott, húgom még nem érti igazán, én nem akarom. Szerintem fura lenne. Tudom, hogy a gyereke biológiailag, de csak véletlen lett. Szerintem jobb lenne külön.

Nem jól látom? Bolygassuk fel a mi életünket is? Mi van ha a szüleim elválnak emiatt végül?

15/F



2012. dec. 13. 21:50
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
28%
Te ne szólj bele, a szüleid megoldják, az édesanyád megbocsájtotta a kisbotlását az apádnak, szóval nehogy már ez a gyerek legyen a gonosz kistesó!!!
2012. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
79%
Hát... Szerintem ez nagyon gáz. Akkor is, ha a gyereke. Az anyját nem hozza? Szegény anyja magában lesz karácsonykor? Aztán anyád főzhet, meg mosogathat pluszban, mert apád nem tud megmaradni a gatyájában.
2012. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajon azzal a gyerekkel, de szeretni sem szeretem azért amiért közös biológiailag az apám.


Anyukámnak nem nagyon tetszik a dolog, de úgy van vele ahogy észreveszem, hogy a gyerek nem tehet semmiről. Ami igaz, de..


Nem lenne itt végig, csak egy napra.

2012. dec. 13. 21:55
 4/50 anonim ***** válasza:
89%

Kínos helyzet, tulajdonképpen ott lett elrontva az egész, hogy anyukád eltűrte, hogy a férje megcsalta... Ha vált volna, most semmi gond nem lenne.

De nem ez történt, szóval: nincs mit tenni, ő is a gyereke, joga van ahhoz, hogy az apjával karácsonyozzon. Esetleg feldobhatnátok, hogy ne Szentestére menjen hozzátok, hanem csak másnap/harmadnap, így az igazi karácsony a tiétek marad.

2012. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem irigylem anyukádat.


Én egyszerűen elválnék. Azt nem kérném, hogy ne törődjön a gyerekkel, mert szegény tényleg semmiről nem tehet. De nem élnék úgy mellette, hogy megcsal és utána a nővel életük végig összeköti őket valami/valaki.

Ünnepre meg odahozni... Épp csak egy neon tábla nincs a fején, hogy apus félrekúrt ám.

2012. dec. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Nem is a karácsonnyal van a gond, nem szenteste jönne, hanem hogy ezzel elkezdődne az hogy idejár. Nem értem miért kellene. Anyukámat bántja, én nem akarom, húgomat nem nagyon érdekli, illetve ő is látja hogy nem a legjobb dolog. Jobb lenne ha csak találkozna vele és kész.

Szerintem is tisztább lett volna a válás, de már így alakult. Nem a legjobb házasság, de a környezetemben sem látok tökéleteseket, szóval elvannak.

2012. dec. 13. 22:00
 7/50 anonim ***** válasza:
61%

Az a "zabi gyerek" a te féltestvéred, akinek ugyanúgy az apukád az apukája, mint neked.


Mivel a gyerek nem egy előző kapcsolat, hanem félrelépés eredménye, így kicsit furcsa, hogy hazaviszi pár napra, de ezt a szüleidnek kell megbeszélni.


Emiatt nem fognak elválni a szüleid, ezt már megtették volna régebben, amikor kiderült a félrelépés.

2012. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

A zabigyereket azért írtam mert nem ismerek rá másik szót, nekem is kicsit negatív, tényleg nem vagyok a gyerek ellen.

De attól még nem a testvérem csak biológiailag. A húgomat szeretem (bár nagyon idegesítő) ő a testvérem. Együtt nőttünk fel.

Attól hogy egyszer túlléptek rajta még most lehet probléma belőle. Eddig nem volt része az életünknek. Pár hónapja még az apáménak sem.

2012. dec. 13. 22:11
 9/50 anonim ***** válasza:
95%

Furcsa, hogy haza akarja vinni.

10 éves, akkor már régen volt az eset.

Anyukád most tudta meg vagy már régóta?

Mert ha most, akkor tényleg tapintatlanság anyukád felé.


A "zabigyerekről" annyit, hogy az én párom is így született, s ha nem is ismeri be, de kihatott az életére.

Vele nem törődött az apa. Szóval a tiedtől rendes, hogy foglalkozik vele, mert szegény semmiről sem tehet.

S valahol az is érthető, hogy meg akarja mutatni, hogy hol hogyan él és kicsoda ő valójában.

De hol volt 10évig? csak költői kérdés volt

2012. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
35%
Remélem, az a zabigyerek leiskoláz téged, és családodat úgy intelligenciából, emberségből, tisztességből, hogy egész életedre kétszer megfogod gondolni, mikor veszed a szádra a "zabigyereke" kifejezést-ha már a családod nem tanította meg neked, hogy gyerek gyerek.
2012. dec. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!