Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt? Mi a...

Miért csinálja ezt? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A nagymamám elég rosszindulatúan viselkedik velem. Nem értem miért. A 6 unokája közül csak én tanulok felsőoktatási intézményben. A többiek csak szakmunkás tanulók voltak (most dolgoznak). Mindig azt mondogatja mindenkinek, hogy egy semmirekellő vagyok, nem dolgozom, minek tanulok még mindig. Azt sem hiszi el, hogy főiskolára járok, hanem csak csavargok Budapesten. (Amúgy meg vidékiek vagyunk). Nem értem miért talál ki ilyeneket, 2-3 évente ha látom, ott sincs, azt sem tudja mit csinálok! Miért teszi ezt? Megőrjít! :( Vajon az teszi ezt a rosszindulatát, hogy én többre vittem mint a többi unoka? Vagy mi lehet? Vagy tényleg bennem van a hiba? 21/L
2012. dec. 15. 17:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ja azt nem mondtam hogy mindenki egy rosszindulatú pletykás sz.rkeverőnek tartja..
2012. dec. 15. 17:31
 12/23 anonim ***** válasza:

Nem tudhatom, hogy mi a konkrét oka, csak találgatni tudok, mivel nem ismerem a családod egyik tagját sem.

1. biztos nem segít, hogy 2-3 évente látogatod, elhiszem, hogy rosszul esik, de mégis csak a nagymamád.

2. a nagyszülők úgy nevelkedtek, hogy egészen fiatalon dolgozni kezdtek, akkor még a diploma nem jelentett semmit, csak az, hogy mihez ért az ember igazán.

3. feltételezem az sem segít, ahogy nyilatkozol arról, hogy a "többiek CSAK szakmunkás tanulók voltak", "én többre vittem, mint a többi unoka". Ilyen kijelentést majd csak akkor tegyél, ha már a diplomáddal (bármit is tanulsz) már van egy állásod. A diploma önmagában még nem jelenti azt, hogy többre vitted, mint a többi. Ugyanis ne feledd az egykori szakmunkás tanulók szolgálják fel neked a kávét, főzik meg a kaját az étteremben, a szakmunkások szerelik meg az autódat és az egykori szakmunkás tanulót hívod, mikor nem akar beindulni a mosógép és még sorolhatnám...

Szóval ahelyett, hogy siránkozol azon, hogy a nagymamád nem a diplomát tartja a jövő zálogának, inkább bizonyítanod kellene, hogy nem vagy "semmirekellő".

2012. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Azt pedig, hogy az általad említett mindenki mit állít róla, nem feltétlenül kell készpénznek venni. Ugyanis az ember kétszínű, sunyi, lehet neked a nagyit szapulják, viszont mikor a nagyinak beszélnek rólad, akkor meg csak adják alá a lovat veled kapcsolatban.
2012. dec. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Én nem nézem le a szakmunkás tanulókat. De azért az ember nem ezt várná a rokonától, sőt a nagymamájától! Kijelentette már többször azt is hogy mi a francnak születtem én meg.

Ezek után nem értem hogy miért nekem kellene kedveskednem felé.

2012. dec. 15. 17:36
 15/23 A kérdező kommentje:
Jó, ez egy elég részletes történet, nem fogom itt elmesélni, de tette már tönkre pár ember életét a "nagyika".
2012. dec. 15. 17:38
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit csinálni, aki idáig eljut abban az emberben mindig is ott volt a rosszindulat és a bántás.


Ha ilyen ritkán látod, akkor nem kell foglalkozni vele, a többiek nyilván tudják, mit jelent a főiskola és, hogy nem vagy csavargó, az unoka tesóid biztos ismerik a mai világot és, hogy nem egyszerű boldogulni. Elmondhatod nekik, hogy ezek után miért is mennél ha ilyen rosszindulatú és csak mérgezi a körülötte lévők lelkét? És suli mellett utazni nem egyszerű!


Te még egész "tűrhető" helyzetben vagy például a barátnőmhöz képest.

Az ő nagyanyja dettó ugyanez. A barátnőm 12 órás beosztásban dolgozik. Össze-vissza van beosztva mert a diplomásokat nem teszik éjjeli műszakba mert többet kell nekik fizetni. Teljes a káosz a munkarendjében, egy hónapra előre megírják a beosztást, hogy tudjon valahogy tervezni. Nagymama kitalálta, hogy ilyen beosztás, ilyen szanaszét munkahely nincs, a barátnőm hazudik és valójában nem is dolgozik, hanem biztos prosti és k...álkodni jár és ezt a lázálmát szétszórta az egész családban!!!!!


És ez megy hosszú évek óta! Nagyit nem lehet meggyőzni de már nem is foglalkozik vele senki.


És ha jól megpiszkáljuk a dolgokat kiderül, hogy nagyival évek óta egyik testvére sem áll szóba a 12 közül mert mindig elviselhetetlen, rosszindulatú volt! Nem csoda, hogy senki sem akar vele lakni csak a hülye fia, aki veri és ordít vele, a halálát várja, munkája nincs, élősködik. És mégis ő a kis kedvenc ennek ellenére az összes normális gyereke közül!!! Magyarázd meg az ilyen emberi viselkedést.


Szóval ez nem az egyik napról a másikra alakul ki. Volt ott már a te nagyidnál is valami még előtte csak nem tűnt fel.

2012. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
16. válaszoló! Pont ez a helyzet! Látom Te tisztán látod miről beszélek. Az én mamám is arra büszke aki sz.rt se csinál. Pl a fiára, aki megcsalta a feleségét plusz még egy alkesz mellette. Munkája sincs, alkoholizmusa miatt rúgták ki. Meg a legkisebb unokatesóm a mindene, aki "csak" kétszer bukott meg középiskolában.. Ezekre büszke! És ezért kérdem én hogy velem miért is teszi ezt!
2012. dec. 15. 17:43
 18/23 anonim ***** válasza:

A szüleiddel milyen a kapcsolata a nagymamádnak?

Ugyanis egy nem kívánatos meny/vej elég rossz hatással tud lenni a nagyszülő-unoka kapcsolatra.

Pl. az én esetemben nem sokat kellett matekozni azon, hogy rájöjjek én hamarabb fogantam, mint ahogy a szüleim összeházasodtak, nagymamám pedig nem igazán kedvelte anyámat, ezért sokáig úgy éreztem, hogy engem okolnak minden rosszért, ami a szüleim házasságában apámmal történik és mivel a testvérem várt gyerek volt sokáig úgy éreztem ő a kedvenc én meg csak vagyok.


De lehet bőven elég lett volna az is, ha később foganok, mint ahogy összeházasodtak és inkább anyámra hasonlítok.

2012. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Rossz a kapcsolatuk. Részben ő a hibás h elváltak a szüleim. Így hát a saját gyerekeivel sem bánik túl kedvesen..
2012. dec. 15. 18:44
 20/23 anonim ***** válasza:
"Aztán mikor kimaradtam gimiből, és fősulira jelentkeztem,"-hogy is van ez?
2012. dec. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!