Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondoltam megkérdezem, kinek...

Gondoltam megkérdezem, kinek mi a véleménye? Vajon miért isznak többet a magányos férfiak? Mi az összefüggés az alkohol és a magány között? Jah, és miért áll egyenes arányban egymással az életben az értelem, és a szenvedés mértéke?

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 18:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem gondolom, hogy ki lehet jelenteni teljes mértékben azt, hogy azok az emberek jobban szenvednek akik értelmesebbek, ha azt vesszük alapul, hogy mindenkinek a maga szenvedése a legfájdalmasabb + egyáltalán a szenvedést nagyságát be lehet-e mérni mint a trafipaxnál a sebesség nagyságát.

(Ami persze alkohollal vagy a nélkül is történhet.)

2009. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
19:28 : Úgy gondolom a Te esetedben az ivászat inkább pillanatnyi, és nem "általános" következmény. Hisz egy pozitív esemény, vagy személy elvesztése esetében, ez "normális" reakciónak nevezhető. Azonban a magány korántsem normális, és nem is pillanatnyi állapotot feltételez.
2009. aug. 22. 19:44
 13/30 anonim ***** válasza:
71%
Egy ember minnél értelmesebb, annál jobban átlátja, hogy a vilgon nem stímmel valami. Olyan kérdések foglalkoztatják, ami az "átlag" embert nem, épp ezért majdnem minden emberi dolgot túl kicsinyesnek tart, ritkán érzi jól magát. De mivel ő maga is ember, nem tud kiszakadni ebből a létből, ezért szenved. :)
2009. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
19:58 : Köszönöm, sokat segítettél.
2009. aug. 22. 20:04
 15/30 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiába mondja a Biblia: Boldogok a lelki szegények...
2009. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
57%

ez egy hülyeség.

valószínűleg ezt is valami elvont, filozofikus lúzer mondta, aki többre tartotta magát másoknál, az életben meg egy nagy nulla volt, emiatt szenvedett.

szerintem sem lehet a szenvedés fokát meghatározni.

ki szenved jobban? egy tanulatlan ember, aki mondjuk egy árvízben elveszítette a családját, a házát, mindenét, vagy egy tanult filozófus, akinek általános világfájdalma van, mert megtanulta könyvekből, hogy az emberiség milyen gonosz, kegyetlen és gyarló?

2009. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
49%
az "elvont filozofikus lúzer" egy 18 éves lány. de meg van a véleményem a világról. és rólad is :)
2009. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
55%
jah és kedves 21:33-as. egy filozófus nem a könyvekből tanulja az értelmet. persz a szenvedés az szenvedés, mindenkinek a saját fájdalma a legnagyobb, de a kérdező konkrétan arra a kapcsolatra volt kíváncsi amire válaszoltam, és az bizony így van. Nem vagyok elszálva magamtól, de mint mondtam megvan a véleményem. Az emberiségnek az a legnagyobb baja, hogy sok olyan emberrel van tele, aki még végig sem gondolja a dolgot, és az a válasza hogy hülyeség. Értelmes ember nem mond ilyet, maximum azt, hogy ő nem ért egyet. De a mai világ minden szempontból elveszett...nekem se kéne törnöm magam h ezeket leírjam, hiszen úgyis süket fülekre talál minden, legalábbis nálad.
2009. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Nos, úgy érzem, így a "végére" elég messze kanyarodtatok az alap koncepciótól. Tulajdonképpen mindenkinek igaza van, mive a fájdalom -csakúgy mint az öröm- teljesen szubjektív benyomás. Ennélfogva pedig a vélemény is csak az lehet. Mércét talán csak a társadalmi normák adhatnak. Bár még ez is csak viszonyítási alap...

Amit kérdeztem az teljesen személyes átélés hatására tettem fel. Bár tehetném, hogy ne erre "pazaroljam" az időmet. Ezt persze lehet faragni minden oldalról, míg a végére már semmi sem marad az eredeti "figurából".

Ugyanakkor minden válasz gazdagít.

Az objektív szemlélet mindíg hatékonyabb módja az igazság feltárásának.

Tehát köszönöm a válaszokat!


22:32 - Szívesen beszélgetnék még Veled...

2009. aug. 23. 01:48
 20/30 anonim ***** válasza:
Én magányos férfi vagyok, azért iszok hogy elfelejtsem a problémáim ami miatt nem lehet barátnőm, így amíg iszok addig boldog vagyok.
2009. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!