Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondoltam megkérdezem, kinek...

Gondoltam megkérdezem, kinek mi a véleménye? Vajon miért isznak többet a magányos férfiak? Mi az összefüggés az alkohol és a magány között? Jah, és miért áll egyenes arányban egymással az életben az értelem, és a szenvedés mértéke?

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 18:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

22:32-es vagyok alias "elvont filozofikus lúzer"

Rájöttem, hogy aki igazán intelligens, mondjuk úgy, hogy bölcs, az boldog és nem szenved.

Akik kevésbé szenvednek, az az átlag, akik nagyon szenvednek, azok egyhelyben toporognak, vagy úton járnak a bölcsesség felé... remélem érthető vagyok :)


Jah és egy jó mondás:


"Szeretnéd tudni az örök nyomorúság receptjét? Íme:

a.) Gondold ki, hogy a világnak milyennek KELLENE lennie.

b.) Alkoss szabályokat arra, hogy az embereknek hogyan KELLENE viselkedniük.

Aztán, amikor a világ nem engedelmeskedik, akkor mérgelődj nagyokat!" (Andrew Matthews)


Jó éjt :)

2010. márc. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, amit itt a 19:58-as írt, hogy minél jobban átlátja valaki a világot, annál kevésbé képes élvezni, mert kicsinyesnek tart sok mindent. És emiatt talán néha szenved.

Azonban szerintem az is igaz, hogy aki sokat szenved élete során, óvatosabb, tapasztaltabb ember lesz. Mivel gyakran kerül sz*r helyzetbe, sok tapasztalatot szerez pl. emberi kapcsolatok és az élet terén.

Tehát mindkét irányban igaz a dolog.

2010. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

19:58/22:32-es vagyok :)


Korábban ezt írtam:

Egy ember minnél értelmesebb, annál jobban átlátja, hogy a vilgon nem stímmel valami... stb.


Ezt úgy módosítanám, hogy egy ember minnél értelmesebb annál jobban átlátja/vagy csak érzi, hogy nem stmímmel valami, de nem a világban, hanem önmagában, a saját világában! Az ilyen depressziók gyakran a lélek segélykiáltásai, "figyelj már rám, hiszen azt sem tudod ki vagy, csak élsz bele a világba!". Szóval egy inteligensebb ember ezt érzi, csak gyakran nem jut egyről a kettőre (vagy sokadikra), menekül önmaga elöl... ehhez a meneküléshez pedig tökéletes eszköz az alkohol.

2010. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Az a legszarabb ebben, hogy pont azok az emberek maradnak rendre egyedül, akik pedig megismerték a szeretet fogalmát. Egy kapcsolatban is akkor tudjuk meg mi az ami nem jó bennünk, amikor vége van. Viszont ha csak ezek a pillanatok visznek előrébb, akkor sohasem ajándékozhatom másnak ezt a tudást. Tiszta ördögi kör. Ismerek egy lányt. Nagyon jó ismerősöm, a tudása tette Őt számomra vonzóvá, és hogy hasonló érzések vannak bennünk. Most 23 éves. Úgy élt mint bárki más, tele volt álmokkal, vágyakkal, mindössze arra vágyott hogy szerethessen valakit, aki viszontszereti. 16 évesen történt valami hasadás az életében, aminek hatására skizofrániát diagnosztizáltak nála. Ezzel együtt valami történt az agyával is, mert úgy érezte mintha milliónyi hangya nyüzsügne benne, amiket csak úgy csillapíthat le ha "lefoglalja az agyát". Azóta (hét év alatt) megtanult 4 nyelven középszinten, soha nem zenélt, mégis megtanulta a szolfézst, és úgy zongorázott nekem, mintha cd-ről hallgatnám. Milliónyi könyvet elolvasott hogy válaszokat találjon a miértre. Orvosira jár egy külföldi egyetemen, pedig soha nem érdekelte az egészségügy, sőt a betegsége miatt viszolyog minden "fehér ruhás" embertől. És néha amikor beszélgetünk arról panaszkodik, hogy bárcsak odaadhatná az összes tudását, inkább lenne az a 16 éves, egyszerü fiatal lány, tele álmokkal, csak ne lenne benne ez a fizikai kényszer a tanulásra. Mert bár rengeteg dolgot megismert azóta, pillanatok alatt megtanul szinte bármit, de nem tud vele mit kezdeni, mert olyan mintha nem őhozzá tartozna. Olyan mintha milliónyi olyan értékes holmit pakolnának be a lakásába örökre, amivel nem tud mit kezdeni. Egyedül van, és érzelemmentes alkalmi kapcsolatokból "él" csak hogy fenntarthassa az érzést magának. Ekkor jöttem rá, hogy tényleg jobb lenne semmit sem tudni, mint a semmit takargatni. Hiába igaz, hogy minél több tudás rejlik egy-egy dologban, annál nagyobb a szeretet, ha ezt a szeretetet nincs kivel megosztani. Gyökössy Endre írt erre egy nagyon jó jelzőt az egyik könyvében: "Olyan mintha eltévedtem volna egy sivatagban. Vagy az tévedt volna belém." Szóval ez egy ördögi kör, ahol körbe-körbe jár az ember.
2010. máj. 24. 09:21
 25/30 anonim ***** válasza:

Az ember körbe körbe jár, ha nem próbál meg kilépni ebből! Az egész élet maga egy "ördögi kör" és egészen addig az is marad, amég ezt nem éljük meg tudatosan... A "hangyák" amit érez, az pedig energia... valószínüleg a tudatmódosulás miatt, ami akár pozitív is lehet! Csak még az átmeneti rész van...

Ne kívül keresse a megoldást, könyvekből... hanem mélyen magában... és nem tudom milyen könyveket olvasott, de keresse a spirituális utatat...akkor kaphat válaszokat. /Ezt tanácsolom magamnak is./


Ezeket érdemes megnéznie mindenkinek:

Az élő mátrix:

[link]


Éld az életed: [link]


Jah és az ismerősödnek ajánlom még h végezzen el egy reiki tanfolyamot, vagy **t... ami neki szimpatikusabb. Tapasztalatból mondom h segít...


/filozofikus blabla voltam/



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2010. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Bár ha az orvosok szerint skizofrén, nem biztos h ajánlott neki egy ilyen tanfolyam. Amúgy lehet, hogy nem is az, csak változik a tudata...

Jungtól olvasta az Emlékek, álmok, gondolatok-at? Én most olvasom. Jó nagyon.

És még Anthony de Mellotól, az Ébredj tudatára.

Ha gondolod szólj neki ezekről amiket mondtam, egy próbát megér...

2010. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Majd rákérdezek. Sajnos tényleg lehet valami a betegségben, mivel elmondása szerint három énje van, és amikor néha (főleg valamilyen érzelmi hatás következtében) "vált" olyankor másképp is nevezi magát. De még így is rendkívül értékes ember, aki olyan kérdésekre keresi a választ, mint amit én is feltettem. Főleg azért is, mert -valamilyen pszichológiai szakkönyvben olvastam- szerető, és biztonságos érzelmi háttér mellett jelentősen enyhülhetnek a tünetek, sőt arra is volt példa hogy megszűntek azok.
2010. máj. 24. 20:43
 28/30 anonim ***** válasza:

Majd mond mit szólt, igazán érdekelne...

Írhatsz privit is, ha gondolod.

2010. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Mondd te is beteg vagy? Vagy csak azokhoz vonzódsz?

Javaslatom, hogy te se csak szellemi elfoglaltságokat űzzél, mert a problémázás csak problémát szül. Ördögi kör! És minnél többet tudsz, annál kevésbé értesz dolgokat!

Keress egy csinos lányt , udvaroljál neki és megérted a világ lényegét. Vagy egyszerübbet mondok: alap irodalom:Madách: Az ember tragédiája. Olvassd el , ha már elfelejtetted és ÉLJÉL! Szenvedéssel, vagy a nélkül de ne felejts el ÉLNI!!!!!!

Ez a terápia ingyen volt.

2010. jún. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy így van. Lehet fordítva. Azért vannak egyedül mert isznak. Az alkoholista mindíg magányos.
2014. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!