Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek vagy maradjak?

Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Több mint fél éve külföldön élek a párommal, de nekem még nincs munkám. Egész nap itthon vagyok, csak háztartási munkát végzek. Nagyon erősen gondolkozok rajta hogy januártól otthon maradok, de akkor a kapcsolatunknak vége mert a párom nem akar megint távkapcsolatot. De én meg élni szeretnék, nem befásulni 22 évesen :(
2012. dec. 17. 07:00
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
90%

na pont a pedagogiaval fogsz boldogulni:D Mar ne is haragudj, de nem vetted eszre, hogy sorban zarnak be a bolcsodek, ovodak, iskolak?

Tanitoi diplomam van--Angliaban elek

Egyebkent meg aupairkent el tudnal ezzel helyezkedni...ha tudnad a nyelvet...mozdulj at Angliaba, itt van ra kereslet. (childminderkent dolgozhatnal...tobbert, mint otthon)

2012. dec. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Németországban igen nagy kereslet lenne ilyenre, de termeszetesen nyelvtudás nélkül semmi esélyed. Mivel igen sok szülönek gond, hogy amig dolgozik, kire hagyja a gyereket, ezért biztos könnyen találhatnál munkát, HA tudod a nyelvet.

(Egy kisgyerekkel hogyan tudsz bármit is csinálni, ha te nem érted öt, ö meg téged?)

2012. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
90%
Először nem akartam válaszolni,de most olvasom,hogy csecsemős vagy. Ezzel akarsz itthon elhelyezkedni? Ha nem valami kis eldugott faluban élsz itthon akkor esélyed sincs :D Én óvónőnek készülök,úgyhogy most elég sok fogalmam van sajnos az elhelyezkedési lehetőségekről :S Németországban simán találnál munkát, csak szedd össze magad. Minimális nyelvtudással egy családnál is dolgozhatnál akár, ha nem is napi rendszerességgel. De nekem úgy tűnik, hogy te inkább a barátodtól szabadulnál meg...
2012. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az is benne van.. több mint 6 éve vagyunk együtt és mostanában kiderült hogy nagyon mások a jövőbeli terveink.. Amikor gyakorlaton voltam nagyon élveztem a bölcsődébe lenni és ugy érzem ez tenne boldoggá ha otthon ezt csinálhatnám.. és lenne protekcióm ezért ugy gondolom nem lenne olyan nehéz elhelyezkedni. Nekem soha nem volt az a vágyam hogy külföldön dolgozzak és szeretek otthon élni.
2012. dec. 17. 08:53
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben le kéne ülnöd a barátoddal átbeszélni a dolgokat. Különösen a jövőre nézve. Én sem élnék kinn szívesen örök érvényűen.
2012. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
már leültem vele megbeszélni innen is tudom hogy ő nem folytatná ha otthon maradnék. Én meg igy nem vagyok boldog. szoval tudom mit kéne tennem de nehéz megtenni.
2012. dec. 17. 09:04
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, szerintem ez a kapcsolat már kifáradt. Különben is 22 éves vagy, 6 éve ugyanaz a hapsi, kiderült hogy mást akartok, hát ideje váltani.


Azt kell tenned ami boldoggá tesz. Ha úgy érzed hogy haza kell jönnöd, gyere, a pasit meg hagyd a fenébe. Ha kint lennél boldog, akkor azt mondanám hogy maradj kint. Mondjuk azért lett volna érdemes tanulni németül, mert itthon is tudnád hasznosítani, mondjuk német óvodában elhelyezkdni... de erről már lecsúsztál. Én is olyan oviba jártam, ahol az óvónéni német verseket tanított nekünk, meg németül adtunk elő kis darabokat anyák napjára. Ettől függetlenül nem tudok németül :) de akkor élveztem, és még most is emlékszem német dalokra. Szóval ez egy plusz lenne, amivel jobban tudnád eladni magad itthon.

2012. dec. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én mindenképp megtanulnék németül, mert azt anyanyelvi környezetben sokkal könnyebb. És megpróbálhatnál beszélni is a Pároddal arról, hogy kezdesz befásulni. Ha nem nagyon akar segíteni, akkor hagyd, és gyere haza, vagy másik opció, hogy kint maradsz, csak külön a párodtól. Csak ahhoz már munkahely kell, hogy fenntartsd magad.
2012. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy sokan nem találnak itthon munkát néha a keresőn múlik, mert neki nem mindegy milyen munka lesz...

Nekem sose volt protekcióm, bérmunkásként kezdtem 1 éve és úgy dolgoztam, hogy átvett a cég, megvan a havi 120 nettóm és a többi . Itthon is lehet dolgozni ha akarsz, Pest közelébe gyere vissza és akkor több esélyed lesz mint paszulyfalván találni valamit, ha párodnak meg jó kint akkor ennyi. Nem közös a célotok, nincs értelme folytatni. A pénzért nem kell boldogtalannak lenni.

2012. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Ez így van :) KEcskeméten lenne jó találni valamit mert ott éltem mielött kijöttem, bár az biztos hogy pesten "könnyebb" munkát találni. Köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 17. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!