Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek vagy maradjak?

Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Több mint fél éve külföldön élek a párommal, de nekem még nincs munkám. Egész nap itthon vagyok, csak háztartási munkát végzek. Nagyon erősen gondolkozok rajta hogy januártól otthon maradok, de akkor a kapcsolatunknak vége mert a párom nem akar megint távkapcsolatot. De én meg élni szeretnék, nem befásulni 22 évesen :(
2012. dec. 17. 07:00
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
71%

Latom budos a valamit teves az elorehaladasert...majd aladtoljak, bekopognak az ajtodon es ezusttalcan nyujtjak at.

Ha nem lehet tanfolyamra menned, akkor kapcsold be a tevet es nezzed...nincs teved? egy kis elemes zsebradiora csak futja...hallgassad.

Az ilyen emberek melysegesen folhaboritanak. En a pasid helyeben mar kivagtalak volna...mi az, hogy nem tanultal meg meg annyira nemetul, hogy munkat kapj?

Menj el a konyvesboltba es vegyel par kisiskolasnak valo nyelvtankonyvet.

Ha ilyen a hozzaallasod odakinn, mibol gondolod, hogy jobb lesz magyarban?

En vagyok az Angliaban elo. Sokszor felhaboritanak a lengyelek, litvanok, csehek, lettek, szlovakok, akik nem tudnak angolul es ugy kapnak munkat. Mindig arra gondolok, hogy ha mar egyszer kijonnek, akkor legalabb tanuljanak mar meg angolul...de te ezeken is tulteszel...ok legalabb dolgoznak. Idenyben, mikor hatalmas a hajtas, meg azokat is felveszik, ha nincs kinalat munkavallalobol, akik nem tudnak angolul.

2012. dec. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
senki nem mondta hogy nem tetszik a takarítás. Csak leirtam hogy ennyi az össz tennivalóm hetente, meg persze minden nap főzök. Értem én ezt az egész nyelvtémát, és tisztába vagyok a dolgokkal. De most ugy gondolom otthon boldogabb lehetnék mint itt....
2012. dec. 17. 08:00
 13/40 anonim ***** válasza:
90%
Hosszútávon meg Mo-n szegényebb lennél :DDD dejó...:)
2012. dec. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Hat akkor mennj. A kapcsolatotoknak vege, de talan jobb is, mert nem egy a celotok. O majd talal maganak mast, meg te is talalsz magadnak mast. Ha makod van, talalsz magyarban melot, de szerintem telen otthon is be van fagyva a munka.

Annyibol van ertelme most mozdulni, hogy legalabb parodnak nem kell mar anyagilag rolad gondoskodnia. Hamarabb szabad ember. Te meg, ha nem is talalsz melot, de megnyugszik a lelked...igaz, ha nem talalsz otthon se melot, akkor meg jon a kovetkezo kerdesed, hogy "visszamenjek?"

Ha meg sem probalja az ember jol erezni magat, es egyfolytaban csak azt hajtogatja, hogy szr az elet, a vegen el is hiszi.

Remelhetoleg tobb sikerrel jarsz otthon, de ne feledd, tenni kell a boldogulasert! Hajra, menni fog az!

2012. dec. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
27%

Őszintén mondom, hogy megsajnáltalak, azért amit itt a válaszadóktól kaptál. Mintha a világ legtrógerebb embere lennél.

Sajnos már nem csak nálunk van m.nélküliség, külföldön sem olyan könnyű már munkát találni, (hiába fröcsögnek itt oly sokan) főleg ilyen fiatalon.

Én azt javaslom Neked, hogy ha nem vagy ráutalva a munkára (pl. párod jövedelméből szépen megéltek), akkor egyelőre tanulj!!! Mindegy mit. Az sosem árt, és nem érzed majd magad haszontalannak.

Ha ehhez nincs kedved, akkor Te nem is akarsz kint maradni, nem is ragaszkodsz a párodhoz. Ekkor viszont gyere haza!

2012. dec. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
94%
Ahhoz képest hogy mi fröcsögünk, te is leírtad ugyanazt, csak udvariaskodva.
2012. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Aki normálisan válaszolt annak köszönöm :) most hazamegyünk karácsonyra és otthon már remélem tudni fogom mit szeretnék.
2012. dec. 17. 08:26
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

A 07: 49-es vagyok:


Szerintem NEM voltam bunkó, hanem csak tárgyilagos.


Már sok éve Németországban élek, és tudom, hogy hogy lehet valamire jutni. Eröfeszités NÉLKÜL semmit esm tudsz elérni.


Egy kis faluban lakom (900 fö), de innen is - mint MINDE településröl - VAN buszjárat a közeli városokba. Igaz, hogy nem óránként, hanem reggel-délben-este egy-egy oda meg vissza, de ezzel böven be lehetne járni a nyelvtanfolyamra. Ezen kivül sok tanfolyamot éppen ilyen indokokkal tesznek estére (8-9 órára) is, hogy akinek napközben nincs lehetösége, az is tudjon menni.


Németországban ezen kivül igen megszokott, hogy akik munkába járnak, azok - elöre megbeszélve - elvisznek másokat benzinpénz ellenében másik városokba.


De ettöl függetlenül a Rathaus/Gemenidehaus is szokott szervezni tanfolyamokat.


Ezenkivül létezik internetes nyelvtanfolyam is, meg olyan is, ahol postán kapod a tananyagot és havonta EGYSZER kell odamenned beszámolóra.


Szóval, ha AKARNÁL, akkor tudnál nyelvet tanulni, viszont aki akarja, az mindig talál kifogásokat arra, hogy miér NEM megy.


Nem irtad, hogy milyen szakmád van, de MO-on nem éppen az a jellemzö, hogy egy kezdöt kapásból felvesznek.

2012. dec. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
A szakmám kisgyermekgondozó-nevelő.
2012. dec. 17. 08:31
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Evvel a szakmával BÁRHOL találsz munkát. Mindenhol keresik, ebből tényleg hiány van és nem azért, mert mindenki csak unaloműzésnek tanulja ki, mint a gyógyszertári asszisztenst, hanem ki se tanulják. Szóval ez egy joker.


Igazad van abban is, hogy német nyelvtudás nélkül te nem kapsz állást. Pláne emberekkel foglalkozót nem. Az angol kevés, ott mindenki beszéli még az is, aki nem akarja.


Én a helyedben egy alapszintű németet felszednék (még akkor is, ha korlátozottak a lehetőségeid). Pároddal nem szeretnél németezni? Ő beszéli egyáltlaán?

2012. dec. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!