Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a barátnőmmel...

Nem akarok a barátnőmmel rosszul bánni de kicsit jobban érzem magam tőle és ilyenkor nem is érdekel csak utána. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma is szar napom volt és amikor ilyen van folyamatosan gonosz dolgokat mondok neki és olyat amivel megbántom, jól érzem magam utána de később mindig megbánom és bocsánatot kell kérnem. Ritkán van ilyen. Soha nem ártott nekem és tényleg nagyon aranyos lány,talán ezért bántom meg. Ma ugyanez volt,hogy felidegesítettek és rajta vezet(t)em le pedig nem érdemli meg. Mielőtt többet mondott volna mondtam, hogy ma inkább ne szóljon hozzám és szomorú lett. Mit tegyek hogy ez ne menjen így tovább?

25/F


2012. dec. 19. 14:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

"rosszul bánni de kicsit jobban érzem magam tőle"


Pszichológushoz kell fordulni mert ez a mqgatartás nem normális és később nagy baj lehet belőle!Társaskapcsolati alkalmatlanság a tünet.És kezelés nélkül csak rosszabb lesz!

2012. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 okoska31 ***** válasza:
77%

változtatni akarsz rajta? az indulatkezelési tréning nem segít...


az segít, ha olyat keresel, akit tényleg szeretsz. ezt a lányt nem. csak aranyosnak tartod, meg jó embernek.

nem ő fog téged felhúzni magához, hanem te fogod őt lerántani a mocsokba.


az sem baj, ha egy nálad erősebb lányt találsz - legalább képen töröl, ha szemét vagy....:)

2012. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem lényeg, hogy mennyire vagy türelmes másokhoz, ha szegény barátnőddel így bánsz!


Igaza van, aki a pszichológust javasolta, nem tudod kezelni az agressziódat, és szegény lányon vezeted le, aki, mint írod: kedves és rendes.


Nem érdemli meg, szétalázod őt, akit elvileg szeretsz, az önbizalmát is megtiprod.


Veled van a baj, menj pszichológushoz, vagy mint írtam egy tréningre.

2012. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős férfitípus... nálam ez szakítási indok volt. Szegény barátnőd, biztos kedves, halk szavú, szerény, és nincs benne annyi bátorság hogy kitekerje a nyakad.


Amúgy meg ha szeretek valakit, azt lesem, hogyan tehetnék jót vele, eszembe sem jutna bántani, pláne nem a saját nyomorom miatt.


Egyébként meg egy dolog a munkahely, és egy dolog otthon. Amikor hazajössz a munkából, jelképesen akaszd fel a munkahelyi gondokat a fogasra, és majd akkor "vedd fel" őket újra, amikor ismét munkába indulsz. (vagy iskolába... vagy ahova jársz).

Gondolj arra, hogy akárki húzott fel a munkában, otthon úgysem tehetsz ellene semmit. Hiába idegeskedsz rajta, úgyis csak a következő műszakban tudod megoldani. Akkor minek otthon aggódni rajta? Majd megoldod ha legközelebb ott leszel. Otthon az otthoni dolgokkal kell foglalkozni.


Vagy ha annyira nem tudod elrendezni magadban a problémát, akkor mi lenne ha beszélgetnél róla a barátnőddel? "Képzeld, olyan ideges vagyok XY beszólt...stb" És mire elmeséled lehet kicsit meg is nyugszol, és legalább ő is tudja miért vagy feszült.

Tudom, ez kicsit női módszer a feszültség levezetésére, de ha férfi módszer kell, menj el egy edzőterembe és püföld a bokszzsákot, míg le nem nyugszol.



1. Gondold át, hogy valóban szereted-e ezt a leányzót. Valami biztosan zavar vele kapcsolatban, vagy a kapcsolatotokban valami nincs rendben, ha meg tudod bántani akarattal.

2. Ha megvan mi a gond, beszéljétek meg.

3. Ha nincs gondotok egymással, próbáld a haragodat kezelni. Nem vagy kisgyerek, hogy tombolj, ha valami nem úgy történik, ahogyan neked tetszik.


Lehetséges megoldások:

Én ha ideges vagyok, elmegyek sétálni, egyedül, átgondolom, és lenyugszom. Vagy mondom a páromnak, hogy az adott témáról majd később beszélgetünk, mert felhúztam magam és nem tudom reálisan átgondolni.

Ő meg mindig azt mondja, hogy fáradt. És akkor nem nyúzom, hogy beszélgessünk. Persze, tudom ilyenkor hogy csak idegbeteg, de inkább azt mondja, hogy fáradt, hogy ne piszkáljam, és így elkerüli hogy megbántson akaratlanul. Hagyom hogy játsszon a gépen, vagy nézze a tévét és előbb utóbb lenyugszik.

2012. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
62%

Katona tanáraink nekünk azt mondták annak idején, hogy a férfiembernél az agresszió hasznos és természetes tulajdonság, aminek az előnyeit a jó parancsnoknak hasznosítani kell.


Természetes dolog az, hogyha egész nap nyomás alatt vagy, akkor felgyülemlik benned agresszió. Viszont nem elegáns az, hogyha ezt barátnődön vezeted le. Levezetésére a sportot javaslom, pl. labdajátékok, vagy küzdősportok.

2012. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
86%
Volt egy ilyen pasim nekem is. Rövid úton lapátra tettem. Nem velem veszekedjen azért mert nem volt képes felkészülni egy vizsgára.
2012. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Kezeltesd magad, jobban jársz (nem gyógyszerre gondolok, hanem pl. pszichiáterre, sportra), mert szerintem az ilyen embernek nem való társ, jobb, ha egyedül él. Volt egy ilyen pasim, nagyon megbánta, amit velem tett...
2012. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pont ma olvastam a témáról, lehet segítene neked is. [link]

Egyébként én is ilyen vagyok, és nagyon szeretném ha nem ilyen lennék. Ezt nemrég határoztam el, és azóta rajta vagyok a témán. Az egyik dolog, amit megtanultam, hogy nem szabad mindent lenyelni, de erről olvashatsz a linkelt oldalon is. Azóta nem vagyok olyan hallgatag sem, kimondom amit ki kell, ha kell, javult a kommunikáiós képességem is és még tudnék mondani ezt-azt a témáról tapasztalatból, sajnos, vagy nem sajnos, de ez van. Ja, és nem utolsó sorban észrevettem, hogy az emberek jobban tisztelnek amióta változtattam ebbe az irányba. Amíg csendes voltam, sokan csak lábtörlőnek használtak pl munkahelyen, mert a csendességem naivsággal is párosult egyszerre, túl nyitott is voltam. Szóval, lehetséges a változás, és ez a felismeréssel kezdődik, és a változást akarással folytatódik. És a változás is jönni fog, csak valószínű nem egy csettintésre. Azt én is meg kell mondjam, de te is tudod, hogy a barátnőddel szembeni viselkedésed nem megfelelő.. De ha jó a kommunikációtok, sok dolgon együtt is átmehettek, a gyógyulásodban is segíthet.

2012. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
33%

most sokan lehordtak. talán meg is érdemelted

sajnos én tudom miről beszélsz mert én ugyanezt csinálom

22 éves lány vagyok és a barátommal vagyok olyakor paraszt a saját sz@r életem miatt

pedig aztán nála odaadóbb kedvesebb fiút ritkán látni

hogy hogyan kéne változni? nem tudom, bár én most nagyon rajta vagyok, sokat agyalok a dolgon

ha nem lesz változás el fog hagyni és ez veled is így fog történni

2012. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
17%

úgy bírom mikor valaki feltesz egy kérdést amiben őszinte !!!! és erre mindenki elkezdi elhordani mindenféle utolsó szemétnek??! Érdekes az alkesz aki szijjal veri a gyerekekeit nem keresi a megoldást !! a kérdező KERESI!!


Kérdezőnek : Szerintem több önismeret,ami nem könnyű út. Amúgy ..azt kell mondjam az emberben van egy ilyen mechanizmus lehet nem mindenkiben de a többségünkben.. valami belső kényszer bizonyos dolgok iránt. valakinek hogymegérintse a kerítést, valakinek a cigi mint pl rituálé, másnak a játszmázás, stb. -mindenkinél van valami!!

Az a nagyon jó h tenni akarsz ellene..


Szellemi partnered lelki társad a barátnőd? tudtok nyíltan beszélgetni? felnézel rá? ő felnéz rád? szeretet kapcsolat vagy társfüggő a kapcsolat? ilyeneket alapból jó tisztázni. Sokszor személyiség jegyek találkozása, az egyik fél túlzott dominanciája is kiprovokálja az uralkodó áldozat szerepkört..

2012. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!