Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam otthon, hogy meleg...

Elmondjam otthon, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, és már több éve nem élek a szüleimmel. El szeretném mondani, de nem tudom, hogy hogyan reagálnának. Eddig nem hallottam tőlük, hogy szidnák a melegeket, de volt már egy két gúnyos "meleg" poén, amin nevettek. Szóval nem ismerem a gondolataikat erről a témáról, és nem is próbáltam még puhatolózni, nehogy gyanút fogjanak. De félek, hogy a legrosszabb esetben látni sem akarnának utána. Olyan jó lenne, ha mindent meg tudnék beszélni velük ebben az ügyben is. Másik dolog amitől félek, hogy ha a környezetük is megtudja, akkor majd ujjal mutogatnak rájuk, mivel egy kis faluban élnek. Hogyan deríthetném ki, hogy mi a hozzáállásuk a melegekhez, illetve hogyan mondjam el?
2009. aug. 23. 12:43
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Azt érzem, hogy joguk van tudni, de nem tudom, hogy hogyan lehetne kipuhatolni a hozzáállásukat. Ők maguk nem konzervatívok, de a többi rokon és a környezet annál inkább. Bár sohasem volt ez téma. Hogyan deríthetném ki a véleményüket erről anélkül, hogy bármit megsejtenének?
2009. aug. 23. 13:18
 12/49 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami testvéred,akivel megbeszélhetnéd a dolgot??Vagy nem sejtenek semmit,hogy nincs barátnőd??HA lenne valami rokon,akkor megbeszélhetnéd előbb vele,és kikérhetnéd a véleményét a szüleiddel való hozzáállásban!
2009. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
62%
A kegyes hazugsag meg amugy sem becsapas szerintem. Anyatokra sem mondjatok, hogy kover,mint egy tehen,ha megkerdezni,nemigaz?
2009. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy sejtenek-e valamit, eddig nem célozgattak. Van egy idősebb testvérem, de neki is ugyanolyan nehezen mondanám el, mint a szüleimnek. Mert végül is ha már ő tudja, akkor a szüleim is tudni fogják. Rokonokkal nem olyan közeli a kapcsolatom sajnos. Meg ők konzervatívabbak mint a szüleim.
2009. aug. 23. 13:27
 15/49 anonim ***** válasza:
100%

De ha a testvérednek elmondanád,persze ha számithatsz rá,akkor könnyebb lenne,mert ki tudnád kérni az ő véleményét!Vagy csak hivd fel anyukádat,és beszéljetek meg egy időpontot,amikor taliztok,és mondd el neki!Szerintem nem lesz neki könnyű,de nem is fog elfordulni tőled!Majd lecsillapodnak a kedélyek!

Tényleg mondd el nekik...nagy kő fog leesni a szivedről!

2009. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
85%
Te kérted,hogy megszülethess? A gének a szüleidtől örökölted.Az,hogy kicsit hibás a génállomáynod,nem te tehetsz róla. Ilyennek sikeredtél! Bocsi' nem bántásból mondom. Azok a szülők,akik ezért megtagadják a gyerekeiket,nem az ő boldogulásukkal törődnek,hanem azzal,hogy mit szólnak a szomszédok! Nem tehetsz róla,hogy a másik nemhez vonzódsz, de biztosan nem fognak újjongani a szüleid. Én ahelyedben már régen elmondtam volna.Nehéz ez a teher,kár egyedül cipelni.A szüleid,ha szeretnek,és miért ne szeretnének, meg fogják érteni.Valóban az anyukádnál kellene kezdeni,mert egy anya könnyebben elő tudja készíteni apánál a probléma felvetését,megértését. Bátran vágj bele,hamarabb túlvagy a problémán. Bízz a szüleid szeretetében:)
2009. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%

Én is az anyai megbeszélést ajánlom, de lehetne egy klasszikus is: A legjobb barátom meleg, elmondta a szüleinek, és nagyon kétségbe vannak esve a barátom meg teljesen a padlón van, meg akarja ölni magát stb.


Ha tényleg nem sejtik, akkor így ki lehet puhatolni, h mik a reakciók, ha pozitív, vagy legalábbis nem elutasítő, elítélő és gonosz, akkor pár hónap múlva elmondhatod a teljs igazságot.

Ha negatív, akkor szerinem még mindig jobb a kegyes hazgság. Egyszer így is, úgy is önálló leszel, és akkor annyit osztasz meg velük a magánéletedből, amennyit akarsz, az unoka kérdés valóban nem téma, manapság normális, ha valaki nem akar gyereket.

Sajnos M.o.-n itt tartunk, hogy titkolózni kell.

Amúgy nekem a legjobb barátom meleg, mégis nevetek a bzis poénokon, és ő is. Szóval ez önmagában nem jelenti azt, h homofóbok. :)

2009. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
95%

A Te szüleidet Te magad ismered,neked kell tudnod hogyan reagálnának kb.Én csak a saját hozzáállásomat tudom neked leírni,hogy mi lenne ha a fiam ezt jelentené be nekem.

Kérlek ne haragudj meg a véleményemért,nem szánom sértésnek,ez csak az én hozzáállásom a dologhoz.

Én is egy eléggé konzervatív ember vagyok(nem vagyok idős 36),és számomra is a hetero kapcsolat a normális.El tudom fogadni,hogy létezik ettől eltérő is,amíg másokat érint nem engem a családomat.Nem néznék le senkit emiatt,amíg normálisan éli az életét addig nem különböztetném meg másoktól,akár barátnak is tudnám tekinteni.Értem ezalatt,hogy amíg nem kérkedik valaki ezzel,nem akar kitűnni vele a társadalomból,diszkréten kezeli ezt a magánügyeként.Azon viszont marhára fel vagyok háborodva amikor meleg felvonulásokat tartanak,tüntetnek hogy ezt elfogadtassák másokkal,ezt gusztustalannak ocsmánynak találom.Én sem a nyilvánosság előtt élem a szexuális életemet,és egyetlen más normális ember sem.

Ha a gyerekem bejelentené ezt nekem(őszintén remélem soha nem lesz ilyen)nagyon ledöbbennék.Tudom,hogy nem tehet erről senki,ez agyi beállítottság kérdése.De ettől függetlenül nem fogadnám könnyen,nem tudom meg tudnám-e emészteni.De,nem tagadnám ki az biztos,akkor is a gyerekem maradna,és szeretném segíteném továbbra is.De a kapcsolataihoz biztos,hogy máshogy állnék mint normál esetben.Nem tekinteném családnak ha egy vele azonos neművel élne.Tehát kénytelen lennék bele törődni,nem akarnám elveszíteni a gyerekemet,de 100%-ig nem tudnám elfogadni.Én ennyire tudnám tolerálni,neki is hasonlóan kellene megérteni engem,nem várhatná el,hogy úgy kezeljem a kapcsolatát mint normál esetben.Mondjuk,hogy segítsük őket mint egy családot,vendégül lássuk rendszeresen,vagy esetleg nálunk aludjanak...stb..ez kizárt.

És persze nem dicsekednék senkinek ezzel a dologgal,igaz nem is tagadnám le ha úgy adódna senki előtt.

Az meg teljesen érthető,ha egy szülőpár azon kesereg ha nem lesz unokájuk.Azért ez lenne az élet rendje,ez lenne a normális.Én sem örülnék neki.Remélem nem egyke vagy.

Megértelek téged is,az ember nem bújhat ki a bőréből,de neked is meg kell értened másokat ha ezt nehezen fogadják el.

Remélem megértésre találsz otthon.

2009. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon nehéz helyzetben lehetsz most. Ha konzervatívak a szüleid, nem zárhatod ki azt a lehetőséget, hogy esetleg kitagadnak. Első lépésként tényleg valahogy meg kell tudnod a véleményüket a melegekről. Szerintem legjobb lenne, ha valamilyen kis történetet kreálnál, hogy az egyik barátod meleg..aztán megkérdeznéd őket, hogy mit gondolnak a melegekről. Vagy ha nem is kérdezel rá, de így már meglátod a véleményüket. Mindenképpen el kell mondanod nekik. A gyerekük vagy, el kell fogadniuk..az ismerősöknek pedig nem kell megtudniuk..ha nem beszéltek róla, akkor nem derülhet ki és amúgy sincs hozzá semmi közük.

Sok sikert!

16L

2009. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
72%
De konyorgom! Minek kell elmodani? Amit nem tudsz, az nem faj. Minel kesobb derul ki,ha ki is derul,annal kevesebb ideig bantja a szuleidet. Es ha akkor kiderul,szerintem nagyon is meg fogjak erteni, hogy evekig "becsaptad" oket azzal,hogy nem tarulkoztal ki ezzel mindjart az elso nap. Meg meg az is lehet, hogy meggondolod magad,vagy meggyogyulsz, vagy mittudomen hogy nevezzem, hirtelen a rendes kerekvagasba tersz, (volt mar ilyen)eleg fiatal vagy meg, es akkor meg minek foloslegesen kinozni ezzel magadat,meg a szuleidet?? Ha kiderul,kiderul. Ha nem ,akkor meg megjobb...
2009. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!