Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam otthon, hogy meleg...

Elmondjam otthon, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, és már több éve nem élek a szüleimmel. El szeretném mondani, de nem tudom, hogy hogyan reagálnának. Eddig nem hallottam tőlük, hogy szidnák a melegeket, de volt már egy két gúnyos "meleg" poén, amin nevettek. Szóval nem ismerem a gondolataikat erről a témáról, és nem is próbáltam még puhatolózni, nehogy gyanút fogjanak. De félek, hogy a legrosszabb esetben látni sem akarnának utána. Olyan jó lenne, ha mindent meg tudnék beszélni velük ebben az ügyben is. Másik dolog amitől félek, hogy ha a környezetük is megtudja, akkor majd ujjal mutogatnak rájuk, mivel egy kis faluban élnek. Hogyan deríthetném ki, hogy mi a hozzáállásuk a melegekhez, illetve hogyan mondjam el?
2009. aug. 23. 12:43
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
Ezzel a kreált sztorival (van egy ismerősöm, aki meleg...) az a bajom, hogy szerintem ebből könnyen gyanút fognának. Valami más megoldást lenne jó :S Sajnos nem tudok róla, hogy ismernének melegeket, pedig akkor könnyebb lenne, ha látnám, hogy hozzá hogyan viszonyulnak.
2009. aug. 23. 14:14
 22/49 A kérdező kommentje:
Azért lenne jó elmondani, mert tartozom nekik ennyivel, úgy érzem. Megváltozni már biztosan nem fogok, ez 100% (nem is akarok). De ki tudja, lehet szívesen látnák, hogy boldog vagyok valaki más mellett (mert most azt hiszik, hogy egyedül vagyok)
2009. aug. 23. 14:17
 23/49 anonim ***** válasza:
90%
Mondd el nyugodtan. Ők a szüleid és ha szeretnek elfogadnak olyannak amilyen vagy. Az olyan szülő aki azért kitagadja a gyerekét mert meleg nem is szülő.
2009. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
42%

Semmiképp ne mond el!! 23 éves vagy, külön élsz!!

Semmi közük hozzá!! Ne mond el és ha meg is vádolnak esetleg akkor is tagadd le és inkább szerezz egy két alibi barátnőt akivel szintén nem közlöd a dolgot csak néha napján beállítasz otthon látogatóba!!



Az örökségedet kockáztatod, ha kiderül könnyen előfordulhat hogy ki is tagadnak emiatt főleg ha nem te vagy az egyedüli gyerek a családban!!



Sajnálatos de az emberek ilyenek, hidd el tapasztalat amit írok!!



2 féle tipikus rossz szülő létezik:


az egyik olyan hogy

"azé lesz mindenem aki az utolsó pohár vizet adja"


a másik meg olyan hogy:

"azé lesz mindenem aki előszőr tesz nagyszülővé"


Tisztelet a sok sok kivételnek!!

2009. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Az örökség nem érdekel, sajnos nem is számíthatok komolyabb örökségre.
2009. aug. 23. 16:27
 26/49 anonim ***** válasza:
37%

Elöző vagyok!


Tedd fel magadnak ezt a kérdést mielőtt rászánod magad arra hogy elmondod!


Meleg a fiam!!


Büszke vagyok rá??



Képzeld el apád arcát amikor el kell mondania ezt a kollegáknak vagy a rokonoknak vagy másoknak vagy akár anyudét...


Kreált sztorival hogy ismerősöm meleg meg ne is próbálkozz mert azonnal feljelented magad, senki sem hülye!!


Akkor inkább azt kérdezd meg hogy szeretnének e már nagyszülök lenni? Várják e már az unokát??


Egyből tudni fogod a kapott válaszból hogy mit jelentene nekik az ha te bevallanád hogy meleg vagy!!!


Hallgass rám az istennek se mond el és tagadd le és cáfold amig csak tudod!!!

2009. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
55%

Furcsa hogy azt irod hogy nem érdekel az örökség ok bár a mostani helyzetemben nekem száz forint is jól jönne..


Te dolgod te tudod..



Midnenesetre nem tudom miylen korosztályba tartoznak a szüleid, nem tudom milyen felfogásúak, de azt hiszem biztosan kijelenthetem hogy ha még nem tudnák a dolgot akkor le fogja oket sujtani és önmagukat fogják marcangolni, hogy mégis miért, hol rontottuk el és hasonlók... Ha nem akarsz ütni rajtuk akkor inkább számukra javaslom a boldog tudatlanságot számodra pedig a a bölcs hallgatást!!!



Egyébként meg neked mitől lenne könnyebb a lelked ha ők tudnák hogy te meleg vagy???

2009. aug. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
53%

Elözö három választ én írtam!


Szóval mitől lenne könnyebb a lelked ha ők tudnák a dolgot?


Úgyérzed rossz irányba tart az életed, nem ez a helyes út és kellenek valakik akiket okolhatsz akiket vádolhatsz hogy miattuk lettél meleg??


Vagy mi az oka hogy el szeretnéd mondani nekik?? Mitöl lenne ez jobb számodra??

Mert nyilván számodra lenne inkább jobb, ugyanis nem hiszem hogy lenne olyan szülő a földön aki valóban őszinte örömmel fogadná azt hogy a gyereke meleg vagy leszbikus...

Ezt általában csal elfogadják az emberek mert kénytelenek elfogani mint a tüdőrákot vagy az alcheimer kórt, és próbálnak megtanulni együttélni a dologgal...


Nem vagyok melegellenes de most ez a valóságban komolyan így szokott lenni!! Nem??


Szóval nem hiszem hogy ez az egész arról szólna hogy te a szüleidnek akarsz ezzel jót hogy elmondod...


Szerintem rájöttél dolgokra, és vagy bűnbakot keresel hogy valaki elvigye a balhét és ne a lelkiismereteddel kelljen elszámolni, vagy megerősítésre vársz..


Csak a megerősítést ezügyben a szülői oldalról megkapni olyan mint a lottóötös... Csak a filmekben van ilyen!!


Higyj nekem!!

Nem vezet semmi jóra ha elmondod ezt akárkinek is aki nem meleg...

2009. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
96%

Na azért én itt nagyon sok mindennel nem értek egyet. Tapasztalatom szerint minél korábban mondja el otthon a srác, akár 15-16 éves korában, annál könnyebben megy az elfogadás, és annál természetesebben veszik a szülők az "akadályt". Szóval igenis becsapásról van szó, ha erről nem tudnak, amolyan fej a homokba politika ez.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy meleggé valaki nem VÁLIK, LESZ, hanem SZÜLETIK, ez már rég kimutatott, hogy egy bizonyos gén konfiguráció határozza meg. Manapság ez nem oylan nagy durranás már, hát csak a fiam gimijében két meleg srác van, már akiről nyíltan tudják, feltehetően van még több is, és itt is igaz, hogy minden csoda három napig tart, aztán a kutya nem foglalkozik velük, megjegyzem, szerintem ez a természetes. Egy pszichológiai meghatározás szerint (és ezt szexuális felvilágosító előadásokon így is adják elő) két azonos értékű de eltérő irányú szexuális orientációról van szó. Jobb lenne az örök titkolózás és az örök elnyomás, aztán majd csak egyszer betelik a pohár, és csúnya vége lehet ennek a dolognak.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy ne teregesse ki az ember a szexuális magánéletét, ugyanis melegnek lenni korántsem annyira hálószobatitok ... Heteronak lenni hálószobatitok? Nyilván egy meleg embernek teljesen más az életvitele, más a világnézete, más a véleménye sok dologról és stb, azaz semmiképpen sem korlátozódik a szexre, ezt hülyeség gondolni. Nem kérkedni kell vele, na de a heteroszexualitás sem korlátozódik a szexre sztem. Vagy pl. egy heteroszexuális pár soha az életben nem nyomott le egyetlen puszit se az utcán egymásnak vagy nem ment el a másikért a munkahelyre, hogy felvegye autóval és egy sor példa jöhetne itt.

Egy a vége: nem csak szexről van szó, hát a felvonulós idiótákról pedig a legtöbb értelmes melegnek is megvan a maga véleménye, és soha az életben nem menne el, bár ez jórészt amolan polgárpukkasztás, ami annak tudható be, hog ynálunk ez még korántsem annyira természetes jelenség, mint Ny-Európában, ahol a srác barátja tök természetes módon részt vesz családi, rokoni összejöveteleken ugyan úgy, mintha barátnője lenne az illetőnek, és ez bizony kivált egy igen heves "ellentámadást" a felvonulások elkalmával. Elhiszitek, hogy ha nálunk is ez olyan természetes lenne, mint a legtöbb ny-európai országban, akkor ilyen botrányos felvonulások se lennének? Csak sajnos a magy nem a toleranciáról híres ...


Na egy a vége:

Én arra szavazok, hogy el kellene mondanod ezt a szüleidnek, és minél hamarabb, annál jobb, 40 évesen iszonyú kegyetlen ám, ha akkor szembesülnek a ténnyel! Most még talán az utolsó pillanatban vagy 23 évesen, hogy ezt tálald nekik, és valóban talán jobb mindig az anyukával kezdeni. A szomszéd Józsi néni véleményével meg mi a frászt foglalkozol ? A te életed, nem? Másrészt a szüleid se "hülyék", ismerve a statisztikákat, szinte ki van zárva, hogy ne ismernének meleg embert, de ha így is lenne, elég csak tv-t nézni, és nincs olyan sorozat vagy film ma már, amelyben ne lenne meleg szereplő. Szóval hidd el, a saját magánvéleményük egészen biztos, hogy megvan.

Sok sikert !

(egy pszichológus, akinek nem egy ilyen esete volt)

2009. aug. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
80%
Na meg egy kérdés: 23 évesen nem furcsálják, hogy nem volt még barátnőd? Hát .... ehhez azért kicsit furcsának kell lenniük szerintem, vagy a másik lehetőség, hogy igenis sejtenek valamit, csak nekik is jobb a fej homokba dugása. Hiába kényes téma, leginkább azért kényes, mert azzá tesszük, de ismerek olyan családokat, ahol ez olyan szinten megy természetesen, hogy a 16 éves srác viszi haza a barátjait, együtt is vacsoráznak, ott alszik stb, és mégsincs semmi botrány. Szóval ez félig mentalitás félig meg felvilágosultság kérdése, de ha nagyon nem megy, ajánld fel nekik, hogy menjetek el együtt egy pszichológushoz, és majd ő kb ugyan ezt fogja elmagyarázni nektek, amit én most leírtam.
2009. aug. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!