Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor, mi erről a...

Karácsonykor, mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nálunk mindig bensőséges dolognak számított a karácsony ,családi körben ünnepeltük és nem is volt másként.


Húgomnak azonban fél éve van egy barátja (én a teljes nevét sem tudom, és neki ez már vagy a 20.kapcsolata)de úgy látszik,mostanra ért meg annyira a dolog,hogy ezen a napon is itt kell hogy tartsa.

Aztán mennek is tovább,a barátjához.Én úgy gondolom,hogy ha 22 év alatt nem ez volt a megszokott,bele kell így piszkálni? ráadásul , ez egy féléves kapcsolat sincs,19évesen.ha 5 éve el lennének jegyezve érteném is.szerintetek?


2012. dec. 24. 13:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
azzal nekem sem lenne problémám, persze, 25-26 nyugotdtan ,vagy ma este. de itt az lesz,hogy ajándékozásnál, vacsoránál itt lesz, majd utána rohannak is el.25-én csinálnák persze hogy nem piszkálná a csőröm.de nálunk még szülök közt is alig beszélgetünk (együtt meg soha nem is eszünk, ez az egyik és szerintem egyetlen alkalom az évbe)itt sem a családdal leszünk. hanem minden évben más "kannal" lesz a húgom. nagyonjó
2012. dec. 24. 15:32
 12/15 anonim ***** válasza:

Arról viszont már nem a húgod tehet, hogy ilyen a családod. Egy évben egyszer ültök le közösen enni. Szerintem ez a szám elhanyagolható, és igazából nem érdekelne a dolog, ha ebben a helyzetben lennék. A hugicának mégis miért kellene úgy döntenie, hogy most veletek marad? Mert egyszer egy évben együtt vagytok? Ha csak ennyi adatik meg, akkor nagyjából le is tojnám az egészet, mert ételme nem sok.


Ezekután megértem ha a húgod miért nem foglalkozik az egésszel.


Persze nem is a te hibád, nem azt mondom, csak egyszerűen miért kellene visszahúzó erőnek lennie annak, hogy végre egyszer leül a család vacsorázni?

2012. dec. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
azért nem kajálunk együtt mert mindenki délutánig dolgozik,valaki nappal valaki délelött ilyesmi.de nekem igyis jelent annyit az egész,hogy legalább ilyenkor tudjunk.de akkor vagy én értékelem tul a karácsonyt,hogy nekem igyis számitana annyit hogy "család",vagy nekik természetes ez.én nem tudom.ugye, ha érteném mi ilyenkor a stájsz" nem kérdezgetnélek titeket mit gondoltok erröl
2012. dec. 24. 15:46
 14/15 anonim ***** válasza:

Már mi is keveset vagyunk együtt, vagy legalábbis nem túl sokat. Más városban élünk, mint a szülők. Én egyetemre járok, havonta hazajárok, a testvéreim már idősebbek, ők már ritkábban. De azért a szülinapokon összejön a család a szülőknél. Akkor sem mindig tudunk mindannyian összejönni, van hogy közbe jön valami, de ennek ellenére közös ebédek vacsorák hétvégente vannak.

És amíg itt laktunk a vasárnapi ebéd mindig megvolt.

Tehát már mi sem tudunk mindig leülni sokan, nekünk mégis sokat jelent ez, de csak azért mert attól még összetartó a család és régen szokás volt.

Ha nálatok ez soha az életben nem volt meg, vagy már nagyon régóta nincsen, akkor érthető, hogy a húgod miért csinálja ezt. Neki egyáltalán nem annyira fontos mint neked.

2012. dec. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Fél évből lesz a sok év.

Mi is alig fél éve voltunk együtt az első közös karácsonykor,mégis együtt voltunk végig,24-én páromék szüleinél,25 is,26 én rokonaimat látogattuk (messze laknak,igy volt kivitelezhető)

Féltékeny nővére neki is van/volt,neki nem volt senkije sosem,igy zavarta hogy mi boldogok vagyunk,együtt.Szerencsére párom szüleit nem zavartam,imádnak ma is,pedig bő 10 év eltelt már azóta.

2013. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!