Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim folyton-folyvást...

A szüleim folyton-folyvást sértegetnek, leszúrnak, bántanak. Olyanokat mondanak nekem, hogy én vagyok a legnagyobb problémájuk, senkinek sincs ilyen rossz természete, pokolfajzat stb. Hogyan tudnék ezen felülkerekedni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 11:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

szerintem fogyhatnál

hány éves vagy?


valamit kompenzálsz az evéssel?

vannak barátaid? szoktál velük bandázni? vagy csak kullogsz utánuk?


csak akarattal lehet változtatni.

MUTASD MEG A szüleidnek, hogy tudsz titokban edzeni, tudsz titokban kevesebbet enni,

tudsz jól tanulni.


ALAPOZD az ÉLETEDET! mert a velük töltött idő, amikor ki vagy szolgáltatva nekik, véges, letelik, el fog múlni!


Tűzz ki valamilyen jó kis célt (tanulmányi verseny, nyelvtanulás, álomszakma) és érd el, NE CSAK SIRÁNKOZZ, mert az tényleg szánalmat kelt.


hidd el, minden kiemelkedő embernek megvolt a kálváriája!

Az elkényeztetett, akinek tolják a szekerét, ritkén lesz kiemelkedő, aki dacból összeszedi magát, az lehet valaki...


no, megyek én is tanulni (45)

2013. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Én megértelek, egy időben az én szüleim is ezt csinálták, apu gyakran kinevetett, mert nem értetette meg a problémáimat, anyu pedig gyakran lehülyézett, mert elég stresszes volt. De egyszer csak szépen nyugodtan megmondtam neki, h örülnék, ha nem hülyézne le állandóan ok nélkül, mert nagyon rosszul esik, nem mondom, hogy ezután drasztikus változás történt, de biztos elgondolkodott rajta. Szerintem esetleg beszélj velük, de ne hisztizve, mert akkor nem vesznek komolyan, illetve te se vedd komolyan, ha ők így viselkednek, csak azért van mert nem értenek meg annyira. Miután elkezdtem kinőni a kamaszkorból ez az egész elmúlt, komolyan vettek és megértettük egymást, azóta ők a legjobb barátaim :D
2013. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kevesebbet beszélni a szüleiddel, keress mást akinek kiöntheted a szíved. Ne engedd, hogy leromoljanak a jegyeid. Amit veled csinálnak, az lelki terrornak minősül, és ha tovább fajulna a dolog szólj egy olyan embernek, akiben megbízol.
2013. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ne sértődj meg de a szüleid szörnyű, kegyetlen emberek lehetnek. Őszinte részvétem!
2013. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 ekeke ***** válasza:
Ez eddig NEM volt nevelés. Késő. Azonban önmagadat még elég jól felépítheted, "manapság" ezt bárki elkezdheti. Ha a szüleid által beléd épített dolgok maradnak, hasonló boldogtalan életet élhetsz, és a gyerekedbe tolhatod minden bajod:( Én is hasonlóból jövök férfiként, és már elértem egy nagyon jó szintet az életemben. Ha segíthetek, privátban írj.
2015. ápr. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Engem is folyton bántották a szuleim, azonban 16 éves koromban odáig fajult, hogy elmentem otthonról.Nagyon nehéz volt utána egy jó pár evig, viszont most 35 évesen megvan mindenem ami kell, amit MAGAMTÓL érték el. A lényeg az vilt, hogy folyton mondták nem vagyok se okos,ugyes és hogy lusta vagyok.Ennek ellenére mindig kitűnő voltam. Miután elmentem otthonrol, a suli kollégiumában éltem, s gyakran diákmunkára mentem, hogy legyen penzem. Befejeztem a sulit, szereztem egy jó allast. Nem bántam meg, hogy elmentem. A szuleim már nem élnek egyébként.
2016. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!