Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a 21éves...

Normális, hogy a 21éves lányom 2hónap után se tudja a szakítást kiheverni?

Figyelt kérdés

Öt évig volt együtt a fiúval,két évig együtt is éltek.Két hónapja szakított vele a fiú,azóta mintha csak a teste élne,néha az se. Azt hittem ez az állapot egy-két hétig fog tartani,de most már két hónapja napi rendszerességgel kap sírógörcsöt,dührohamot stb.

Az édesanyja vagyok,nagyon aggódom érte,hiába mondom hogy lesz majd más(és vannak is akik udvarolnak neki)de ő csak azt hajtja hogy érzi hogy ez a fiú volt az igazi.

Hogyan tudnék segíteni neki?


2012. dec. 25. 19:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd, hadd szomorkodja ki magát, a saját tempójában kell túl lépnie a fiún, ne siettesd. Egy 5 éves kapcsolatot simán lehet gyászolni 4-5 hónapig, 1 évig, ameddig csak akarja.
2012. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként írom, nem vagy könnyű helyzetben.


Normális. Hosszú volt ez a kapcsolat, a gyászidőszak is tovább tart. Mert gyászként fogja fel, ami jogos is, hiszen összetörtek az álmai, a szíve, lelke.

Hagyd, néha simogasd meg, öleld át, mond neki, hogy bármiben segítesz, de ne telepedj rá, ne sajnáld Te is. (tudom, ez a legnehezebb)

Karácsonykor ezek még jobban fájnak. Talán javul az ünnep után ez is. Minden jót Nektek!

2012. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen az. Egy új kapcsolat majd kihúzza ebből. De ehhez idő kell.
2012. dec. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

Én 11 éve nem tudom túltenni magam a szakításon az igazival. Már akkor is tudtam, h ő az, és most az élet még be is bizonyította.

De ne aggódj, majd a lányod is nyitni fog előbb-utóbb. Lesz más neki, de ha tényleg az a fiú volt az igazi, akkor örökké fájni fog ez neki. Mikor én beszélek édesanyámnak az exről, mindig megrökönyödik, h még mindig tartjuk a kapcsolatot és még mindig jelen vagyunk egymás életében????

Emellett egy boldognak látszó kapcsolatban élek, mert muszáj, és az élet megy tovább...

Rendbe fog jönni a lányod!

34/N

2012. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Abszolút normális. Nekem az fura, amikor valaki már egy hét múlva jókedvű. Nekem volt, hogy több mint egy évbe telt, pedig maga a kapcsolat se volt sokkal hosszabb.
2012. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Előző,ez nagyon szomorú.Sajnálom.

Kérdezőnek: Kell még néhány hónap a kiheveréshez és az még a jobbik eset.Legyél mellette,támogasd,ettől többet nem tehetsz.

2012. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%

Ha visszaszámolok a lányod még szinte gyermekként ment bele ebbe a kapcsolatba,szerelmesen álmokat kergetve....

Míg kortársai buliztak,élték legszebb fiatal éveiket,ő ehelyett "lekötötte magát.Most a szeretett fiú szakít vele...-Teljesen termés reakció,hogy" összedőlt a világ"-számára. Szeresd őt.-Semmi mást nem kell tenned.Csak érezze,hogy rád számíthat.A véleményeddel most óvatosan,inkább apró tanács élettapasztalat. Ha úgy érzi neki csak ez az egyetlen fiú az igazi,akkor meg ne szomorkodjon mert még visszatérhet,talán évek múlva.-De nem úgy,hogy ő közben tönkre teszi magát és emészti a szomorúság.Talpra kell állni idővel,eljárni otthonról,úszni,sportolni,bowlingozni,vagy csak egy jót sétálni.Ha van kutyája sokat segíthet,-minden feszültséget old a jelenlétük.Ha viszont súlyosbodik a dolog és nem bírja túltenni magát ezen az állapoton kérjetek segítséget szakembertől,de ezt is neki kell éreznie,akarnia.

2012. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Hosszabb idő kell neki, hisz valószínűleg az első kapcsolata is volt ez,azon talán még nehezebb túllépni.
2012. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.Most hogy ünnepekben itthon van örülök nagyon,mert egyébként az egyetem miatt 300km-re lakik és még nem nagyon vannak ott szorosabb barátságai. De januárban egyik barátnője lemegy vele egy hétre,hogy mellette legyen.

Igen,első kapcsolata volt, a fiúnak is a lányom volt az első, a környezetük is azt hitte hogy tökéletes pár és együtt maradnak. Csak aztán a fiú bekerült egy olyan társaságba ahol "ciki" a tartós,komoly kapcsolat. :(

2012. dec. 25. 20:23
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Kivált akkor normális, ha nagyon komolyan vette a kapcsolatot, az hosszú ideig tartott és akkor, ha már volt - főként kisgyermekkorban - vesztesége. Pl. szeretett nagyapa, apa, nagybácsi halála, vagy válás stb.


Úgy tudsz neki a legokosabban segíteni, ha békén hagyod. Síja ki magát, gyászoljon. Könyvek, filmek, zene - minden jó ilyenkor, ami neki segít. De neki kell saját magának kiválasztania, hogy önmagának mi segít.


Ha fél év múlva is a padlón van, ha romlanak a jegyei vagy a teljesítménye (iskolában vagy ha dolgozik, akkor a munkahelyén), ha rémálmai vannak, ha rosszul alszik vagy alig alszik, ha sokat fogy vagy hízik rövid idő alatt, ha teljesen magába zárkózik, akkor ESETLEG megpróbálhatod, hogy FINOMAN megpendíted neki, hogy van segítség.


Nem kókler és pénzéhes "gyászfeldolgozók", hanem tisztességes szakemberek. Pl. ifjúsági pszichiáter vagy klinikai szakpszichológus.

2012. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!