Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a 21éves...

Normális, hogy a 21éves lányom 2hónap után se tudja a szakítást kiheverni?

Figyelt kérdés

Öt évig volt együtt a fiúval,két évig együtt is éltek.Két hónapja szakított vele a fiú,azóta mintha csak a teste élne,néha az se. Azt hittem ez az állapot egy-két hétig fog tartani,de most már két hónapja napi rendszerességgel kap sírógörcsöt,dührohamot stb.

Az édesanyja vagyok,nagyon aggódom érte,hiába mondom hogy lesz majd más(és vannak is akik udvarolnak neki)de ő csak azt hajtja hogy érzi hogy ez a fiú volt az igazi.

Hogyan tudnék segíteni neki?


2012. dec. 25. 19:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális! Az lenne a nemnormális, ha hidegen közömbös lenne!

Nekem fél év kellett, amikor nem kaptam sírgörcsöt naponta!

2012. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

fél-1 évig normális

akkor aggódj ha úgy lesz mint én, hogy 4 év elteltével sem képes más fiú felé nyitni

21/L

2012. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Hagydd, hogy kiszomorkodja magát. Hidd el, annál rosszabb neki, ha közhelyekkel próbálod vígasztali(lesz másik, jobbat érdemelsz, az idő segít stb) Légy mellette, beszélgessetek, menjetek vásárolni, moziba, simogasd meg, ha akarja, hagydd, hogy kiöntse a lelkét és kisírja magát. Egyszer csak minden jobb lesz:)

24/N

2012. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az fura, hogy szerinted ilyen lemegy 1-2 hét alatt. Voltál te már szerelmes? Nem szerelemhez kapcsolódó dolgokat sem mindig lehet kiheverni ilyen kevés idő alatt.
2012. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Abszolút normális. Nekem az fura, amikor valaki már egy hét múlva jókedvű. Nekem volt, hogy több mint egy évbe telt, pedig maga a kapcsolat se volt sokkal hosszabb."


Dettó ugyanígy voltam. Mondjuk inkább első nagy szerelmeknél van ez, aztán az ember megtanulja kicsit jobban kezelni ezeket a dolgokat, és kevésbé "látványosan" magában gyászolni.


Legjobb segítség ha közös programokat csinálsz, vagy mint anya "kötelező" programot, hogy minél jobban le legyen kötve a figyelme, eleinte nem könnyű, de sztem idővel változik majd.


Mondjuk 1 év után már lehet vele keményebben is bánni hogy ne siránkozzon, hanem lépjen tovább. :D

2012. dec. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

14-es!

Nem a teljes 'gyászra' gondoltam,hogy lemegy 1-2 hét alatt, hanem erre a teljes megsemmisülésre, hogy egész nap sír (és nem csak pityereg,hanem már-már hisztérikusan bömböl) nem eszik,nem törődik semmivel és senkivel...

2012. dec. 25. 23:34
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én sosem voltam hál'istennek ez a tipikus csajos dührohamos idézőjeles hisztérika, de azért érthető szerintem. Ha az embernek valaki évekig a része, akkor baromira nehéz úgy kimászni az ágyból, hogy rögtön az az első gondolatod reggel korán, hogy EGYEDÜL vagy. Ő már nincs az életedben. Megértem, mert ez engem is nagyon sokáig nyomasztott. Én a 2 éves kapcsolatomon 9 hónap alatt léptem túl és ez már gyors volt. Az első 1-2 hónap azzal telt, hogy "lőjetek le", le*szarok mindent, pedig én szakítottam.

Aztán jött egy "gondolni sem tudok más pasira" szakasz, ami eltartott úgy a 8. hónapvégéig. Utána jött a minden mindegy szakasz. Akkor volt szerencsém hosszabb időt távol is lenni a szeretteimtől és az ismerősöktől, így új erőre kaptam, ismét nyitottam a világ felé és jól éreztem magamat a bőrömben mire hazaértem. Azonnal be is sétált egy férfi az életembe, aki ilyen "hűű" érzést váltott ki belőlem. :) Azóta vele vagyok és már ő a nagy Ő!


Adj időt a lányodnak!

2012. dec. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a lány szempontjából írom, mert velem egykorú. Teljesen normális h nem tudja kiheverni, igaz nekem még nem volt ennyire komoly kapcsolatom, de én pl az 1-2 hónapos kapcsolatok utáni szakítást is nehezen viselem. Elképzelhető h ez az állapot nála addig eltart míg egy új szerelem nem jön az életébe, legalábbis nálam mindig az új szerelem volt a megoldás, ami hát nem mindig jött hamar...

2012. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Felvetettem neki,hogy esetleg elkísérném pszichológushoz,hátha tud valamit javasolni,mert úgy látom szegényen hogy semmi örömet nem tud találni a szakítás óta az életben.

Megértem,hogy az elején semmi és senki se tud a kedvében járni,de úgy érzem,hogy most már ideje lenne legalább egy bátortalan mosolynak ha valaki figyelmes vele.

2012. dec. 27. 12:32
 20/22 anonim ***** válasza:
Adj neki egy kis időt, nem feltétlen jó a pszichológus, oké, rendben elmondja neki a problémáit, és ír rá valami gyógyszert, enyhe kedélyjavítót. Szerintem nem kéne. Természetes folyamat ami most benne lezajlik, szerintem ülj le vele te kicsit beszélgetni, vagy menjetek el sétálni, vagy lepd meg valami aprósággal, biztos jól esne neki. Egyébként jó olvasni ilyen szülőről aki ennyire aggódik a gyerekéért. :)
2012. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!