Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Első nagy szerelem,2,5 év....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első nagy szerelem,2,5 év. Hogyan lehet kiheverni a szakítást?

Figyelt kérdés

Én vagyok a lány (18), 2,5 év után tegnap vége lett. Barátsággal váltunk el, ő már nem szeret annyira mint én őt, sokat veszekedtünk, nem értettük meg egymást, stb..

De neki is fáj. Legalábbis úgy láttam rajta, és mondta is hogy nagyon rossz neki is :( Közösen beszéltük meg hogy legyen vége. Hogy lehet egy ilyet kiheverni? Ő volt nekem az 1. olyan fiú az életemben, akinek a legtöbbet mutattam magamból. Minden téren. Neki is én voltam az első ilyen lány, akivel ennyi ideig együtt volt. Azt mondta (nem most még régebben) hogy így még egy lányt sem szeretett. Ő lett a legjobb barátom, mindent megosztottunk egymással, és nem akarom elveszíteni ezt a barátságot sem. Azt beszéltük meg, tényleg maradjunk barátok, de félek hogy ilyen téren is eltávolodunk majd egymástól. Pedig szükségem van rá, úgy is mint a szerelmem, de ugye ez már nem lehetséges, de barátként is szükségem van rá!! :( Összességében nagyon jó volt, csak az utolsó időszak nem volt az igazi. Mit tegyek hogy túl legyek rajta? Legszívesebben itthon bőgnék egész nap, de tudom hogy ettől nem lesz jobb. Pasizni semmiféleképp nem akarok, nem tudnék és nem is akarok semmilyen pasinál vigaszt keresni.. Menjek el bulizni, vagy inkább csak beszélgessek barátnőkkel? Vagy maradjak egyedül? Mit csináljak??? Nagyon kész vagyok :'(


2011. jan. 21. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
valóban nehéz, de ki lehet, főleg ha tartjátok a kapcsolatot. első hét még ramaty lesz aztán egyre jobb.
2011. jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sz12 ***** válasza:

Én úgy gondolom, h mindenféleképpen beszéld ki magadból.

Én is jártam már hasonló cipőben, nekem segített ha valakivel tudtam erről beszélgetni.

Eleinte nagyon nehéz lesz, ott lesz az a hatalmas üresség a hiánya, de hidd el erős vagy és sikerülni fog feldolgozni!!

Szerintem ne menj bulizni, mert nem biztos, h jól tudnád magad érezni a történtek után.(de ez csak az én véleményem!)

19/L

2011. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem pont ilyen volt, 2,5 év, első szerelem,18 évesen...cs mi nem akartunk barátok maradni nem istartjuk a kapcs, de igy is nagyon nehéz volt, 4 évig szenvedtem. Ami nekem segitett, az idő és idővel új szerelem, pedig mindig azt hittem, h nem lesz olyan, akit annyira tudnék szeretni, de tévedtem, ...

Nem tudom, h mennyire működhet szerelem után barátság, de ha szerinted igy jobb, akk... Nem értem, h barátkoztok majd, ha pl neki lesz csaja, nem zavarna Téged, hisz irod, h szereted? ha meg zavarni fog, akk továbbra sem barátként tekintesz rá.

2011. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld kiverni a fejedből, ha másképp nem megy, távolsággal. Első hosszú kapcsolatot nehéz feldolgozni, az tény, ismerős. Az a lényeg, hogy ne essetek bele abba a hibába, hogy újra összejöttök, kibékültök... Nem fog működni. Vagyis nagy önfegyelemmel egy ideig működhet, de előbb-utóbb előjönnek ugyanazon vitatémák. És csak mérgelődnél később magadra, hogy mért ezzel a sráccal húztad az idődet...

Adj időt magadnak, várj egy kicsit. Sírjál, bőgjél, el fog múlni, és igen, menj szórakozni a barátaiddal.

Majd jön másik. És adj esélyt annak a másiknak. Meglátod teljesen más lesz, mint a volt párod. Lehet sokkal jobb lesz, és vele nem lesznek olyan veszekedések, mint a mostanival. Vagy lesznek mások.

Lesz összehasonlítási alapod, és egy idő után tudni fogod, ki az aki tényleg méltó arra, hogy kitarts mellette!

Na fel a fejjel! :-)

2011. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sz12 ***** válasza:
amúgy mikor nekem vége lett mi sokáig nem tartottuk a kapcsolatot, de most már van h tök normálisan eltudunk beszélgetni akármiről.
2011. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja még valami, a barátságról:


Volt vagy 6-7 év az első hosszú kapcsolatom (újrakezdésekkel..). Mi is nagyon jól megismertük egymást, bíztunk egymásban, közös hobbink is volt, csak sok mindent másképp tettünk, és sok volt a vita.

Sose tudnék már szerelmes lenni belé, annyit veszekedtünk. De per pillanat még mindig a legjobb barátomnak tartom, olyan, mint valami rossz családtag/rokon, akivel ritkán találkozok. De szinte hetente beszélünk. Igaz a szakítás után volt csend egy ideig. De sok közös téma miatt szoktunk találkozni, pedig már vagy 4 éve szakítottunk. Azt is meg lehet vele beszélni, ha egy fickóval ismerkedek, vagy ő egy lánnyal. MIndig tanácsokat adok neki (mondjuk nem tartja be). :)


Na és így, mint barát, így is sokszor összeveszünk témákon. Ilyenkor csak hálát adok az Istennek, hogy már nem a párom...

Ő konfliktuskereső, élvezi a vitát, a győzködést, én meg nem, én alkalmazkodok inkább a konfliktuskerülésért, de nem mindenben! Ezért sose lenne köztünk béke... :)

2011. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok! :)

Most úgy érzem én is, hogy senki mást nem tudnék így szeretni, és úgy érzem soha nem lesz még egy ilyen ember a barátom mint ő, mert egyébként nagyon jó lelke van, csak velem nem jött ki annyira..

Én sem tudom mennyire működhet a szerelem után barátság. Őszinte barátság.

Az a baj, hogy pont abban reménykedek, hogy egyszer majd, pár hónap után ismét összejövünk, de nem úgy hogy összejövünk-szakítunk-összejövünk-szakítunk.. Tudom hogy hülyeség, de mégis annyira reménykedek ebben :( Nem tudom, ha már megnyugodnánk és sokat beszélgetnénk, utána mennyire működne még egyszer.. Lehet hogy tényleg előjönnének a problémák ismét.. De ha mindketten tennénk érte?! Vagy ez már veszett ügy? Az a baj ezzel is, hogy semmiképp nem én akarom "visszakönyörögni" magam hozzá, az annyira jól esne nekem, ha egyszer azt mondaná, hogy nagyon megbánta és rájött hogy tényleg nagyon szeret, nem tud nélkülem lenni és stb.. Olyan mint egy szappanopera :S Néha rájövök hogy ilyen úgysem lesz, de bemagyarázom magamnak hogy ez még bekövetkezhet..De valahol mégis tudom hogy erre kevés az esély, főleg úgy hogy utána jó is legyen.

Mindenféleképp akarom tartani vele a kapcsolatot, és nehéz is lesz elkerülni egymást, mert a szomszéd utcában lakik :(

Hát sajnos ez van.. Ma találkozom a barátnőmmel, elmegyünk sétálni, remélem kicsit jobb lesz.. Szegény, mi vár rá................... :D

Köszi még egyszer!

Írjatok még :)

2011. jan. 21. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 20évesen éltem ezt át 3év után. Szerintem meg igenis menj el bulizni amikor csak tudsz!!!Én tettem és nagyon jót tett!!!!Nekem ez volt a legjobb gyógymód, illetve a barátnőim társasága:)

Elhiszem, hogy nehéz, most neked, de meglátod könnyebb lesz. Aztán az is lehet megismerkedsz új emberekkel, fiukkal is,akikkel jól el lehet hülyéskedni.Aztán majd egy idő után jöhet egy új kapcsolat is.

Én szakítás után megismertem egy srácot akinek sokat köszönhetek egy barátnőm mutatott be neki egy buliban, a mai napig nagyon jóban vagyunk, talán ő segített át azon a nehéz időszakon.

Azóta már van új kapcsolatom 2éve.

Kitartás neked, és szórakozz, bulizz, élvezd az életet és majd betoppan a nagy őőőőő:)

Persze néha sírsz és nagyon padlón vagy, de könnyebb lesz idővel, meglátod. Ja sztem jobb lenne, ha nem találkoznál, nem beszélgetnél az exeddel, csak amig nem vagy túl rajta.

2011. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi!! Remélem a barátnők segítenek átlendülni...

Pedig annyira szeretném őőőttttt :( Csak őt akarom, olyan nehéz elfogadni. :(

2011. jan. 21. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Na mi lett azóta? :D én most vagyok ilyen helyzetben sajnos...
2020. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!